Dolní Měcholupy málem dostaly na naší „umělce“ desítku FK Admira Praha B – SK Dolní Měcholupy 9:2 (5:1)

Přání zůstalo nesplněno, Boca Juniors žel nemohla odehrát poslední domácí mistrovský mač podzimu doma na trávě – proti bylo deštivé počasí a rozmočený trávník. Hrálo se tedy na UMT a i tam dostali hosté „nakládačku“. Jedna trefa scházela k dvoucifernému vítězství. Soupeř dal dva góly, oba z penalt. Výsledek hovoří za dlouhé komentáře.

Důležité okamžiky zápasu

V 8. minutě kopal Beníšek roh a Panýrek hlavou otevřel skóre – 1:0.

Ve 14. minutě rozehrál Štochl patičkou přímý kop a Panýrek se trefil přesně – 2:0.

Ve 28. minutě opět Štochl rozehrál míč doprava Machatovi, který se kličkou zbavil obránce a vymetl „šibenici“ – 3:0.

Hned za minutu našel Moucha nabíhajícího Šindeláře a ten se trefil k tyči – 4:0.

Ve 39. minutě Machata „brazilskou patičkou“ uvolnil Šindeláře a ten doslova prostřelil brankáře hostí – 5:0.

Ve 44. minutě fauloval Panýrek ve „vápně“ protihráče, možná trochu smolně, a sudí Novák nařídil penaltu. Z ní hosté snížili na 5:1.

V 58. minutě hlavičkou zvýšil Lupínek na 6:1.

V 60. minutě přisvítil správce René Cingel reflektory na žádost rozhodčího Nováka do padající mlhy a brzy poté přišel další gól.

V 65. minutě vybojoval Másílko míč, opravdu skvostným pasem našel na dálku nabíhajícího Mouchu a ten si vychutnal gólovou radost – 7:1.

A náš brankostroj pokračoval. V 72. minutě proměnil Šindelář sólový nájezd a zkompletoval svůj hattrick – 8:1.

V 75. minutě došlo v našem „vápně“ k situaci, kterou nám popsal asistent rozhodčího, šéf komise rozhodčích PFS a delegát UEFA v jedné osobě Jiří Ulrich takto: „Váš hráč nejprve kopl protihráče do kolena a pak ho ještě stáhl rukou k zemi.“ Šlo o Lupínka a rezultoval z toho druhý pokutový kop proti nám. Faktem je, že hráč hostí musel být odnesen na nosítkách a Měcholupy snížily z penalty na 8:2.

Ovšem poslední slovo měla Boca Juniors. Rambousek nádherně naservíroval míč volnému Machatovi – 9:2.

Sestava: Michálek; Šefara, Kvapil, Kafka, Panýrek; Beníšek, Štochl, Lupínek, Moucha; Šindelář, Machata.
Střídání: 46. min. Němec za Šefaru, 63. min. Másílko za Štochla, 72. min. Rambousek za Beníška.

Přihlíželo – podle zápisu rozhodčího – 100 diváků. a atmosféra byla, navzdory mlze a mrholení, zejména díky „fanklubu B-týmu“ znamenitá!

Naši střelci:

9 – Machata (8 doma + 1 venku);
6 – Šindelář (4 + 2), Lupínek (4 + 2);
5 – Panýrek (3 + 2);
4 – Průša (3 + 1);
3 – Jackl (2 + 1);
2 – Moucha (1 + 1), Beníšek (2 + 0);
1 – Zahálka (0 + 1), Kvapil (0 + 1), Bukartyk (1 + 0).
1 vlastní gól si v Hovorčovické vstřelil Újezd Praha 4.

V posledním podzimním kole zajíždí náš B-tým do Újezda nad Lesy, kde bude hostem tamějšího B-týmu. Zápas se uskuteční v sobotu 13. listopadu od 14.00 hodin. Bez ohledu na výsledek přezimuje Boca Juniors v čele tabulky!

Výsledky a tabulku najdete:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=1343&id_session=

api

Benarivo míří do Manchesteru!

Petr Jackl, řečený Benarivo či taky Jackie, si sice přál zahrát si v posledním domácím utkání, ale zraněný kotník ho na UMT nepustil. A protože už za pár dnů zamíří z Prahy do Manchesteru v Anglii, byla to pro něj vlastně rozlučka s Admirou.

Při této příležitosti jsme mu položili pár otázek.

*Chystáš se do Manchesteru, ryze fotbalového města. Jedeš tam snad kvůli fotbalu?
„Tak to ne. Jedeme s mým kamarádem Ondrou Rálkem, kterého jsem poznal vlastně díky Admiře, oba máme maturitu, já z obchodní akademie v Holešovicích, Ondra z Hovorčovické. A tak chceme v Anglii zkusit najít práci, zdokonalit svou dosud jen školní angličtinu a načerpat zkušenosti do dalšího života. Vůbec nepočítáme s nějakým luxusem, ani s tím, že bychom vydělali velké peníze. Pokud jde o fotbal, když to půjde, zkusil bych ho rád i tam. Ale to teprve uvidíme. Fotbal mám rád, věnuji se mu od svých pěti let a až se jednou z Anglie vrátím, přijdu zase na Admiru. Nikde jinde jsem totiž nezažil tak prima partu, jako právě tady.“

*Říkáš, že se fotbalu věnuješ od pěti let. Kde všude jsi hrál?
„Začal jsem na bývalé Viktorce 8, kde jsem se seznámil s Lukášem Mouchou, Lukášem Němcem, s Davidem Panýrkem. Osm let jsem pak byl ve Spartě, potom jsem přestoupil do Meteoru, ale tam se mi moc nelíbilo. Hrál jsem i za Háje. Poté jsem měl možnost vybrat si ze tří týmů. Do Bohnic se mi nechtělo, na Střížkov taky ne, a proto jsem si vybral Admiru. Tady jsem, hlavně za trenéra Mamurova v dorostu, našel novou chuť do fotbalu, když mě začal stavět na post stopera. Byl jsem v přípravě i v A-týmu, byla to dobrá zkušenost. Děkuji tátovi, že mi vybral tak skvělý sport.“

*Na hřiště tě nepustilo zranění. Co se vlastně stalo?
„Při dopadu z výskoku jsem si zvrtl kotník, pak jsem si stejné zranění obnovil a pořád se to nepovedlo doléčit. Měl jsem kotník stažený, ortézu, ale stále nejsem úplně fit. Takhle dlouho jsem ještě nikdy nepauzíroval.“

*Co říkají na tvoje rozhodnutí vyrazit do Manchesteru doma?
„Rodiče moc nadšení nejsou, ale podporují mě. Sestra studovala v Belgii a je znát, že jí zahraniční pobyt dal hodně. Rodina mi prostě přeje, ať nám to s Ondrou v Anglii vyjde, i když táta má tak trochu obavy, abych s fotbalem úplně neskončil. To bych ale vážně nechtěl.“

*Odjíždíš do ciziny, a přitom na posledním zápase béčka s Dolními Měcholupy jsme tě viděli v přítomnosti dvou krásných dívek. Zanecháváš tu snad nějakou lásku?
„Kdepak, momentálně nejsem zadaný a ani jsem žádnou dívku nehledal, abych se nemusel s žádnou loučit. Ty dvě kočky na hřišti, to byla přítelkyně Lupase a moje sestra.“

Takže Petře, hodně zdaru a štěstí v Anglii. A jakmile budeš chtít, na Admiře tě zase rádi uvítáme!

(api)