Tak tohle bolí. A těžko se to píše… Brozany – Admira 3:2 (0:1)

Ještě v 58. min. jsme vedli 2:0. Pak jsme školáckými chybami darovali domácím vítězství na stříbrném podnose.
Ale vezmeme to od začátku. Zápas jsme začali lépe než domácí, měli jsme více ze hry, už v 6. min. unikl Martinic netradičně po pravé straně až do vápna a servíroval Kurekovi před branku. Ten ale v prudkém pohybu míč netrefil. Vlastně hned z protiútoku měli tuplovanou šanci domácí, když dva střílející hráče už v pokutovém území vychytal náš brankář Michal. Byly to opravdu jedovky a Péťa Michal musel být ošetřován.
V 18. min. byl nejprve sporný zákrok na Martinice ve vápně soupeře (bez odezvy u rozhodčího), aby následně naše obrana zaspala. V domnění, že bude pískán ofsajd, nebo míč skončí v zámezí, přestala hrát. Ne tak velmi rychlý Veleba, který míč dostihl a z levé strany postupoval sám na branku. Štěstí pro nás, že „spali“ i domácí hráči, a tak Veleba zakončoval sám a Michal se opět vyznamenal.
Ve 24. min jsme předvedli dvě ukázkové akce ve středu hřiště v podání dua Kubice – Martinic. Nejprve náš kapitán vypíchl na půlce míč Diveckému, ihned poslal kolmici Kubicemu, ten parádně vyškolil dvojici stoperů a zcela sám se ocitl před brankářem Poštulkou. Zamířil však ve stoprocentní šanci těsně vedle jeho branky. Ještě v téže minutě, vlastně z výkopu od branky domácích, to byl opět Martinic, který získal v souboji s Diveckým míč. Tentokrát si s Kubou vše zopakovali, jen v opačném gardu. Po narážečce s Kubicem se Martinic vřítil do vápna domácích a pod padajícím Poštulkou trefil přesně k tyči – 0:1. V této fázi hry jsme měli jasně navrch a domácí nestačili zastavovat naše ofenzivní choutky. Naši ofenzívu ukončila hlavička Mička po centru Kureka, se kterou si Poštulka v klidu poradil. Pak začali úřadovat domácí a cca od 35. min. až do konce dvouminutového nastavení nám bylo horko. Do tohoto úseku se vešly šance domácích, kdy nejprve „přímák“ z 18 metrů, poté dvě sólové akce, nastřelené břevno naší branky a v posledních vteřinách osamocený hráč v našem pokutovém území. To vše mělo gólové parametry. Vše jsme přežili, a tak první poločas vyzněl pro nás.
Druhý začal náporem domácích, jak se dalo očekávat. Hned ve 46. min. se napravo v našem vápně ocitl zcela sám domácí útočník a famózní Péťa Michal opět nadvakrát jeho šanci zlikvidoval. Nápor Brozan však ukončila dobře sehraná brejková situace v 54. min., kdy po neškodně vypadajícím centru z pravé strany se po míči natahoval exligový brankář domácích Poštulka, jenže ouvej, ten místo do jeho rukou dopadl na břevno a od něj se odrazil na zadní tyč. Tam velice důrazně předskočil domácího beka Kurek a doklepl do prázdné branky – 0:2. Bylo veselo, ale vydrželo to jen čtyři minuty. V této chvíli začalo naše představení špatně odehraných balónů od vlastní branky, které se ukázalo jako rozhodující pro vývoj zápasu.
V 58. min. po rohu domácích špatně odehraný míč před naše pokutové území (přímo na prostředek), střela domácího hráče a před brankou padající Kurek se opřel rukou o zem, aby neupadl. Střela navíc odražená od země trefila Jirku do ruky opřené o zem a rozhodčí po nepříliš jisté signalizaci pomezního odpískal penaltu. Podle strohého výkladu pravidel se penalta v těchto případech nepíská. Gnahoui se nemýlil – 1:2. V 65. min. střídal zraněný Mičko (přišel Šindelář). V 71. min. Mamurov opět špatně odehrál míč přímo na neobsazeného Gnahouiho a ten v našem vápně z mírného úhlu překonal přesnou střelou na zadní tyč Michala – 2:2. Aby nebylo všeho konec, opět Jirka Mamurov vyvážel míč od naší branky a před vápnem si jako poslední hráč dovolil kličku na velezkušeného Velebu. Ten mu čistě odebral míč, udělal kličku i Michalovi a zakončil do prázdné branky – 3:2. Mezitím už střídal Uhlíře Zahálka a zraněného Kubiceho Moucha. V 79. min. svitla pro nás naděje v podobě rychlého brejku, kdy Martinic zatáhl míč přes čtyři brozanské hráč, rozehrál doprava a po centru na zadní tyč hlavičkoval úplně sám Sailer. Domácí bek však skluzem zablokoval míč a nic z toho nebylo. Pak přišly ještě šance na obou stranách, nejprve domácí gólovku hlavičkoval Mamurov z prázdné branky a v 84. min., po závaru ve vápně domácích, se míč odrazil k jednomu z obránců. Ten, na rozdíl od nás, si nekomplikoval situaci a zakopl balón do autu. Tím veškerá snaha alespoň o bod skončila.
Sudí zápas ukončil po minutovém nastavení, přestože Mičko byl ošetřován téměř čtyři minuty a ve druhém poločase bylo šest střídání.

Rozhodčí Vlasjuk, přihlíželo 220 diváků.

Admira: Michal – Jehlička, Mamurov, Paťha, Sailer – Majer, Kubice (73. Moucha), Uhlíř (68. Zahálka), Martinic, Kurek – Mičko (65. Šindelář).

mar

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: Michala Mička dostihl Honza Martinic

5 – Mičko (3 doma + 2 venku), Martinic (3 + 2);
3 – Kubice (1 + 2 ), Kurek (2 + 1), Paťha (3 + 0);
2 – Jehlička (1 + 1);
1 – Vosický (0 + 1), Šindelář (1 + 0).

V neděli 24. října přivítáme v 10.15 doma SK Roudnice nad Labem. V severočeském dresu nastupují naši bývalí hráči – Miřatský, Vlček a Vobořil. Čeká nás nepochybně další těžký zápas.