Vrátili jsme se živí a zdraví, usmíval se trenér Jeřábek

Zimní soustředění zaměřené zejména na nabírání fyzičky se uskutečnilo v minulém týdnu na jihu Čech v Nové Včelnici.
„Zaměřili jsme se zejména na nabírání kondice a síly, a to třikrát denně. Nechyběly samozřejmě ani výběhy do terénu. Večer pak byla na řadě regenerace, posilovna. Žádný zápas jsme v programu neměli a zaplať bůh, vrátili jsme se všichni živí a zdraví,“ shrnul průběh soustředění trenér Karel Jeřábek.

A mohlo to být ještě víc…
Admira – Sokol Zápy 0:3 (0:1)

Po příjezdu ze soustředění nastoupili naši hráči proti favoritovi Středočeského přeboru, týmu Sokola Zápy, kde hrají fotbalisté se zkušenostmi z I., II. ligy i ČFL. V brance například chytal zkušený Pařízek, který kdysi v ČFL hájil i naši branku. Dost zlobil Málek, který proti nám kopal za Votice.
Je fakt, že zabíračka v Nové Včelnici byla na hráčích vidět, ale to není hlavní důvod, proč jsme prohráli, a navíc ještě vysoce. Středočeši prostě podali lepší výkon, šli za výhrou a zaslouženě se jí dočkali. Pískal sudí Hrabovský a měl co dělat, aby udržel otěže zápasu, protože se hrálo hodně od podlahy a atmosféra byla vcelku vyhecovaná.
První půli jsme odehráli ve složení Michal – Paťha, Mamurov, Vosický (39. Šimáček), Sailer – Komínek, Jehlička, Martinic, Uhlíř, Zahálka – Petr.

Varováním nám měla být už krásná akce soupeře v 7. minutě, jehož gól ale neplatil pro ofsajd. Ve 12. minutě střílel Martinic v pádu po přímém kopu Sailera – vedle. Ve 14. minutě vyhlavičkoval Vosický míč z naší brankové lajny, ale ve 20. minutě se Zápy přece dočkaly. Ostře hrající a často řečnící Svoboda prudce vypálil z 23 metrů a trefil se naprosto přesně k tyči – 0:1. Za dvě minuty musel hasit Michal po přímém kopu šanci soupeře, nadvakrát si poradil. Pohlednou akci jsme vyprodukovali ve 27. minutě, kdy po přihrávce Martinice pálil Zahálka. Jenže z úhlu a vedle. Ve 38. minutě trefil z brejku útočník Středočechů tyč. Mohli jsme být rádi, že jsme prohrávali jen o gól.

Do druhé půle jsme vyběhli takto: Hlaváček – Jehlička, Mamurov, Komínek, Sailer – Šindelář, Paťha, Šimáček, Kurek – Petr, Mičko. Začalo se hrát na jednu branku, a to na tu zápskou. Jenže nápor to byl jalový, neplodný. V 53. minutě pálil z Jehličkova rohu Šindelář vedle. Za dvě minuty vychytal Pařízek Mička. V 65. minutě se dvakrát pokoušel Mičko prostřelit Pařízka zblízka, vždy z toho byl jen roh. V 71. minutě se po naší banální chybě ve středu pole dostal Málek sám před Hlaváčka a pochutnal si – 0:2. A za šest minut týž hráč zvýšil zblízka na 0:3. V 80. minutě neprostřelil Mičko les nohou na brankové čáře. Šest minut před koncem Petr zakončoval po Mičkově přihrávce těsně vedle. Gól jsme prostě nedali a naopak jsme mohli ještě další dostat. V 85. minutě Středočeši vtipně zakombinovali a Hlaváček vyrážel přesnou střelu po zemi nohou jako házenkářský brankář. A v 89. minutě se Hlaváček znovu předvedl, když zlikvidoval stoprocentní šanci Záp.

Soupeři musíme sportovně pogratulovat, vyhrál po zásluze.

V memoriálu Jiřího Kolína nyní máme dva výhry, dva prohry, šest bodů a skóre 4:7.

Další program A-týmu:

Sparta Praha ligový dorost – Admira, ve středu 2. února od 18.00 na Strahově (přátelsky);
Admira – Motorlet, v neděli 6. února od 14.00 na Štěpničné (Memoriál J. Kolína).

api