První poločas excelentní, druhý před derby opatrný

FK Admira Praha – FK Litvínov 6:1 (6:0)

Poločas snů jsme odehráli v neděli 7. listopadu doma proti Litvínovu. Dá se říci, že do čeho jsme kopli, to spadlo do severočeské branky. Nastříleli jsme šest branek a o vítězi utkání nebylo pochyb.
Ve druhé půli už to bylo o něčem jiném. Litvínov se přece jen zmátořil a začal hrát fotbal. My jsme zahodili dvě tutovky, a protože hlavním cílem druhého poločasu se stalo dohrát bez zranění před derby Prahy 8 na Meteoru, nasazení a vůle viditelně opadly. Severočeši nám dali čestný gól, pokazili brankáři Michalovi už osmou podzimní nulu a dohrávalo se proto, že se dohrát muselo. Na domácích borcích bylo vidět, že myšlenkami už byli o týden dopředu v Libni na hřišti Meteoru.

Důležité okamžiky utkání

Ve 2. minutě otestoval domácí Paťha pozornost brankáře hostí Švarce střelou z 30 metrů. Ten míč nadvakrát chytil.

Za minutu už Kobylisy jásaly. Mamurov z přímého kopu, zahrávaného snad z 40 metrů, poslal na litvínovskou branku smrtící projektil, který lehce tečoval hostující Severa. A gólman Švarc se jen smutně díval – 1:0.

V 18. minutě uvolnil Martinic do sóla Mička a ten se nemýlil – 2:0.

Uplynuly jen dvě minuty a po Kubiceho rohu střílel přesně k tyči Paťha – 3:0.

Hosté byli na ručník a měli štěstí, když ve 25. minutě vypálil z 25 metrů znovu Paťha jen těsně vedle „šibenice“.

O sedm minut později už se stav měnil. Martinic poslal kolmicí do šance Kubiceho a ten k tyči – 4:0.

Ve 35. minutě ostřelovali admiráci branku hostí jako pověstný kanonýr Jabůrek nepřítele u „Králového Hradce“, ale ani Martinic, ani Kurek brankáře Švarce z nadějných pozic nepropálili.

To Paťha byl ve 36. minutě úspěšnější! Jeho přímý kop ze 30 metrů prolétl pokutovým územím a k údivu všech skončil v horním růžku litvínovské branky – 5:0. Nejvíc se tomu divil gólman hostí Švarc…

A černá můra Severočechů pokračovala. Ve 39. minutě vyslal Vosický lobem z půlicí čáry do sóla Martinice a ten se nemýlil – 6:0.

Admira byla ještě dál při chuti. Ve 42. minutě přišla akce po ose Kubice – Martinic – Kurek. Střelu posledně jmenovaného gólman Švarc v pádu zlikvidoval.

Ano, četli jste dobře. Za 45 minut se Litvínov neocitl ani jednou v nebezpečné střelecké situaci – a prohrával 6:0.

Ve druhé půli přece jen ožil. Tak velkou ostudu zjevně nechtěl připustit, a proto v 53. minutě založil útočnou akci, Stožický přes domácího zadáka Mamurova zprava přesně odcentroval a nikým nekrytý Horský snadno vytrhl brankáře Michala ze snění o další vychytané nule – 6:1.

A bylo v podstatě po fotbale. Pak už se hrála spíš kopaná.

V 55. minutě pálil domácí Paťha z 20 metrů po zemi, brankář Švarc znamenitě vytáhl míč na roh.

To, co zahodil v 57. minutě domácí Majer, ho bude dlouho mrzet. Admira vymyslela vtipnou akci po ose Kubice – Mičko – Majer. Ten míč narazil Martinicovi, který mu ho gentlemansky vrátil na „malé vápno“ do stoprocentní šance. Majer ale přestřelil břevno…

V 71. minutě vypíchl Martinic míč zadákům hostí a šel zcela sám sólově na brankáře Švarce. Snadno ho překonal přízemní střelou, jenže ta šla půl metru vedle…

Za minutu střílel z úhlu Jehlička. Švarc byl připraven.

V 81. minutě se zrodila druhá nebezpečná akce Litvínova za celý mač. Jehlička přišel na půli o míč a Bank běžel sám na brankáře Michala. Zezadu ho ovšem dostihl Mamurov a elegantním – přitom čistým! – skluzem mu balón ukopl do autu. Napravil tak svou chybičku z 53. minuty a sklidil zasloužený potlesk publika.

V 87. minutě našel domácí Paťha napravo volného Mička. Jeho padáček hledal u protější tyče nabíhajícího Šindeláře, ale obrana hostí míč šťastně odhlavičkovala na roh. Z něj pálil Paťha, patrně nejlepší hráč na „place“, leč brankář Švarc míč opět vyrazil na roh. A pak už se Litvínov ubránil.

To bylo vše, co stálo za zaznamenání, a tak po drtivé porážce v první půli hosté nečekaně vyhráli tu druhou, což samozřejmě nic neměnilo na tříbodovém zisku Admiry.

Admira: Michal – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Kurek (69. Zahálka), Kubice, Uhlíř, Martinic (79. Šindelář), Majer (61. Jehlička) – Mičko.

Litvínov: Švarc – Svoboda (27. Měšťánek), Žuravský, Šafránek, Khaur – Vaculík (59. Christov), Polomský, Bank, Horský – Severa, Stožický (76. Holub).

Přihlíželo 180 diváků.

Rozhodčí: Štěpánek – Kembický, Pavlínová. Hráno velmi slušně. ŽK 0:2.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Za první půli si naše mužstvo zaslouží absolutorium. Už ve 3. minutě jsme vedli 1:0, po výborném výkonu jsme využili prakticky všechny šance a po celý zápas jsme byli pány situace. Soupeř neměl kromě jedné gólové situace vlastně nic jiného, moc toho neukázal. Výhra byla tentokrát celkem snadná. Přiznám se, že ve druhé půli už jsem spíš přemýšlel o derby na Meteoru, které nás čeká za týden. Proto jsem taky z trávníku stáhl Majera, Kureka a Martinice. V Libni chceme bodovat a udržet se tak přes zimu na druhém místě tabulky.“

Vratislav Havlík (Litvínov): „Výsledek hodně ovlivnila branka po standardní situaci ze 40 metrů hned ve třetí minutě. Přišly další navazující standardky domácích, kteří chodili razantně do soubojů, dohrávali je a my jsme dostávali dost hloupé góly. Admira byla v první půli výrazně lepší. My jsme předvedli aspoň nějakou divizní úroveň až ve druhé půli.“

api

Naši střelci: První příčku drží stále Honza Martinic

7 – Martinic (4 doma + 3 venku);
6 – Mičko (4 doma + 2 venku);
5 – Kubice (2 + 3), Paťha (5 + 0);
4 – Kurek (3 + 1);
3 – Jehlička (1 + 2);
1 – Vosický (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0).

Diváci na Admiře:

347 – Admira v. Jirny 1:1
275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
225 – Admira. v. Roudnice 1:0
220 – Admira. Čelákovice 0:0 (středeční dohrávka)
211 – Admira v. Děčín 3:1
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)
180 – Admira v. Litvínov 6:1

V neděli 14. listopadu od 10.15 hodin nastoupíme v posledním letošním mistrovském utkání v Libni proti domácímu FK Meteor Praha VIII. Půjde o derby Prahy 8 – zápas XV. kola. Přijďte Admiru povzbudit a poděkovat jí za výborný podzim 2010!