MINIROZHOVOR S TRENÉREM: Chtěl bych ještě šest až sedm bodů

Po dvanácti kolech má Admira na kontě 24 body a je druhá. Spokojenost?
„Při stávající situaci a zdravotních problémech v mužstvu je to malý zázrak.“

Čekají ještě zápasy v Kladně, doma s Litvínovem a derby na Meteoru…
„Z Kladna bych rád přivezl tři body. Vyhrát doma nad Litvínovem bychom měli. A v derby na Meteoru se může stát cokoli. To ponechme osudu. Ale 30 až 31 bodů po podzimu bych v tabulce u Admiry viděl rád.“

Jaké by v takovém případě byly jarní cíle?
„Pokud by se to povedlo, mohli bychom se bavit o dalších věcech. Pokud vím, béčko má už od počátku soutěže jasný cíl – postoupit do 1. A třídy. Budeme-li mít my po podzimu 30 či 31 bodů, mohli bychom si v zimní přestávce říci, jestli budeme na jaře opravdu hrát o čelo tabulky.“

Roudnice sahala po bodu, naštěstí brankář Michal byl proti
FK Admira Praha – SK Roudnice nad Labem 1:0 (1:0)

Admira si v boji o druhé místo tabulky musela počkat na vítězství od 2. října, kdy dobyla Přední Kopaninu – pak totiž remizovala s Viktorií Jirny, s Čelákovicemi a ztratila dobře rozehraný mač v Brozanech.
Cestu ke třem bodům nám komplikovala absence zraněných hráčů základní sestavy Komínka a Kubiceho. A když v průběhu zápasu museli odstoupit pro zdravotní potíže i Majer a Kurek, chytal se trenér Jeřábek za hlavu: „V této chvíli máme přesně jedenáct zdravých lidí. Jsem sám zvědav, kdo bude hrát za týden v Kladně…“
Hosté, nováček divize, se představili se třemi našimi bývalými hráči – Miřatským, Vlčkem a Vobořilem. Nepotvrdili pověst vůbec nejlépe střílejícího mužstva v republikových soutěžích, gól nedali. Vidět nebyl jejich obávaný kanonýr Laušman, který na sever Čech vrátil z Viktorky Žižkov, což trenér Roudnice Václav Hrdlička komentoval slovy: „Střídal jsem ho, protože se neprosadil.“
V závěru zápasu trápili Severočeši domácí tým nebezpečnými akcemi, které doslova volaly po vyrovnání. Jenže gólman Admiry Michal jako by na brankové čáře zatáhl „železnou oponu“, a tak hosté odjížděli z Kobylis zpět pod horu Říp smutně. K bodu neměli daleko, ale strážce kobyliské svatyně prostě prostřelit nedokázali. Michal na podzim vychytal už svou sedmou nulu.
A protože Kurek se jednou do roudnické sítě přece jen trefil, zůstaly tři body na severním okraji Prahy.

Důležité okamžiky utkání

Hned ve 2. minutě hlavičkoval z Majerova přímého kopu domácí Vosický nad břevno. A taky se hned za hlavu chytal…

Hezkou akci vymysleli domácí po ose Paťha – Kurek – Zahálka ve 13. minutě. Míč se otřel o tyčku Lilkovy branky a skončil v autu.

Nadějně vypadala další standardka Admiry ve 22. minutě. Z přímého kopu Sailera hlavičkoval Martinic – do brankáře Roudnice.

Ve 35. minutě získal ve středu pole míč Kurek, přihrál na Mamurova, který poslal do útoku Majera. Toho ale zezadu odzbrojil v pádu – čistě – Putík a ještě si přitom zkušeně vykoledoval Majerův faul a kop proti brance domácích.

Za minutu už kobyliský stadion jásal! Závar před roudnickou branku vyřešil Zahálka chladnokrevně gólovou přihrávkou doprava na neobsazeného Kureka a ten nedal gólmanu Lilkovi šanci. Ránou po zemi k tyči stanovil skóre na 1:0.

Ve 41. minutě nabídl Martinic přesným pasem Majerovi doslova „hokejový samostatný nájezd“. Brankář Lilko zariskoval a vyběhl dvacet metrů ven z lajny. Kdyby mu Majer stihl udělat kličku, dokráčel by zcela sám i s míčem do sítě. Lilko ale balón těsně před Majerem ukopl a hrozbu požáru zažehnal.

Pohled do záznamů o utkání nenabízí z první půle žádnou akci Roudnice, o níž by se dalo mluvit jako o nebezpečné.

Ve druhé půli ovšem už to bylo o něčem jiném! Odstartovala to ve 49. minutě pecka Vlčka z dobrých 35 metrů, která prosvištěla kolem šibenice Michalovy branky.

V 66. minutě našel Vobořil zprava kapitána Obrtlíka, jehož nebezpečný pokus musel likvidovat gólman Admiry na brankové čáře.

Opět Vobořil a opět zprava nahrál chytře v 73. minutě Brandejsovi. Ten se sice taky trefil mezi tyče, avšak Michala nezaskočil.

V 76. minutě si dali domácí málem vlastence. Předcházela tomu nedůslednost Mamurova, ztráta míče a pak „ve stavu ohrožení“ odkop nazdařbůh, který trefil spoluhráče. Od něj míč už mířil za lajnu domácí branky, ale Michal Admiru opět podržel.

Za minutu střílel na druhé straně Uhlíř přímý kop. Trefil míč přesně, do rohu k tyči, jenže odtud ho vyhlavičkoval dobře postavený Obrtlík.

Za další minutu přišel přímý kop proti naší brance. Zahrával ho Medek a Vlček, nejlepší hráč Roudnice, hlavičkoval těsně vedle tyče.

V 80. minutě tleskal stadion utěšené střele Zahálky z Uhlířovy přihrávky. Míč letěl vedle šibenice do zámezí.

V 84. minutě přišel roudnický roh v provedení Lukáška. Z něj míč přizvedl Brožík k Miřatskému. Ten bombou těsně přestřelil břevno.

A ještě to nebylo ze severočeské strany všechno! V 90. minutě zkusil opět Miřatský zaskočit Michala vtipným padáčkem a náš brankář vytáhl míč pěstí tak tak nad břevno.

Z následného rohu hlavičkoval na zadní tyči Mikas a roudnická lavička i příznivci na tribuně už jásali s rukama nad hlavou. Ale Michal chtěl prostě vyhrát a znamenitým zákrokem jim pokazil radost.

Když sudí po dvouminutovém nastavení naposledy zadul do píšťalky, Kobylisy si zhluboka oddechly.

Admira: Michal – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Uhlíř, Zahálka (82. Moucha), Martinic, Kurek (77. Šindelář) – Mičko, Majer (48. Jehlička).

Roudnice: Lilko – Obrtlík, Vlček, Putík, Medek – Vobořil, Lukášek (46. Šmidrkal), Pohořelý, Miřatský – Brandejs (75. Brožík), Laušman (46. Mikas).

Přihlíželo 225 diváků.

Rozhodčí: M. Blaschke – Kříž, Paták. Hráno slušně, fair. ŽK 2:4.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „V první půli jsme byli lepší, měli jsme gólové šance a byla škoda, že jsme proměnili jen jedinou. Ve druhé půli jsme se spíš soustředili na bránění a z rychlých brejků jsme chtěli vedení zvýšit. To se nám nepodařilo, a tak byla Roudnice ve hře stále až do posledních vteřin. Nehráli jsme dobře, ale bojovnost klukům upřít nemůžu. Oceňuji, že se nikdo z obávaných roudnických střelců zásluhou naší obrany nedokázal prosadit.“

Václav Hrdlička (Roudnice): „První půle byla z naší strany špatná, hlavně nám chyběl pohyb. Ve druhé půli jsme se zlepšili. Měli jsme i gólové šance, ovšem protože jsme žádnou nedali, byl soupeř o tu jednu proměněnou lepší a tudíž vyhrál. Sice těsně, ale zaslouženě.“

api

Naši střelci: Na Mička a Martinice se dotahuje Kurek

5 – Mičko (3 doma + 2 venku), Martinic (3 + 2);
4 – Kurek (3 + 1);
3 – Kubice (1 + 2 ), Paťha (3 + 0);
2 – Jehlička (1 + 1);
1 – Vosický (0 + 1), Šindelář (1 + 0).

Diváci na Admiře:

347 – Admira v. Jirny 1:1
275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
225 – Admira. v. Roudnice 1:0
220 – Admira. Čelákovice 0:0 (středeční dohrávka)
211 – Admira v. Děčín 3:1
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)

V sobotu 30. října od 10.15 hrajeme v Kročehlavech s domácím Kladnem B.

api