Rozhodly dva góly přes „kopírák“ SK Slavia B – FK Admira 4:2 (2:2)

Juniorka Slavie si zvedá sebevědomí před startem ČFL v zápasech s divizními týmy. Litol porazila 5:0, silné Brozany dokonce 7:1.
Pro nás byl tento zápas prvním letošním měřením sil se soupeřem z vyšší soutěže, dosud jsme hráli vesměs s mužstvy z divize či krajských přeborů.
Ačkoli v ledovém větru a chladnu chyběli Paťha, Majer, Vosický a Kubice, mladé slávisty jsme jaksepatří zaskočili! V 7. minutě zaútočil náš tentokrát zřejmě nejlepší hráč Zahálka po levé straně a Kurek protlačil jeho centr do slávistické sítě – 0:1.
Ve 21. minutě kopal Zahálka „trestňák“. Jeho točený balon lízl jeden ze slávistů hlavou, přelomoval svého gólmana a Komínek už jen na lajně doklepával do prázdné svatyně – 0:2.
Škoda že jsme dvoubrankové vedení neudrželi déle. Hned z protiútoku totiž přesnou hlavičkou snížil domácí Mikula – 1:2.
A stejný hráč skóre srovnal. Ve 33. minutě po slávistické akci zleva a přesném centru pálil neomylně – 2:2.
O minutu později jsme už zase mohli vést. Jenže po akci Čmejla – Zahálka poslal Kurek míč smolně asi půl metru vedle tyče…
O všem se rozhodlo v úvodu druhé půle. To na nás domácí vlítli… Ve 49. minutě přišel brejk po levém křídle, rychlí slávisté přehráli Šindeláře i Mamurova a Šimeček dal třetí gól domácí juniorky – 3:2.
A za tři minuty sešívaní akci zopakovali jako přes „kopírák“. S jediným rozdílem – na 4:2 zakončoval Kučera.
Po vystřídání několika hráčů už jsme tahali za kratší konec provazu a mohli jsme dostat ještě další branky. Přesto však jsme ze tří divizních týmů uhráli proti třetiligové Slavii B, v jejímž dresu nás zaujal prvoligový hráč Vyhnal, nejlepší výsledek.
Čtvrt hodiny si v závěru zahráli Panýrek a Kafka z našeho B-týmu. Na hřišti se určitě neztratili.

Admira: Michal (46. Hlaváček) – Mamurov (75. Kafka), Komínek, Martinic, Jehlička (75. Panýrek) – Kurek (46. Šindelář), Uhlíř (55. Šimáček), Čmejla, Petr, Zahálka – Mičko.

Před 25 zmrzlými diváky pískal sudí Chaloupka.

api