Břevno, tyč, dvě červené karty – ale žádný gól… FK Admira Praha – SK Union Čelákovice 0:0

Admira nastoupila ke středeční dohrávce 8. kola divize B s vědomím, že pokud vyhraje, poskočí do čela tabulky. Jenže si vybrala den, kdy se prostě nedařilo, a do čela neposkočila. Domácí odkopali zápas, jaký znají všichni fotbalisté a o jakém se říkává – kdybychom hráli do rána, gól bychom stejně nedali…
Čelákovice překvapily. Půltuctový debakl z Roudnice na nich nezanechal žádné stopy. Mužstvo z Polabí bez svého tvůrce hry Dalekoreje se prezentovalo nečekaně dobře a v první čtvrtině zápasu mělo dokonce míč častěji ve své moci. A i když dohrávalo bez dvou vyloučených (Jelínka a Hakla), nakonec mohlo i zvítězit.

Důležité okamžiky utkání

Dlouho se soupeři jen oťukávali. V 5. minutě by byli domácí přísahali, že Jehlička byl skosen v pokutovém území čelákovickým faulem a že se tudíž měla kopat penalta, ale sudí Svatík si totéž nemyslel a nepískal.

Až v 11. minutě musel poprvé zasáhnout gólman domácích Michal, který pěstí vyrážel do pole falšovaný přímý kop Dostála téměř od postranní čáry.

Osm minut poté domácí Majer našel přihrávkou Mička, jenž se prosadil přes hostujícího Veselého, který ještě na jaře oblékal dres Admiry, a nacentroval míč na Kureka. Ten ale v nadějné šanci hlavičkoval vedle.

Ve 36. minutě napřáhl krátkým švihem kobyliský Martinic a orazítkoval břevno nad brankářem Středočechů Štěpanovským!

Za tři minuty prolétl míč z přímého kopu Kubiceho podél středočeské branky – bez efektu.

Obrovskou šanci promarnil ve 42. minutě domácí Mičko. Mamurov poslal dopředu Kubiceho, ten předložil slibnou přihrávku právě Mičkovi, jenže slovenský útočník v černobílých barvách Admiry minul branku a jen se chytal za hlavu.

Jestliže si někdo z Admiry zasloužil pochvalu, pak jen gólman Michal. Ve 44. minutě hlavičkoval po přímém kopu Dostála vytáhlý exsparťan Lokvenc přesně pod břevno, ale Michal pěstí balón vyboxoval z brankové čáry. To byla velká čelákovická šance!

Po přestávce o sobě dali vědět nejprve zase hosté. Z Lokvencova přiťuknutí doprava pálil v 51. minutě Dostál. Vedle.

Hned za minutu uháněl jejich spoluhráč Jelínek zcela sám na gólmana Michala, aniž by byl v ofsajdu. Strážce kobyliské branky však včas vyběhl a nebezpečí za potlesku publika zažehnal.

V 69. minutě měli domácí další gólovou šanci. Zleva utekl obraně hostí Sailer, nahrál Kubicemu, který vybídl k otevření skóre Majera. Ten ale trefil jen tyč za už překonaným brankářem Unionu!

Hned za minutu střílel Mičko z Martinicovy přihrávky – gólman Štěpanovský se vrhl na zem a chytil.

Vzápětí sudí Svatík vyloučil za hrubý zákrok hostujícího kapitána Jelínka a Admira tak měla výhodu více než dvacetiminutové přesilovky.

V 72. minutě tvrdě vypálil Lokvenc a doslova srazil na trávník Komínka. Chvíli se nehrálo a internacionál se za svou „bombu“ domácímu stoperovi omluvil. Hezký sportovní moment!

Deset minut před koncem poslal Komínek do stoprocentní šance Mička. Ale Admiře nebylo souzeno dát gól. V situaci, jaké slovenský forward poměrně hladce proměňuje, tentokrát vystřelil asi tři metry vedle. Po utkání se omlouval tím, že mu míč nečekaně skočil…

Osm minut před koncem vyzkoušel Ondřej Koch, jestli gólman Admiry, kterého Union ohrozil naposledy půlhodiny předtím, dává pozor. Michala ale Kochova nedůrazná střela ohrozit nemohla.

Přímý kop Mamurova z 30 metrů v 86. minutě sice dolétl až do prostoru čelákovické branky, ale Štěpanovský si na něm přímo pochutnal.

V 88. minutě viděl čelákovický Hakl podruhé žlutou kartu a musel taky předčasně do sprchy. Cestou ze hřiště ještě stačil hrubě vynadat několika pořadatelům a divákům, včetně dam…

Už v nastaveném čase kopal Kubice roh a Mičko hlavičkoval – nad břevno…

A nakonec Union v devíti ještě málem vyhrál. Po faulu těsně před pokutovým územím střílel z velmi slibného postavení proti brance Dostál přímý kop. V té chvíli mrzelo Čelákovické zranění jejich tradiční opory a exekutora standardek Dalekoreje. Brankář Michal však svým zásahem zachránil Admiře aspoň plichtu a vychytal tak už svou šestou nulu v soutěži.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Když nedáš gól, nemůžeš vyhrát… Příležitostí jsme k tomu měli dost, po celý zápas jsme byli lepší. Soupeř, který hrál přes dvacet minut o deseti, přijel s jasnou taktikou – zesílit střed pole, bránit za každou cenu a zkoušet ojedinělé protiútoky. Nám se nevedlo skoro nic, špatně jsme kombinovali, nedařily se nám standardy, ovšem rozhodujícím faktorem utkání byly neproměněné šance. Po devíti zápasech přišel desátý, který se nám vysloveně nepovedl. Čeká nás ještě pět kol, v nichž bychom k dosavadním jedenadvaceti bodům rádi přidali ještě aspoň devět, abychom měli na jaře klid. Víme ovšem, že to bude hodně těžké.“

Vratislav Lokvenc (Union): „Dnes jsme hráli opravdu dobře, o osmdesát procent lépe než minule v Roudnici. Posledních dvacet minut jsme dohrávali v deseti, v závěru pak dokonce v devíti, a tomu jsme se museli přizpůsobit. Přitom při troše štěstí se tu dalo dokonce vyhrát, ale i bod je pro nás moc cenný. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a výsledek se dostavil.“

Admira: Michal – Paťha, Komínek, Mamurov, Sailer – Jehlička (62. Šindelář), Kubice, Martinic, Kurek – Majer (85. Uhlíř), Mičko.

Union: Štěpanovský – Dostál, Jelínek, Veselý, Havlát, Homola – Hakl, Novák, Lokvenc, Pártl (72. Janda) – O. Koch (90. Nový).

Přišlo 220 diváků, návštěva nás mile překvapila!

Pískal sudí Svatík, ČK 0:2, ŽK 1:3

  • Ostatní výsledky a tabulku najdete na adrese:
  • http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=
Diváci na Admiře:

347 – Admira v. Jirny 1:1
275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
220 – Admira. Čelákovice 0:0 (středeční dohrávka)
211 – Admira v. Děčín 3:1
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)

V neděli 17. října od 15.30 hrajeme v severočeských Brozanech. I bod odtud by byl nesporně úspěchem!

api