Je dobře, že Blšany máme za sebou – a vítězně! FK Admira Praha – FK Chmel Blšany 2:0 (1:0)

Při vší úctě k soupeři a jeho prvoligové historii (blšanský dres nosili třeba Hogen, Gedeon, Zelenka, Velkoborský, Šimák, Juraško, Pešír, Bittengel, Drobný i nynější brankář reprezentace a Chelsea Čech), tým, který se proti nám postavil v sobotu 22. ledna na UMT Štěpničná, nás zklamal.
Ne snad fotbalově, někteří hráči ukázali, že fotbal umějí. Ale kázeň, respekt k rozhodčímu a k soupeři, to jsou pojmy, které některým (!) borcům v blšanském týmu asi moc neříkají. Pár se jich přímo vyžívalo v řečnění, pokřikování na sudího, na lavičku Admiry, do hlediště. Navíc jim ujížděly i nervy. A bohužel – od borce takového formátu, jakým je legenda moderní české kopané, exsparťan Horst Siegl, bychom čekali větší nadhled.
Jinak se v blšanském dresu představilo pár známých tváří – brankáři Klíma, Krabec, v poli Šmejkal, Müller, Trojan, Siegl junior a další. Siegl starší v první půli tým vedl z lavičky, ve druhé si sám zahrál.
Admira odehrála první půli ve složení Michal – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Uhlíř, Komínek, Martinic, Kurek – Majer, Petr.
Náš výkon byl lepší než proti Českému Brodu ve středu, soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali, jen branek jsme měli a mohli vstřelit aspoň čtyři. Šance na to byly.
Přitom první gól mohli dát Severočeši, už v 1. minutě likvidoval Michal jasnou gólovku.
V 7. minutě chytil na druhé straně Klíma střelu Paťhy i dorážku Petra z „ložené pozice“. Téhož hráče vychytal také ve 22. minutě – Petrovi chyběl tváří v tvář brankáři důraz při zakončení. Ve 26. minutě se po přihrávce Martinice zleva trefil k tyči Kurek – 1:0.
Druhou půli jsme odehráli takto: Hlaváček – Paťha, Mamurov, Vosický, Sailer – Šindelář, Šimáček, Martinic, Zahálka – Mičko, Petr.
V první čtvrthodině zaujala střela Šindeláře po přihrávce Martinice těsně vedle a Mičkův padáček pro narážečce Šindeláře nad. V 62. minutě fauloval viditelně, ovšem nikterak tvrdě, Šindelář. Sudí Garaja viděl, odpískal a Blšany měly zahrávat přímý kop. Ovšem jeden z jejich divochů vzápětí nakopl našeho hráče zezadu a strhla se oboustranná mela, kvůli které se dobré tři minuty nehrálo. Vypadalo to spíš jako na hokeji…
V 65. minutě gólman Krabec vychytal sólo Mička. V 66. minutě přišla první šance Blšan po změně stran, naštěstí míč skončil vedle tyče. V 68. minutě jsme natřikrát pálili směrem na Krabce, ale Blšany se nakonec s vypětím sil ubránily. V 71. minutě střílel po přihrávce Paťhy Zahálka těsně vedle šibenice. Skóre se pohnulo v 73. minutě. Akce Zahálka – Sailer, centr zleva před branku a neobsazený Petr vcelku snadno – 2:0. V 77. minutě vypěnil Mamurov, opakovaně okopávaný a fackovaný blšanským náhradníkem černé pleti. Byl z toho nepřímý kop za Jirkovo řečnění proti nám, ale míč skončil půl metru nad břevnem. V 79. minutě Mičko přehlavičkoval branku Blšan.
Víc už se nestalo, a tak jsme si oddechli, že máme zápas s hodně nepříjemným soupeřem za sebou – a vítězně.

V Memoriálu Jiřího Kolína tak zatím máme bilanci 2 – 0 – 1 4:4 6 bodů.

api