V ostře sledovaném souboji o čelo divize B nakonec zasloužená remíza FK Admira Praha – SK Viktorie Jirny 1:1 (0:0)

Byl to ostře sledovaný souboj první Viktorie s druhou Admirou, což dokumentovala už návštěva. V krásném slunném nedělním dopoledni přišlo 347 diváků a to je na Admiře letošní rekord.
Jirny poslaly před zápasem do Kobylis pětibrankovou vizitku, když ve středu rozstřílely v dohrávce 8. kola Polepy 5:0, ale tentokrát narazil lídr tabulky na soupeře jiného kalibru. Byl to víc neúprosný boj než pohledný fotbal, chvílemi plály i emoce, moc krásy a kumštu publikum nevidělo ani na jedné straně.
Domácím chyběli před týdnem vyloučení Paťha s Vosickým. Hostům zase Jindráček, jinak trenér Bohemians Praha, který se svými svěřenci ve stejnou dobu usiloval o úspěch v ČFL na hřišti Viktorie Plzeň B.
Velezkušené Jirny se po přestávce dostaly do vedení poměrně lacino z penalty za hodně smůlovatou ruku domácího Mička, ale vedení uhlídat nedokázaly. Domácí Šindelář, který přišel na hřiště v 71. minutě, se o jedenáct minut později prosadil hlavou a srovnal na zasloužených 1:1. Kdyby tenhle duel vyhrál kterýkoli tým, nebylo by to spravedlivé. Plichta odpovídá tomu, co se na trávě odehrálo, a nakonec s ní byly spokojeny oba celky.

Důležité okamžiky utkání

Poprvé se mezi tyče trefil ve 14. minutě domácí Komínek, kterému míč posadil na hlavičku z rohu Kubice. Brankář Štěpnička ale chytil.

Hezkou akci předvedlo domácí trio Mičko – Kurek – Martinic v 17. minutě. Střelu posledně jmenovaného gólman Jiren opět kryl.

Až ve 28. minutě se střelecky připomněli i hosté. Z 20 metrů napřáhl Smola – nad…

Ve 37. minutě to hořelo před kobyliskou brankou. Jandzik, který při neúčasti Jindráčka měl v první půli monopol na zahrávání jirenských standardek, posadil ze 40 metrů balón na hlavu Obermajerovi. Ten ve výskoku zkušeně odtlačil domácí zadáky a brankář Michal měl co dělat, aby míč doslova „zasedl“.

Největší šanci první půle měl ale domácí Mičko ve 40. minutě. Jehlička po „žlutém“ Šimkově faulu zahrál přímý kop, míč prolétl napříč celým „vápnem“ až doleva k neobsazenému Mičkovi (jirenská lavička tento moment mocně vyčítala Jandzikovi). Slovenský střelec Admiry však z úhlu vyběhnuvšího brankáře Štěpničku nepřeloboval.

Ve druhé půli se k přímým kopům Viktorie dvakrát postavil internacionál Kincl. V 50. minutě zahrál exsparťan míč hodně nebezpečně do „ohně“, kde zárodek požáru musel hasit kapitán Admiry Martinic odhlavičkováním míče na roh. V 55. minutě to Kincl zkusil střelou na branku, gólman Michal si ale poradil a míč chytil do koše.

V 61. minutě se tleskalo na otevřené scéně. Domácí Majer zahrál roh a nejzkušenější hráč v černobílém dresu Admiry Jehlička napřáhl z 25 metrů k takové jedovce, že břevno jirenské branky vibrovalo ještě několik chvil poté. Tady hostím hojně popřála paní Štěstěna poprvé.

A podruhé ukázala svou vlídnou tvář Středočechům v 67. minutě, kdy Mičko určitě neúmyslně, leč viditelně, zahrál v pokutovém území rukou. Zkušený matador Jandzik se z penalty nemýlil – k tyči 0:1.

Proti jinému soupeři už by Jirny asi vedení uhájit dokázaly. Admira ale nechtěla prohrát. Zaťala zuby, nabrala obrátky a dál bojovala.

V 73. minutě po rohu Kubiceho pálil Sailer. Byla to hodně nadějná pozice, míč ale letěl nad břevno.

Domácí diváci hnali svůj tým stále za vyrovnáním a dočkali se. Trenéru Jeřábkovi vyšlo střídání, když stáhl ze hry Uhlíře a na trávník poslal Šindeláře. A ten se postaral o dělbu bodů. Nešťastník Mičko se uvolnil obloučkem přes Obermajera a možná i trochu šťastně našel hlavu nabíhajícího Šindeláře. Gólman Štěpnička zůstal stát jako přimrazený na lajně – 1:1.

Víc šancí už nebylo, a tak si oba soupeři připsali do tabulky po jednom bodu.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Spravedlivá remíza. Dnes to nebylo zrovna moc o kombinačním fotbale, celkově jsme viděli snad tři desítky rohů, ale žádný z nich nebyl zužitkovaný, protože oba soupeři se na standardky dobře připravili. Byl to zápas o jednom gólu, bohužel jsme ho dostali my z penalty, ke které se nechci vyjadřovat, protože penalta je tehdy, když ji rozhodčí pískne. Rád bych pochválil mužstvo za bojovnost, za to, že po inkasované brance nic nezabalilo a dokázalo vyrovnat, i když po herní stránce to dnes zrovna za moc nestálo. Na nepřítomnost potrestaných Vosického a Paťhy se vymlouvat nebudeme, i když nám při vlastních standardkách vysocí hráči chyběli. I tak jsme ale byli nebezpeční a v obraně jsme všechny útočné akce soupeře zvládli.“

Josef Jícha (Jirny): „Byl to zápas s emocemi, které k boji o čelo tabulky patří, před špičkovou diváckou kulisou. Dnes je remíza naším úspěchem, stoprocentně ji bereme, na víc jsme neměli. Hráli jsme možná proti nejlepšímu mužstvu divize B. Domácí kopali celkem dvanáct rohů, měli spoustu takových pološancí, plichta je víc než zasloužená. Ke gólům se blíže vyjádřit nemůžu, na těch čtyřicet až padesát metrů jsem přesně neviděl, co se před oběma brankami odehrálo. Zejména v první půli bylo vidět, jak moc nám chyběl Jindráček, který umí podržet míč, zklidnit hru, rozehrát… Nakolik chyběli Admiře Paťha s Vosickým, to neumím posoudit.“

Před 347 diváky řídil rozhodčí Šob.
ŽK 2:1 (Uhlíř, Mičko – Šimek).

Admira: Michal – Jehlička, Komínek, Mamurov, Sailer – Majer, Kubice (88. Moucha), Uhlíř (71. Šindelář), Martinic, Kurek – Mičko.

Jirny: Štěpnička – Bílek, Obermajer, L. Procházka, Smola – Král (69. Logojda), Kejha, Jandzik, Šimek (90. Novotný) – Janoušek (88. Kuétéguém), Kincl. Trenér Josef Jícha.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: V čele nadále Michal Mičko před Honzou Martinicem
5 – Mičko (3 doma + 2 venku);
4 – Martinic (3 + 1);
3 – Kubice (1 + 2 ), Paťha (3 + 0);
2 – Jehlička (1 + 1), Kurek (2 + 0);
1 – Vosický (0 + 1), Šindelář (1 + 0).

Diváci na Admiře:
347 – Admira v. Jirny 1:1
275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
211 – Admira v. Děčín 3:1
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)