S přeborovými Středočechy nakonec aspoň plichta… FK Admira Praha – SK Český Brod 3:3 (0:2)

KOBYLISY (api) – Přeboroví Středočeši ve středu 19. ledna na naší UMT pod reflektory překvapili. Hráli důrazně, jejich fotbal dost bolel, a využívali šance, které jim nabízela nedůraznou a nepřesnou hrou naše obrana. V útoku jsme dlouho nebyli moc nebezpeční. Kdyby se hrálo na tyče či břevna, vyhráli bychom hladce 3:0. Nakonec jsme museli vzít zavděk plichtou. Rozhodčí Zelený mohl dvakrát pískat proti hostům penaltu, ale asi mu byli sympatičtí, a tak je pokaždé ušetřil.

Do I. půle jsme nastoupili v sestavě Hlaváček – Paťha, Vosický, Mamurov, Sailer – Zahálka, Uhlíř, Komínek, Bláha (20. Kurek) – Jehlička, Petr.
Poměrně brzy trefil Zahálka tyč. Do vedení ale šli hosté, když po autovém vhazování naše obrana nepokryla hostující hráče před brankou. Hlaváček sice první střelu vyrazil, jenže na druhou už nedosáhl – 0:1. Po půlhodině přesprintoval nevysoký „rychlík“ v českobrodském útoku Vosického a zakončil přesně – 0:2. Chvíli na to Kurek přestřelil v dobré šanci, na druhé straně skončila nebezpečná hlavička hostujícího hráče těsně nad břevnem. Zanedlouho po centru Zahálky přehlavičkoval břevno Petr. Před přestávkou Mamurov nešikovně „namazal“ protihráči do stoprocentní šance, naštěstí nás podržel brankář. A na druhé straně pálil po Petrově akci Zahálka metr vedle.

Ve II. půli se na hřiště dostala sestava Michal – Paťha, Vosický, Mamurov, Sailer – Majer, Šimáček, Lupínek, Kurek – Mičko, Šindelář.
Hned v úvodu zahodil dobrou šanci z pěti metrů Lupínek. Pak Mičko ve skluzu nedosáhl u tyče na prudký míč mířící těsně vedle. Snížení jsme se dočkali poté, co Kurek zleva odcentroval, Mičko trefil břevno a Šimáček dorazil míč do sítě – 1:2. Pak Kurek přestřelil v nadějné pozici. Po dalším Kurekově centru střílel Šindelář – do tyče. Zdálo se, že vyrovnání visí na vlásku, ale uhodilo nečekaně na druhé straně. Falšovaný přímý kop prolétl vápnem a zapadl přesně k tyči Michalovy branky – 1:3. Admira ale nechtěla prohrát a nakonec dokázala aspoň skóre srovnat. Napřed snížil Majer na 2:3 střelou po zemi a zřejmě spravedlivou plichtu zařídil Sailer. Ten z přímého kopu míčem „lízl“ hlavu jednoho ze zadáků hostí a balón doplachtil přesně do šibenice – 3:3.

V lezavé zimě sledovalo 20 velkých fotbalových nadšenců.