Po podzimu jsme první, chceme být první i na jaře!

Pět otázek jsme položili po skončení fotbalového podzimu 2010 trenérovi našeho B-mužstva Janu Kostrbovi. Tady jsou jeho odpovědi.

Jak hodnotíte skončený podzim z hlediska B-týmu Admiry?

Podzim, po určitých problémech a konsolidaci mužstva v minulé „rozjezdové“ sezóně, nám vyšel na výbornou. Z 13 zápasů jsme ztratili pouze 5 bodů, což je skvělý výsledek a příslib do jarní sezóny. V tabulce jsme první, máme náskok 5 bodů před druhou Hostivaří a 8 na třetí Satalice. A mohlo to být ještě lepší, kdyby STK, prakticky již po soutěži, nevrátila hostivařským fotbalistům tři body za prohru doma s Miškovicemi 2:3 a výsledek nezkontumovala „od stolu“ na 3:0 v jejich prospěch. I tak je tento náš náskok po podzimu výborný, hráčům je třeba za výkony na hřišti poděkovat. Takže celková spokojenost a bude-li to tak pokračovat i na jaře, nebude to mít chybu.

Co pro vás bylo příjemným překvapením?

Příjemným překvapením pro mě bylo hlavně to, že i přes silové pojetí, jakým se v B-třídě většinou hraje, skoro celý podzim se nám vyhýbala dlouhodobější zranění. Většinu zápasů jsme tak mohli odehrát v optimální sestavě. A také to, že hráči širšího kádru to vzali jako fakt, žili s mužstvem, a pokud se na hřiště dostali, nahradili chybějící fotbalisty a prokázali, že i oni na tuto soutěž mají předpoklady a svou kvalitu. Dalším milým překvapením byl na naše poměry i velký zájem diváků na domácích zápasech, a že někteří fandové byli ochotni jezdit s námi i ven, což v mnoha oddílech na této úrovni nebývá. Chtěl bych všem touto cestou poděkovat a doufám, že vydrží i na jaře, kdy jejich povzbuzování budeme obzvláště potřebovat.

Co vás naopak překvapilo nepříjemně?

Neřekl bych nepříjemným překvapením, ale spíše mě mrzí ztráty bodů. Nebylo jich sice mnoho, ale kde jinde než doma bychom měli vyhrávat. Z tohoto pohledu je velmi zbytečná prohra doma s ČAFC Praha B, obzvláště v situaci, kdy jsme v průběhu zápasu vedli. Ale vše se asi nepodaří zcela ideálně.

Jak bude vypadat zimní příprava?

Zimní přípravu začínáme 11. ledna. Trénovat budeme třikrát týdně a budeme využívat jak běžecké tratě v Ďáblickém lesíku, tak i naši UMT. V termínu od 7. do 11.2. plánujeme zimní soustředění, které vzhledem k finančním i termínovým potížím proběhne v Praze. Jeho náplní bude získání a vylepšení fyzické kondice, kterou v sezóně budeme potřebovat. Počínaje 22. lednem se účastníme Zimního turnaje na UMT v Satalicích, kde jsme loni byli úspěšní a chtěli bychom to zopakovat. Nebude to však jednoduché, protože kvalita přihlášených týmů je letos na vyšší úrovni než loni.

S jakým cílem vstoupíte do jarních odvetných zápasů?

Nemůžeme a ani nechceme si dávat nízké cíle. To znamená, že když jsme v tabulce první po podzimu, chceme být první i na jaře. Nebude to ale vůbec lehké. Každý soupeř se na nás teď patřičně připraví, bude pozorně bránit a bude se na nás chtít vytáhnout. Teprve na jaře se projeví, jestli tento mančaft už dorostl na 1. místo v 1.B-třídě.
Můžu slíbit za sebe i za své fotbalové spolupracovníky Martina Gröschla a Míru Petrů, že pro postup uděláme, co bude možné. A už na začátek jara nám los připravil těžký test – první zápas v Braníku, jehož béčko hrálo v závěru podzimu výborně, následovat bude zápas doma s druhou s Hostivaří.
Tak uvidíme, držte nám palce!

(api)