Zimní příprava nebyla taková, jak bych si představoval… Rozhovor s trenérem B-týmu Janem Kostrbou

Rozhovor s trenérem B-týmu Janem Kostrbou

Před startem jarní části mistrovských soutěží jsme se zeptali trenéra naší juniorky Jana Kostrby, jak je tým připraven na boj o postup do 1. A třídy, který zůstává strategickým cílem FK Admira Praha.

Jak hodnotíte skončenou zimní přípravu?

Zimní příprava nebyla zdaleka taková, jakou bych si představoval, vzhledem k našemu postavení v tabulce a ambicím mužstva. Docházka na tréninky byla slabá, hráči se až příliš často omlouvali, navíc byla velká nemocnost i zranění. Prostě, nepotrénovali jsme moc dobře a bohužel v těchto intencích proběhlo i soustředění, konané v domácích podmínkách. Jak se to projeví na výkonech, se nedá odhadovat, a uvidí se to až po prvních mistrovských utkáních jara, kdy nás čekají těžcí a kvalitní soupeři.

Co pro vás bylo příjemným překvapením?

Příjemných překvapení bylo málo a těžko se hledají. Snad největším je to, že i přes všechny problémy jsme opět poměrně s přehledem vyhráli kvalitně obsazený ZT v Satalicích, jehož fotbalová úroveň oproti loňsku o dost vzrostla.

Co vás naopak překvapilo nepříjemně?

Nepříjemných překvapení i zklamání bylo víc. Zbytečně, svojí vlastní nedisciplinovaností, jsme prohráli nebo zremizovali některá přípravná utkání, ale hlavním zklamáním byla docházka hráčů v zimním období. A to jak na tréninky, tak k zápasům. Samozřejmě se to netýká všech, někteří mají docházku skoro stoprocentní, ale u ostatních to pro mě zklamání a velmi nemilé překvapení rozhodně je.

Změnil se přes zimu kádr ve srovnání s podzimní částí soutěže?

Kádr mužstva se příliš nemění. Pracujeme na příchodu jednoho až dvou hráčů, kteří by nám pomohli, ale zatím to je stále v jednání. Ztrátou pro nás je, že ze zdravotních důvodů museli dočasně přerušit činnost Beňák a Šabatka a do jarních bojů asi nezasáhnou. Náš kádr je však i tak poměrně široký, takže posilování pro nás není až tak velká nutnost. A přesto chceme mužstvo posílit a zkvalitnit.

Jak je tedy tým připraven na boj o postup do 1. A třídy?

To je těžká a složitá otázka. Chuť samozřejmě nechybí, ale je další otázka, zda to, co jsme natrénovali, bude stačit. Já si myslím, že o postup se určitě porveme, ale bude to velmi těžké, protože aspirantů na první místo je několik. Víc uvidíme po několika jarních zápasech.

Lze asi očekávat, že při stanoveném cíli klubu dojde na spolupráci s A-týmem…

Samozřejmě. Spolupráce s trenérem Karlem Jeřábkem klapala a velmi dobře fungovala již na podzim, takže je nasnadě, že bychom v tom rádi pokračovali i na jaře. Vždyť od toho by béčka, při určitých vlastních ambicích, i měla být – aby se zde rozehrávali hráči A-mužstva, aby měli herní vytížení.

api

Plichta v poslední přípravě před jarním startem
Admira Praha B – Sokol Troja 2 : 2 (1:2)

Poslední přípravné utkání jsme 20. 3. začali na UMT vlažně, první půlhodinu jsme skoro prospali a výsledkem bylo soupeřovo lehce nabyté vedení 0:2, když k oběma gólům jsme Troje dopomohli sami. Teprve za tohoto stavu jsme se trochu vzpamatovali, začali jsme na domácím hřišti tlačit soupeře před jeho šestnáctku, více jsme bojovali a začali vyhrávat osobní souboje. To se projevilo kontaktním gólem z penalty na 1:2. Stejnou možnost na srovnání jsme dostali i o deset minut později, ale tentokrát golman hostí předvedl bravurní zákrok.
Ve druhém poločasu, po prostřídání pěti novými hráči, jsme byli daleko agresivnější, měli jsme i šance, ale ujala se pouze jediná, když odražený míč, po střele za vápnem, hlavou do sítě dopravil Moucha.
Remíza 2:2 s účastníkem 1. A třídy je spravedlivá, obě mužstva měla přibližně stejně brankových příležitostí a stejné bylo i jejich využití.
Celkově to byl docela dramatický zápas a z naší strany jen doufám, že v mistráku bude soustředění a zapálení pro hru od samého začátku na daleko vyšší úrovni.

Okamžiky utkání:
12. min. – naše dětská chyba v obranné činnosti, následuje nepřímý trestný kop na úrovni malého vápna a ten prostřeluje zeď našich hráčů, stojících na brankové čáře – 0:1;
25. min. – zcela zbytečný faul v rohu našeho vápna, následuje penalta a 0:2;
33. min. – penaltový faul na Štefana, tentokráte v podání hostí, Machata penaltu sice nekopl dobře, brankář vystihuje směr, ale míč mu naštěstí podklouzává pod rukama do sítě – 1:2;
43. min. – další faul hostí, další penalta pro nás, kopaná do stejného místa, ale tentokrát brankář již míč vyráží mimo tyče své branky;
62. min. – naše střela za vápnem, míč se odráží ke střídajícímu Mouchovi, ten se hlavou nemýlí a srovnává na 2:2;
78. min. – brejkový útok dvojice Moucha, Másílko, Lukáš koncovku bere na sebe, po kličce brankáři do strany však namísto zpětné přihrávky volnému Másílkovi střílí pravou nohou a míč končí v autu.

Branky: 33. min. Machata, 62. min. Moucha.

Příští zápas je již mistrovský, hrajeme ho na UMT v Braníku, v neděli 27. 3. v 15 hod, a tak naši příznivci, přijďte nás povzbudit a zafandit !!!

Jan Kostrba