Admira jedná o čtyřech posilách

Brankář, obránce, středopolař a koncový útočník – to jsou posty, na kterých by se divizní Admira Praha ráda posílila pro jarní část mistrovských utkání. „Na posilách se intenzivně pracuje, ovšem jednání zatím nejsou tak daleko, abych už teď uvedl konkrétní jména,“ konstatoval trenér Admiry Karel Jeřábek.

Za pozitivum označil fakt, že kádr zůstal přes zimu pohromadě a kromě náhradního brankáře Moťovského, jemuž skončilo hostování, nikdo z Kobylis neodešel.

Jednání potvrdil i předseda FK Admira Ing. Bedřich Bedrlík. „Je to tak, s některými hráči jednáme. Potřebujeme tým posílit. Brankář Michal by měl mít vedle sebe rovnocenného parťáka, schopného kdykoli spolehlivě zachytat. Do útoku by měl přijít taky jeden hráč. Říkáme-li koncový, měl by to být střelec a ne fotbalista, u kterého akce skončí,“ pousmál se Bedrlík.

Zatím Admira absolvovala tři tréninky na své umělé trávě.

„Tam budeme trénovat ještě dva týdny. Pak – 25. ledna – odjedeme do Nové Včelnice na čtyřdenní soustředění. Uvidíme, jaké tam bude počasí, zda nás tam zastihne sníh, či ne. Tomu přizpůsobíme náplň soustředění. Přípravný zápas na jihu Čech ale hrát nebudeme,“ pokračoval trenér Jeřábek.

Středy má Admira vyhrazeny pro přátelská utkání, speening (šlapání podobné rotopedu) a aerobic.

Do roku 2010 vstoupil druhý tým divizní skupiny B prvním utkáním v rámci Memoriálu Jiřího Kolína na mokré a zčásti ještě zmrzlé umělé trávě ve Štěpničné ulici. Jeho soupeřem byl účastník Pražského přeboru Uhelné sklady a kobyliský celek od něj dostal lekci. Prohrál 0:3 (0:1).

Je fakt, že chyběli brankář Michal, Komínek, Majer, Zahálka, Uhlíř, při rozcvičce před utkáním si hnul zády Jehlička a taky nenastoupil. Vypomohli Michálek, Lupínek a Machata z béčka. Hrálo se sice téměř na jednu branku, ale „uhlíři“ si zcela překvapivě z rušových akcí vypracovali znatelně víc příležitostí a tři z nich dokázali proměnit! První branku vstřelil z rychlého brejku ve 20. minutě Zilvar, v 84. minutě, v době sílícího tlaku Admiry, se z dalšího rychlého protiútoku prosadil Rožánek – 0:2. Definitivně Admiru srazil její bývalý hráč Snopek, který v 87. minutě přesně zakončil kombinaci „uhlířů“ ve „vápně“ po přímém kopu – 0:3. A tak se po zápase po zásluze radovali fotbalisté z Prahy 5 vedení bývalým vynikajícím obráncem Slavie Miroslavem Pauříkem, zatímco admiráci mají o čem přemýšlet…

Nevydařený mač, který s přehledem řídil sudí Mudra, odehrála Admira v sestavě Michálek – Sailer, Mamurov, Vosický, Paťha – Kurek, Lupínek (46. Martinic), Šimáček (Machata), Kubice, Šindelář – Mičko.

V dešti přihlíželo třicet nejvěrnějších fotbalových nadšenců.

Za týden, v neděli 16. ledna od 15.00 hodin, se bude Admira moci rehabilitovat ve svém druhém utkání v Memoriálu Jiřího Kolína ve Štěpničné ulici, kde bude soupeřem dalšího přeborového týmu – Meteoru Praha VIII B.

Foto: Ondřej Hanuš – za poskytnutí děkujeme!