Forma s jarem bohužel nepřišla… Admira – Stap Tratec Vilémov 0:1 (0:0)

SATALICE (api) – Herní projev a nepříliš přesvědčivé výsledky během zimní přípravy, vynucená absence Kubiceho, Majera, Komínka a Čmejly a k tomu série deseti přípravných zápasů Vilémova bez porážky – to vše signalizovalo, že jarní premiéra v divizi B po úspěšném podzimu může být problémová. Zvlášť, když se nehrálo doma na trávě, ale na UMT v Satalicích.
Tajně jsme věřili, že forma snad konečně přijde právě na mistrovský zápas, ale nestalo se. Zase jsme podali sotva průměrný výkon, a to na sebevědomé Severočechy, posílené o borce z Varnsdorfu a Děčína, nestačilo. My jsme gól dát nedokázali. Hosté ano – a tak si ze sluncem zalitých Satalic odvezli tři body.
O tom, že kromě Vilémovských se z naší porážky na dálku radovali i v Jirnech a na Vyšehradě, se nemusíme dlouze rozepisovat.

Důležité okamžiky utkání

Ve 4. minutě se hostující Dvořák ocitl v hodně nadějné pozici před brankářem Michalem, ale nedokázal ho přehodit.

Víc vyložených příležitostí první půle nepřinesla. Hráli jsme sice většinu času na půli Severočechů, ale co z toho…

Po přestávce měl ve 48. minutě ohromnou šanci náš Petr. Netrefil však bohužel odkrytou branku.

A tak platilo už milionkrát v praxi ověřené – nedáš, dostaneš. V 55. minutě se protlačil hostující Buryánek zleva přes naši defenzivu, přihrál do dobré pozice kanonýrovi Vilémova Kurelovi a ten dal zblízka gól. Jeho první střelu sice brankář Michal vyrazil, jenže na dorážku v pádu už nestačil – 0:1. Hráč Kurelova typu nám dost chyběl…

V 62. minutě podnikli hosté brejk ve třech mužích. Vypadalo to hrozivě, ale zakončujícímu Kubešovi pokazil radost dobrým zákrokem gólman Michal.

Čtvrt hodiny před koncem pálil hostující Dobeš těsně nad břevno.

V 77. minutě dolétl míč z dlouhého autového vzahování až k Martinicovi, jenže jeho nadějnou hlavičku exvarnsdorfský brankář Vaňák chytil.

Za minutu jsme byli ke gólu nejblíže v celém utkání. Po ruce Nagyho v pokutovém území jsme kopali penaltu. Zahálkovu nedůraznou střelu však dokázal Vaňák vystihnout a vyrazit…

Úporně jsme se snažili aspoň vyrovnat, ale když v nastaveném čase vykopl nejlepší hráč hostí, exvarnsdorfský Hyka, Martinicovu střelu po zemi u pravé tyče na brankové čáře, bylo jasno. Tři body si odvezli Severočeši.

Je třeba na rovinu říci – v útoku jsme nebyli nebezpeční, a když jsme pohrdli i pokutovým kopem, těžko to mohlo skončit jinak…

Byla to v historii vzájemných zápasů první porážka, kterou nám Vilémov uštědřil…

Admira: Michal – Jehlička, Mamurov, Vosický, Paťha – Zahálka, Martinic, Uhlíř (73. Šimáček), Kurek (83. Šindelář) – Petr, Mičko (77. Bartolšic).

Sudí Hrabovský, ŽK 5:2 (Mičko, Uhlíř, Petr, Mamurov, Vosický – Vichterey, Dvořák).

Přihlíželo 110 zklamaných diváků.