Přední Kopaninu vnímáme jako sportovního rivala

Kapitán FC Přední Kopanina Nedvěd po utkání s naším týmem vyslovil na kameru klubové televize mínění, že ze strany našeho realizačního týmu a fanoušků je před derby s Kopaninou již jakousi tradicí vytváření nepřátelské atmosféry. Pan Nedvěd má na svůj názor samozřejmě nárok a nikdo z Admiry mu jej nebere.

S plnou vážností za FK Admira Praha ale chceme uvést: mezi trenéry obou klubů pány Mejdrem a Jeřábkem vládnou velmi korektní vztahy. Derby vždy s sebou nese zvýšenou motivaci hráčů, realizačního týmu i fanoušků, a to jistě na obou stranách. O nepřátelství však v žádném případě nelze mluvit.

FC PK vnímáme jako těžkého soupeře z opačného konce Prahy, nad nímž samozřejmě pokaždé chceme zvítězit, ale jedině sportovními prostředky. Již čtyřikrát po sobě se nám to podařilo, i když naposledy za cenu dvou penalt odpískaných proti nám a dvou vyloučených hráčů. To je pro nás před zápasem s Viktorií Jirny o čelo tabulky značná komplikace.

Nepřátelsky se bohužel vůči našemu klubu po dobu prvního poločasu na tribuně projevoval jeden z nejvyšších činovníků FC PK, který hned od první minuty opakovaně Admiru obviňoval z fotbalové korupce a podobně. Generální manažer FK Admira Richard Lapka a ředitel klubu Mgr. Jan Martinic si proto raději před druhým poločasem sedli na jiná místa, aby nemuseli poslouchat další verbální útoky.

Přejeme FC PK další úspěchy, necítíme vůči němu zášť, natož pak nepřátelství. Je pro nás těžkým sportovním soupeřem a pražským rivalem a tak to nepochybně zůstane i nadále, pokud se naše týmy budou utkávat v mistrovských utkáních.