Poslední příprava před startem jara Admira – Slavia Radonice 7:0 (2:0)

Poslední přípravný zápas před startem jarní části divizní soutěže, v němž přivítáme v Satalicích tým severočeského Vilémova, jsme na umělé trávě vyhráli nad snaživým soupeřem z Radonic rozdílem sedmi branek. Výsledek je sice jednoznačný, ale nutno říci, že na obou stranách se urodilo několik dalších šancí, které zůstaly nevyužity. Výborným výkonem se blýskl náš brankář Michal, chytil i penaltu.
V dresu soupeře, který po podzimu vede přebor okresu Praha-východ, jsme viděli dva naše bývalé hráče – Lenze a ex-dorostence Moravce.

Důležité situace:

V 6. minutě otevřel Martinic krásnou trefou do šibenice skóre – 1:0.
V 11. minutě zakončil Paťha rychlou akci Admiry prudkou střelou, kterou sice brankář Radonic ztlumil, přesto ale skončila v síti – 2:0.
Ve 14. minutě prováhal Mičko stoprocentní možnost skórovat a dal vyniknout brankáři protivníka.
Tři minuty poté zatřásla Martinicova střela břevnem.
Ve 22. minutě musel Mamurov hasit velkou šanci soupeře po brejku, míč odehrál v poslední vteřině na roh.
Ve 32. minutě našel Martinic dobře nabíhajícího Majera, ten ale dal znovu vyniknout gólmanovi soupeře.
Čas běžel, Radonice se otrkaly a začaly vystrkovat růžky. Ve 35. minutě dokonce kopaly po faulu ve vápně penaltu, ale brankář Michal vystihl směr střely a největší šanci Slavie zlikvidoval.
Ve 42. minutě pálil Petr v další z našich střeleckých příležitostí zase jen do gólmana, a tak první půle skončila naším hubeným vedením 2:0. Podali jsme v ní jen průměrný výkon s řadou zahozených šancí a obrana vyprodukovala dvě okénka, což by se proti týmu z II. třídy nemělo stát.

Po změně stran se zablesklo a zahřmělo v 50. minutě. Šimáček precizně uvolnil Paťhu a jeho bomba napnula síť – 3:0.
Radoničtí si chtěli stůj co stůj dát aspoň čestný gól a skoro se jim to povedlo v 61. minutě, kdy se zaskvěl vynikajícím zákrokem brankář Michal a uhájil čisté konto.
V 64. minutě našel Šindelář před brankou neobsazeného Bartolšice. Řeklo by se – to se nedá zahodit, a přece míč z Bartolšicovy kopačky skončil metr vedle tyče v autu…
Za minutu jsme ale gól dali. Jehličkův centr přetavil ve vedení 4:0 hlavičkou Majer.
V 68. minutě Šindelář těsně přestřelil břevno.
V 77. minutě gólman Radonic fauloval Mička, který ho obcházel technickou kličkou, a kopali jsme taky penaltu. Sám Mičko k tyči – 5:0.
Za dvě minuty měl velkou šanci opět Šindelář, ale nedal…
V 80. minutě chytil Michal stoprocentní šanci Radonic a podobnou příležitost nabídl soupeři sto dvacet vteřin poté svou hrubkou Šimáček. Jenže Michal prostě zatáhl roletu a míč mířící přesně k tyči vyrazil na roh!
Pěknou akci jsme předvedli v 84. minutě. Bartolšic předložil „loženku“ Mičkovi, jehož ránu ale vytěsnil pozorný brankář Slavie na roh.
Jenže ještě měly přijít dvě branky. V 85. minutě předložil Bartolšic centr na hlavičku Petrovi – 6:0.
A tečku za zápasem napsala akce Paťhy, který se precizně uvolnil po levé straně a jeho milimetrový centr uklidil rybičkou do radonické sítě Mičko – 7:0.

Před 30 diváky za krásného slunného počasí pískal sudí Chodil.

Admira: Michal – Jehlička, Komínek, Mamurov, Paťha – Kurek, Martinic, Uhlíř, Majer – Petr, Mičko. Ve druhé půli si zahráli také Šimáček, Šindelář a Bartolšic. Chyběli Kubice (zranění), Zahálka (studijní povinnosti) a Vosický (antibiotika).

Trenér Karel Jeřábek byl po utkání stručný: „Byl to poslední přípravný zápas před startem divizního jara. Využili jsme možnosti odehrát jej v rámci zimního turnaje místo našeho B-mužstva. Myslím, že od začátku bylo jasné, který tým bude pánem na hřišti. Mohli a měli jsme dát ještě víc branek, na druhou stranu nelze nevidět, že jsme mohli třikrát inkasovat. Z chyb v obraně si musíme do zápasu s Vilémovém vzít ponaučení.“

api