Derby servírovalo menu mdlé chuti, vyhrál o něco lepší Meteor

FK Meteor Praha VIII – FK Admira Praha 2:1 (0:0)

Derby mělo být svátkem Prahy 8. Vždyť měření sil mezi zelenobílými a černobílými má divizní tradici už od roku 1939!
Krásné počasí, na polovinu listopadu výborně upravená hrací plocha i skoro pět stovek diváků, to vše si zasloužilo lepší fotbal, než jaký byl v neděli dopoledne v Libni k vidění.
Kvalita hry rozhodně nenadchla, a to ani trenéry obou rivalů.
„Byl to mizerný fotbal. První půle byla oboustranně bojácná, zápas neměl tempo, něco se na trávníku začalo dít až po našem prvním gólu,“ mínil domácí Josef Jarolím.
„My jsme odehráli nejhorší zápas za celý podzim a ani soupeř nepředvedl nic pohledného,“ kontroval hostující Karel Jeřábek.
O výsledku rozhodla spolehlivá hra dvou stoperských „televizních věží“ v domácích barvách Daňhela a Birhanzla a slabší chvilka jinak spolehlivého gólmana Admiry Michala, který pustil za svá záda střelu, která zjevně neměla gólové parametry.
Jestli s něčím vládla spokojenost, pak libeňský tábor jásal aspoň nad tříbodovým ziskem a ruce si mnul meteorský pokladník.

Důležité okamžiky utkání:

V 5. minutě zahrával domácí Fíček roh a čahoun Birhanzl pálil hlavou nad břevno Michalovy branky.

Zajímavě vypadal signál Admiry při přímém kopu ve 24. minutě. Zahrál ho Martinic, Kubice z něj přihrál Uhlířovi, ale tomu brankář Fajfrlík střelu chytil.

Nepříjemnost se zrodila ve 25. minutě, kdy se hlavami srazili domácí Omcirk a hostující Mamurov. Dvě minuty se poté nehrálo a oboustranně se ošetřovalo. Jestliže prvně jmenovaný měl ještě rezolutně promluvit do vývoje zápasu, zadák hostí musel s tržnou ránou na čele střídat a Admiře pak citelně scházel.

Meteor vyprodukoval ve 32. minutě nadějnou akci, kterou zahájil Fíček a kterou nakonec musel ukončit střídající Jehlička před dvěma zelenobílými nájezdníky spásonosným odehráním míče na roh.

Největší šance Meteoru před přestávkou se zrodila ve 38. minutě, kdy hostující Majer přišel o míč a Fíček šel spolu se Štefanem ve dvojici proti jedinému zadákovi Admiry Uhlířovi. Fíček by ale asi udělal lépe, kdyby zkusil sám zakončit. Jeho přihrávku na Štefana totiž Uhlíř vystihl a spasil svůj tým odkopem na roh.

Ve 44. minutě zkoušel Kadlec přehodit z 25 metrů brankáře Michala a byl při tom faulován. Přímý kop zahrál sám, ale prachmizerně, o dost vedle.

Nakonec mohl otevřít skóre ve 45. minutě hostující Martinic, když se Kurek zleva prosadil přes Strosse a servíroval kapitánovi Admiry míč na „vápno“. Martinic ale z nadějné pozice pálil nad.

Druhou půli zahájil Meteor náporem. Ve 48. minutě Fíček střílel přímý kop. Poslal jedovkou míč přes zeď nebezpečně směrem k „šibenici“, ten se otřel o břevno a skončil v autu. Kobyliská část na hřišti i v hledišti si vydechla.

A pak už dal Meteor gól. Omcirk se prosadil přes Sailera a zamířil z úhlu přesně po zemi k tyči – 1:0.

Admira působila hodně vlažně a snad jen akci Paťhy a centr Majera zprava, který v 66. minutě hlavou zakončoval Martinic, lze označit za nadějnou. Ovšem brankář Fajfrlík si na hlavičce kapitána kobyliského týmu „pošmákl“.

Paťhův přímý kop v 75. minutě skončil těsně nad břevnem.

A na druhé straně udeřil Meteor! V 78. minutě vystřelil střídající Janda a byla to rána, jakých Michal během podzimu lapil desítky. Jak mu mohla podklouznout za lajnu, ví jen on sám – 2:0.

Ani střela Martinice po přihrávce pronikajícího Šindeláře zleva v 85. minutě „meteorskou chasu“ nevyděsila. Skončila totiž tři metry vedle.

V nastaveném čase sice po Martinicově hlavičce prostřelil gólmana Fajfrlíka hostující Majer a snížil na 2:1, jenže to už bylo pro hosty moc pozdě na to, aby aspoň vyrovnali.

Fajfrlík si ještě v 94. minutě vykoledoval ŽK za zdržování – a pak už byl konec.

Suma sumárum, výhra Meteoru o gól byla zasloužená.

Jak to viděli trenéři

„Řekl bych, že jsme asi vyhráli po zásluze. Přece jen jsme měli víc šancí. Admira, která po celý podzim atakuje čelo tabulky, mě osobně zklamala,“ konstatoval Josef Jarolím (Meteor).

„Zápas jsme nezvládli. Meteor šel za vítězstvím víc než my. Hráči jako by už mysleli na podzimní rozlučku a to se nám nevyplatilo. Dnes nebyl na hřišti jediný hráč, kterého bych mohl pochválit. Je to samozřejmě o to mrzutější, že to přišlo zrovna v derby,“ hodnotil Karel Jeřábek (Admira).

Před 480 diváky pískal sudí Kučka, asistovali mu Pešek a Aubrecht.

ŽK: 3:2 (Zezula, Kadlec, Fajfrlík – Martinic, Vosický).

Meteor: Fajfrlík – Stross, Birhanzl, Daňhel, Hruška – Kadlec (82. Petrů), Štefan, Jurčík 28. Jiřík, 65. Janda), Zezula, Omcirk – Fíček. Trenér: Josef Jarolím.

Admira: Michal – Paťha, Mamurov (27. Jehlička), Vosický, Sailer (80. Šindelář) – Kurek (68. Zahálka), Kubice, Uhlíř, Martinic, Majer – Mičko.

Naši střelci: V čele přezimuje Honza Martinic

7 – Martinic (4 doma + 3 venku);
6 – Mičko (4 doma + 2 venku);
5 – Kubice (2 + 3), Paťha (5 + 0);
4 – Kurek (3 + 1);
3 – Jehlička (1 + 2);
1 – Vosický (0 + 1), Majer (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0).