Fotbaloví admiráci vzpomínali

PRAHA/KOBYLISY – Josef Forejt, František Novotný, Ladislav Němeček, František Kasal. Jména fotbalistů, kteří to ve více než stoleté historii FK Admira Praha dotáhli v černobíle pruhovaných dresech nejdál. Před padesáti lety až do druhé ligy! Pamětníkům jsou známá i další jména – Došek, Forejt mladší, Hřebačka, Marek, Nebeský, Růžička. Ti i další bývalí výborní hráči, trenéři či funkcionáři se setkali 17. prosince 2010, aby si zavzpomínali na léta, kdy reprezentovali kobyliskou kopanou na druholigových, divizních či přeborových hřištích.

Byly to časy, kdy na fotbal chodilo nepoměrně více lidí než dnes. Vždyť třeba divizní utkání o postup do II. ligy mezi Slavojem Žižkov a Dynamem Kobylisy, jak se v té době jmenovaly Viktorka a Admira, sledovalo dnes neuvěřitelných 7 000 diváků!
Celkem do kobyliské restaurace na Vlachovce dorazily čtyři desítky těch, jejichž sportovní srdce stále bijí pro kobyliský černobílý dres a klubový znak se dvěma koňskými hlavami uprostřed.
Současné klubové funkcionáře na setkání zastupovali místopředseda FK Admira Josef Přitasil, ředitel klubu Mgr. Jan Martinic, manažer Jiří Kubice, sekretář Josef Vavruška, člen výkonného výboru Ing. Ladislav Čadský a tiskový mluvčí Mgr. Aleš Pivoda.
Nechyběla ani paní Jiřka Roubíková, jejíž dva synové (Jirka i Petr) za Admiru také hrávali, nejvěrnější fanynka klubu, která s ním prožila více než šest desetiletí.
Mluvilo se o lecčem – třeba o tom, že Admira má před jarní odvetnou části divize reálnou šanci bojovat o postup do České fotbalové ligy. Také o úspěšné práci s mládeží či o stále viditelnější proměně k lepšímu, kterou postupně prochází kobyliský fotbalový areál.
Toto setkání na sklonku roku, které vždy organizuje bývalý hráč a funkcionář klubu Pavel Křeček, je v Admiře už letitou tradicí.
A všichni, kteří přišli, si slíbili – za rok ve zdraví a v dobré náladě zase na viděnou!

-api-