Vítězná podzimní tečka na horké půdě v Újezdě nad Lesy FK Újezd nad Lesy B – FK Admira Praha B 1:3 (1:1)

Do Újezda jsme jeli v sobotu odpoledne bez Průši a Bukartyka, zato s patřičným respektem. Domácí béčko totiž kromě remízy s Miškovicemi na vlastním, trochu hrbolatém trávníku vyhrálo všechny podzimní zápasy. Věděli jsme, že nás nečeká nic snadného, ale poslední zápas podzimu 2010 jsme zvládli, vyhráli jsme o dvě branky a protáhli jsme sérií vítězných utkání na šest po sobě.

Důležité okamžiky zápasu:

Už v 5. minutě po faulu našeho hráče došlo ke smolnému zranění jednoho z domácích fotbalistů, kterého pak sanitka musela dopravit do nemocnice.

Domácí zpočátku zlobili. V 11. a poté ve 14. minutě musel brankář Michálek likvidovat nebezpečné újezdské střely.

Po čtvrthodině jsme se ale začali prosazovat my. V 18. minutě uvolnil Šindelář chytře Machatu, který se ovšem teprve zastřeloval, a tak jeho oblouček těsně minul tyč domácí branky.

První gól stejně dali domácí. Ve 27. minutě stříleli přímý kop. Michálek sice dokázal po centru vyrazit hlavičku z „malého vápna“, avšak na dorážku už neměl nárok – Újezd B vedl 1:0.

Ovšem pokud si snad domácí dělali naděje, brzy je zchladilo naše trio Šindelář – Machata – Panýrek. Ve 31. minutě jsme zahrávali přímý kop z hranice šestnáctky, zmínění borci předvedli „brazilský signál“ zakončený Panýrkovou pumelicí přímo do šibenice – 1:1. To si zasloužilo potlesk!

Ve 33. minutě měl šanci Machata, jenže jeho oblouček, nyní už mířící do sítě, stačil stoper odvrátit z lajny na roh.

V závěru první půle se rodily naše šance jako na běžícím pásu. Ve 35. minutě ji připravil Machata Šindelářovi, kterého však domácí obrana dokázala zblokovat.

Ve 39. minutě přestřelil Beníšek z nadějné pozice břevno. Ve 44. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Újezda B Šindelář.

A ve 45. minutě poslal Němec nádherný dlouhý centr z přímého kopu na 40 metrů k nabíhající dvojici Lupínek – Machata. Posledně jmenovaný hlavičkoval vedle.

Domácí se sice ubránili, leč po půli stejně brzy inkasovali. A opět to byl „brazilský“ gól. Lupínek, zády k brance, vyslal nečekaně do sóla vtipnou patičkou za sebe Machatu a ten zakončil přesně k tyči – 1:2.

Za dalších pět minut nám domácí nabídli mizerným odkopem od branky další šanci a Machata se ocitl znovu zcela sám před brankářem Mašínem. Udělat kličku a dát razítko na pozici nejlepšího podzimního střelce naší juniorky bylo pro Martina lahůdkou – 1:3.

A Újezd B prožíval krušné chvíle, protože minutu poté sestřelil jeden z jeho hráčů Machatu zezadu. A to bez míče, což mu vyneslo červenou kartu. Zbývajících 36 minut jsme tedy hráli přesilovku.

Přišly naše další šance. Dobře hrající Němec poslal v 58. minutě do šance zase Machatu, ale brankář Mašín ho tentokrát vychytal.

V 62. minutě pálil Machata z Mouchovy přihrávky – opět zasáhl brankář Mašín, vyrazil na roh.

V 66. minutě vydřel Štochl zdánlivě ztracený míč, předložil ho do nadějné pozice Lupínkovi, který bohužel přestřelil břevno. Hned za minutu přišla pohledná akce naší trojice Němec – Šindelář – Machata, ale domácí obrana nebezpečí zažehnala. A za další dvě minuty nacentroval Štochl na Machatovu hlavičku, jenže Martin se trefil jen do brankáře.

V 72. minutě se zrodila vůbec první šance domácích po změně stran. Brankář Michálek se blýskl házenkářským zákrokem a míč znamenitě vykopl. Snížení na 2:3 by bylo hodně nepříjemné.

V 77. minutě to byl opět Michálek, kdo zlikvidoval další stoprocentní šanci Újezda B.

A pak už jsme zase hráli my. V 79. minutě našel Mouchův centr z přímého kopu Machatu, jehož pecku gólman Mašín vyrazil na roh.

V 88. minutě si na Tůmův roh naběhl stoper Kafka, ale bohužel hlavičkoval těsně vedle.

V 89. minutě jsme měli výhodu nepřímého kopu v rohu „vápna“ za „malou domů“ chycenou brankářem do rukou, ale Šindelář si nesrovnal miřidla a pálil vedle.

V posledních vteřinách ještě vyprodukovali domácí nebezpečí před naší brankou, ale vytěžili jen roh.

A pak už byl konec a přišla naše nelíčená radost. Z otevřených dveří i oken naší šatny se linuly pokřiky „Boca, Boca, Boca!“, „Tak jsme první, no a co?“ a tradiční kobyliští „černobílí koníci“.

Admira B: Michálek – Šefara, Němec, Kafka, Panýrek – Beníšek, Štochl, Lupínek, Moucha – Šindelář, Machata.
Střídání: 74. min. Tůma za Beníška, 83. min. Kvapil za Němce, 84. min. Másílko za Machatu.

Pískal sudí Petřík, přihlíželo asi 40 diváků, nejméně polovina z nich přijela povzbudit naši juniorku. Kupodivu tentokrát chyběli „rowdies“.

Naši střelci:

11 – Machata (8 doma + 3 venku);
6 – Panýrek (3 + 3), Šindelář (4 + 2), Lupínek (4 + 2);
4 – Průša (3 + 1);
3 – Jackl (2 + 1);
2 – Moucha (1 + 1), Beníšek (2 + 0);
1 – Zahálka (0 + 1), Kvapil (0 + 1), Bukartyk (1 + 0).
1 vlastní gól si v Hovorčovické vstřelil Újezd Praha 4.

Ostatní výsledky a tabulku najdete:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=1343&id_session=

Na jaře nás doma čekají zápasy s Hostivaří, JM Háje B, Satalicemi, Chodovem, Juniorem B, Miškovicemi a Újezdem nad Lesy B.

Naopak pojedeme na Braník B, na Tempo B, na ČAFC B, do Újezda 4, na Dubeč B a do Dolních Měcholup.

api