Boca Juniors si upevnila pozici v čele tabulky Admira Praha B – Čechie Dubeč B 3:0 (2:0)

Juniorka bez posil z A-týmu a bez Martina Průši vybojovala cenné tři body v prestižním utkání se soupeřem, v jehož dresu nastoupili naši bývalí hráči bratři Valentové, Marek, Woth a ještě na lavičce zůstal Nikodim.

Podali jsme spíše průměrný výkon, ale na Dubeč B to stačilo. Hosté svou hrou nijak zvlášť nezaujali. O to víc diskutovali na hřišti s rozhodčím a z jejich lavičky se ozývaly i hrubé urážky na adresu našeho klubu. Co zlého Admira Dubči udělala, že jsme museli poslouchat nenávistné nadávky, to jsme se ovšem nedozvěděli.

V hledišti se sešlo na sedmdesát diváků, parta kamarádů Ivana Šefary po celý zápas hlasitě povzbuzovala, skandovala a za brankou dokonce uspořádala malou pyroshow. Vše se obešlo v klidu a fanouškové slíbili, že za čtrnáct dnů se určitě objeví na posledním domácím utkání podzimu s Dolními Měcholupy, který sehrajeme už nikoli v Hovorčovické, ale na stadionu.

Jediným stínem zápasu bylo hloupé a zbytečné vyloučení L. Němce po druhé žluté kartě, takže jsme poslední půlhodinu dohrávali v deseti. Ale ani tak Dubeč B s výsledkem pohnout nedokázala.

Důležité okamžiky utkání:

První půli jsme odehráli s podporou větru a v 15. minutě Machata poslal míč do běhu Lupínkovi, který pak nadvakrát překonal nejistého gólmana Stankoviče. Ten vzhledem ke své vysoké postavě působil spíše jako basketbalista než jako brankář. Vedli jsme 1:0.

Za dvě minuty protáhl Stankoviče prudkou jedovkou Štochl – byl z toho jen roh.

Z rohu ve 37. minutě jsme navýšili vedení na 2:0. Centroval Beníšek, Machata předskočil brankáře a umístil míč přesně do růžku branky.

Ve 40. minutě přiklepl Machata míč Štochlovi, jehož ránu mířenou do růžku brankář vytáhl na roh.

Ve 41. minutě centroval po rozehraném rohovém kopu Lupínek a Němec těsně přehlavičkoval břevno.

Ve 44. minutě střílel Němec přímý kop. Míč tečoval Lupínek a brankář Dubče B jej stačil nohou vykopnout.

Ve druhé půli – už proti větru – poslal v 54. minutě Machata načasovanou přihrávku Beníškovi do uličky. Náš záložník pak své sólo proti o dvě hlavy vyššímu brankáři jistě proměnil střelou k tyči – 3:0.

V 69. minutě pálil levačkou Štochl těsně nad a za svou střelu sklidil potlesk.

Víc už se nestalo, hosté naši branku za celých devadesát minut výrazněji neohrozili, a tak jsme si připsali tři body za výhru 3:0.

Admira B: Michálek – Kvapil (46. Šefara), Kafka, Němec, Panýrek – Beníšek, Lupínek, Štochl, Moucha – Bukartyk (46. Rambousek), Machata (84. Másílko).

Naši střelci:

7 – Machata (6 doma + 1 venku);
5 – Lupínek (3 + 2);
4 – Průša (3 + 1);
3 – Šindelář (1 + 2), Jackl (2 + 1);
2 – Beníšek (2 + 0);
1 – Zahálka (0 + 1), Panýrek (1 + 0), Bukartyk (1 + 0).
1 vlastní gól si v Hovorčovické vstřelil Újezd Praha 4.

V dalším kole zajíždí náš B-tým do Miškovic. Zápas se uskuteční v neděli 31. října od 14.30 hodin.

Výsledky a tabulku najdete:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=1343&id_session=

api