Výhra je cenná, ale nepřeceňujeme ji FK Admira – SK Motorlet 3:0 (1:0)

Páté utkání v rámci Memoriálu Jiřího Kolína na UMT ve Štěpničné ulici jsme potřebovali vyhrát, abychom se probili do finálové šestice, která si to rozdá o konečné prvenství. Uhelné sklady totiž rozstřílely Blšany 5:2 a pouze naše vítězství nás mohlo posunout v tabulce skupiny na postupové místo.
Nakonec jsme Motorletu připravili první porážku v turnaji, po dobrém výkonu a díky proměnění tří šancí. Vítězství ale nepřeceňujeme, protože soupeř už měl postup v kapse předem. Navíc den předtím odehrál přípravu na Střížkově s tamními Boh. Praha (prohrál 0:4), a tak proti nám nastoupil v kombinované sestavě.
Měli jsme více ze hry. Na první jasnou šanci Jinonických jsme odpověděli ve 14. minutě brankou Martinice po rohovém kopu Čmejly. V závěru první půle jsme ještě zahrozili střelou Paťhy (brankář míč vyrazil před sebe) a Petra (vedle).
Hned po přestávce měl šanci Zahálka, pálil těsně vedle. Ve 49. minutě už jsme akci Vosický – Majer zakončili gólovou střelou Petra – 2:0. Vzápětí gólman Motorletu vychytal v šanci Paťhu, ale v 55. minutě přišla kombinace po ose Hlaváček – Petr – Čmejla, jeho centr na Martinicovu hlavičku a – 3:0. Poté jsme měli ještě několik slibných střeleckých možností (Petr, Čmejla, Komínek, Martinic), ovšem skóre už se nepohnulo. Jinoničtí mohli v samém závěru snížit, když po Komínkově chybě postupoval jejich útočník „hokejově“ na našeho brankáře, naštěstí minul tyč. A když pak útok Motorletu přes Vosického skončil střelou nad břevno, mohli jsme se těšit z vítězství 3:0.
Postoupili jsme do finálové šestky. Ve skupině jsme porazili Meteor B 2:1, Blšany 2:0 a Motorlet 3:0, prohráli jsme s US Praha 0:3 a se Sokolem Zápy také 0:3.
Přesný rozpis utkání finálové skupiny, kde se nám započítává výhra s Motorletem a prohra se Zápy, přineseme v týdnu.

api