Souboj o čelo tabulky jsme zvládli, Újezd dostal „bůra“ FK Admira Praha B – SK Újezd Praha 4 5:0 (3:0)

Hosté přijeli bojovat o čelo tabulky s řadou zkušených fotbalistů v sestavě (Škoda narozen 1963, Moťka 1971, Třešňák 1973, Chlebna 1974), ale příliš toho neukázali. Těžko soudit, jak moc jim chyběl reprezentační trenér Michal Bílek, který za ně taky kope (před úterním utkáním Lichtenštejnsko – ČR měl samozřejmě docela jiné povinnosti), ale jen stěží by mohli pomýšlet na bodový zisk. Boca Juniors byla viditelně lepší a na výsledku se to projevilo, i když z A-týmu hrál pouze Šindelář.

Důležité okamžiky utkání:

Zápas pro nás začal, podobně jako v Satalicích, opět skvostně. Lupínek hledal ve „vápně“ Šindeláře, před kterým míč ukopl hostující stoper Moťka naprosto přesně do „šibenice“ vlastní branky, takže naprosto bezmocný brankář Krupička se jen smutně ohlédl. Ve 3. minutě jsme vedli 1:0!

Za deset minut už byl stav 2:0. Lukáš Němec našel dlouhým pasem vpředu nabíhajícího Machatu, ten si zkušeně obhodil nejstaršího borce na trávě, 47letého Škodu, a přesně trefil k tyči.

A mohlo být ještě lépe, když v 17. minutě po akci Průši a Machaty putovala přihrávka na dobře postaveného Šindeláře, který si ale při pokusu o zpracování nastřelil míč na vlastní ruku.

V 19. minutě měli první šanci Újezdští. Brankář Michálek si nedůrazem koledoval o gól a ten málem taky přišel. Hráč hostí už už střílel patičkou do branky, jenže se trefil naprosto přesně tam, kde stál v podstatě už bezmocný Michálek. Tady jsme měli kliku jako od kostelních vrat!

Hezkou akci vymyslel ve 29. minutě Průša, hrající s velkým přehledem. Na dálku namazal Jacklovi, který si balon šikovně zpracoval a pak ho prudce vypálil jen těsně vedle tyče.

Za dvě minuty předvedl brankář hostí Krupička jeden ze svých mála úspěšných zásahů, když v jasné šanci vychytal Machatu.

Za další dvě minuty důrazný hostující Šumný protlačil míč přes tři naše zadáky (!) až do vzdálenosti asi 19 metrů před branku, kde byl faulován. Přímý kop z nadějné pozice ale Újezd nezužitkoval.

To se naopak povedlo nám ve 42. minutě, když Průša z dobrých 25 metrů obstřelil falšovanou jedovkou zeď hostí a míč zapadl naprosto přesně k pravé tyči, kde ho už padající gólman Krupička nedokázal ztlumit – 3:0.

Čtvrtý gól chtěl vstřelit Machata v 52. minutě taky z přímého kopu, ale gólman hostí se tentokrát zaskočit nenechal.

Za minutu ale už smutně lovil míč ze sítě, když ho na „malém vápně“ přehlavičkoval Šindelář – 4:0. To bylo na Krupičku moc. Své místo přenechal náhradníkovi Třešňákovi, který se pak několikrát ukázal v mnohem lepším světle, než jeho předchůdce!

V 59. minutě vypálil z přihrávky Machaty přesně Rambousek a gólman hostí se poprvé blýskl dobrým zákrokem, když vyrazil míč na roh.

Vzápětí doslova volala po gólu akce osy Moucha – Jackl – Machata. Jenže posledně jmenovaný v jasné šanci pálil nad.

V 65. minutě střílel z přesné přihrávky Průši Moucha, leč vedle.

V 72. minutě poslal Průša nadýchaný bochánek do šance Machatovi. Jeho přesnou střelu k tyči ale brankář Třešňák robinzonádou vytěsnil na roh.

Za další dvě minuty vychytal Machatu házenkářským zákrokem – míč mířící za jeho záda vykopl rozštěpem.

V 77. minutě pustil Průša míč chytře Lupínkovi, ale jeho ránu Třešňáka zase chytil.

V 81. minutě střídající Bukartyk pálil z dobré pozice těsně vedle.

Sedm minut před koncem to užuž vypadalo, že náš gólman Michálek neuhájí čisté konto. Po rychlém útoku Újezda ale míč prolétl necelý metr vedle tyče do autu. Dobře že tak. Byla by to zbytečná kaňka na jinak velmi dobrém výkonu a výsledku.

A přece náhradní gólman hostí Třešňák nakonec kapituloval. Z doslova poslední admirácké akce přiklepl Průša, který byl motorem většiny našich útoků, elegantně míč do běhu Bukartykovi a ten z úhlu doslova propálil strážce újezdské branky – 5:0. Ze středového kruhu už se ani nerozehrávalo, sudí Novotný odpískal gól a rovnou i konec.

Admira B: Michálek – Moucha, L. Němec, Kafka, Panýrek – Jackl (76. Beníšek), Průša, Lupínek, Rambousek (67. Tůma) – Šindelář, Machata (79. Bukartyk).

Před 50 diváky pískal rozhodčí Novotný.

Naši střelci:

6 – Machata (5 doma + 1 venku);
4 – Průša (3 + 1);
3 – Šindelář (1 + 2), Lupínek (2 + 1), Jackl (2 + 1);
1 – Zahálka (0 + 1), Beníšek (1 + 0), Panýrek (1 + 0), Bukartyk (1 + 0).
1 vlastní gól si v Hovorčovické vstřelil Újezd Praha 4.

V IX. kole jede náš B-tým na Junior Praha B. Zápas se uskuteční na hřišti s UMT v ulici V Úžlabině, a to v neděli 17. října od 15.30 hodin.

Výsledky a tabulku najdete:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=1343&id_session=