Kobylisy vysvobodil až střídající Uhlíř Admira Praha – PFC Český Dub 2:0 (1:0)

Tentokrát začněme od konce. Běžela poslední minuta zápasu, Admira vedla už od 4. minuty 1:0 a trápila se. Sama a trápili ji i stále nebezpeční Severočeši. Dvě stovky diváků už tlačily očima elektronickou časomíru, když přišel hloupý faul jednoho z hráčů Českého Dubu a přímý kop. Střídající Uhlíř, který byl v té chvíli na hřišti 22 minut, si postavil míč a vzápětí vymetl pavučinku v severočeské brance. Přesněji se už horní růžek trefit nedá a gólman hostí Kobachidze plachtil vzduchem marně. Mimochodem – byla to první Uhlířova trefa za Admiru. A stála za to!
Rachot kamenů, které v té chvíli popadaly z kobyliských srdcí, musely být slyšet snad až na Staroměstském náměstí.
Utkání začali domácí ve velkém stylu a v první půlhodině to vypadalo, že Severočechům naloží pořádný ranec. Nakonec se klepali o výsledek doslova do poslední minutky a byli rádi, že jsou rádi, protože ve druhém poločase byl Český Dub kupodivu fotbalovější. Ke své smůle však v útoku zcela sterilní. A proto prohrál, i když tentokrát měl určitě na víc.

Důležité okamžiky utkání:

Ve 4. minutě zatočil domácí Jehlička rohový kop zleva na hlavičku Paťhy a Kobylisy jásaly – krásný fotbalový moment a1:0!

Za dvě minuty poslal Mamurov míč na Čmejlu, který prodlužoval do běhu dvojici spoluhráčů Petrovi a Martinicovi. Ale brankář Kobachidze dobře přečetl hru a rychlým vyběhnutím a odkopem v pádu překazil další kobyliské gólové naděje.

To, co nedal v 8. minutě Petr, by měl asi proměnit i útočník starších žáků. Mičko mu zprava naservíroval na malé vápno lahůdkovou, byť, pravda, dost prudkou gólovou přihrávku. Jenže Petr trefil balon mimořádně špatně a šanci z kategorie „ložených“ spálil.

Severočeši o sobě dali poprvé vědět v 10. minutě. Po rohu Bernáta se do střelecké parkety tlačil Benek, ale domácí obranná vozba nebezpečí zažehnala.

Za minutu se prohnal Bernát kolem beka Admiry Mamurova a pálil – vedle.

Nadějně to pro Admiru vypadalo v 16. minutě. V souboji dvou desítek obral domácí Jehlička hostujícího Benka o míč a vyslal z úhlu jedovku. Brankář Kobachidze byl ovšem pozorný a změnu skóre nepřipustil.

Ve 22. minutě přišel polocentr – polostřela Mička zprava. Míč ale proskotačil podél branky, aniž by se k němu kdokoli z domácích hráčů byť jen přiblížil.

Za minutu mohl být Mičko slavný. Dostal totiž nádherný pas od Mamurova do běhu a najednou se ocitl sám před brankářem hostí. Jenže s šancí naložil mizerně – přestřelil břevno.

A další šance Admiry – ve 24. minutě zakončoval Komínkovu dlouhou přihrávku střelou Kurek. Golman Kobachidze už neměl nárok, jenže Kurek mířil půl metru vedle tyče. I tak si vysloužil potlesk diváků.

No a pak začali přebírat otěže hosté. Pochopili, že s favorizovanými Pražany se dá hrát vyrovnaná partie, a pustili se do dobývání kobyliské branky. Ve 25. minutě se robustní útočník Českého Dubu Němec pustil ve vápně do kličkované, o jaké zpívá Dalibor Janda, a prošel až před brankáře Michala. Ten mu ale balon v pádu doslova ukradl z kopačky.

Ve 27. minutě se Němec po akci Regenermela znovu tlačil do šance a upadl po kontaktu s domácím bekem Mamurovem. O případné penaltě si však musel nechat jen zdát, sudí Kožár – správně! – faul neviděl.

A za minutu další nadějná akce Severočechů! Bernát zleva centroval na nabíhajícího Jiránka, který se ale dostal přece jen do úhlu a zakončoval zblízka vedle.

Ve 32. minutě se konečně zase něco dělo před brankou hostí. Kurek v hlavičkovém souboji přeskočil o hlavu většího zadáka hostí a ještě stačil vystřelit. Taky vedle.

Z protiútoku si vynutili hosté faul a nadějnou standardku. Kopal ji Hrmo, hlavičkoval přesně Němec a brankář Admiry Michal se musel hodně „našponovat“, aby balon vytáhl zpod břevna na roh!

Do přestávky se už nic zásadního neudálo.

Zato po ní, hned ve 46. minutě, zkusil hostující Němec jen tak upadnout před vápnem – co kdyby z toho třeba byl nebezpečný trestný kop… Rozhodčí Kožár jeho „hereckou etudu“ poprávu ocenil žlutí ve své ruce, Němcův pokus byl hodně průhledný.

V 55. minutě přiklepl domácí Jehlička míč Čmejlovi a ten se z nějakých 30 metrů nečekaně pokusil ohrozit Kobachidzeho branku. Přestřelil…

A zase začali zlobit Severočeši. Tlakem na kobyliskou defenzivu se jim dařilo získávat po faulech standardky. V 57. minutě střílel Němec přímý kop z asi 22 metrů. Poslal falšovanou jedovku nad spojnici břevna a tyče.

Za dvě minuty měl podobnou šanci, z jiného místa. Tentokrát trefil zeď Admiry.

Vcelku zajímavě vypadala akce domácích v 66. minutě, když Vosický viděl, že mu vlevo sprintuje Kurek. Poslal mu balon do běhu a Kurek pak centrem hledal před brankou Martinice. Tomu se ale zakončení nepovedlo a Kobachidze mohl zůstat v klidu.

V 77. minutě mohlo být skóre srovnáno. Po hlavičce domácího obránce dozadu se před brankářem Michalem ocitl osamocený Severočech Jiránek. O ofsajd nešlo a Jiránek se mohl Michala ptát – kam to chceš? Jenže nakonec si na strážce kobyliské svatyně nepřišel. V té chvíli si Michal hodně hlasitě řekl o první jarní vychytanou nulu a za aplausu diváků největší šanci Českého Dubu vygumoval.

Zajímavě vypadal přímý kop střídajícího Pražana Uhlíře v 80. minutě, který před brankou zakončoval Vosický. Ale jen vedle pravé tyče.

V 83. minutě se po přímém kopu hostujícího Jiránka pískal faul v pokutovém území Admiry. Naštěstí pro domácí faul útočný!

Už za minutu byl v nadějné pozici před Michalem českodubský Němec. Zatímco bek Admiry Mamurov zůstal po tvrdém, ale férovém střetu ležet na trávníku, Němec zkoušel propasírovat balon do kobyliské sítě. Černobílou hradbu před lajnou ale neprostřelil.

Hosté pak začali hrát vabank. Z toho málem profitovala Admira, když Kurek zaběhl do rozhozené obrany Českého Dubu a zleva chytře vymyslel gólovou přihrávku pro střídajícího Šindeláře. Jeho střela ale prosvištěla nad břevnem.

A „pojišťovna štěstí“ z kopačky dalšího střídajícího admiráka Uhlíře z 90. minuty na 2:0 už byla popsána shora.

ŽK přišly až ve druhé půli – 1:4.

Před 200 diváky, které tentokrát nadchly jen dva ukázkové góly domácích, pískal přesně a naprosto objektivně Kožár z Tachova. Takových rozhodčích více – na tom se shodly obě strany.

Sestavy:

Admira: Michal – Mamurov, Vosický, Komínek, Paťha – Martinic – Jehlička (68. Uhlíř), Mičko (88. Šimáček), Čmejla (79. Šindelář), Kurek – Petr.

Český Dub: Kobachidze – Bernát, Regenermel (70. Pastor), Hrmo, Suchomel – Jiránek, Benek, Bejda, Vlach, Jíra – Němec.

Jak to viděli trenéři:

Karel Jeřábek (Admira): „Třicet minut jsme předváděli slušnou hru, měli jsme tři, čtyři gólové šance na pojištění náskoku. Ty jsme ale promarnili a taktovku převzal soupeř, který byl ve druhé půli už lepším týmem. Naše hra po přestávce byla naopak tragická, prakticky jsme si nepřihráli a můžeme jen děkovat střelecké neschopnosti hostí, že jsme nakonec vyhráli. Uhlíř skutečně krásným gólem vítězství potvrdil. On přímé kopy dost slušně umí. Když to shrnu – naše obrana nehrála špatně, zato záloha byla neviditelná. Hosté se prezentovali sympatickým fotbalem.“

Martin Pěnička (PFC): „V úvodu byl soupeř viditelně lepší. Hned na začátku jsme dostali krásný gól hlavou, který zavinila naše nedůslednost při bránění rohového kopu. Od 15. minuty už jsme začali přebírat iniciativu a ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Jenže nás trápí koncovka. Oba góly byly velmi pěkné, a protože je Admira dokázala vstřelit, nakonec vyhrála zaslouženě. My jsme sice měli územní převahu, ale bez střeleckého zakončení. A tak nemáme ani bod.“

api

Náhled snímků z utkání Admira – Český Dub nám po dohodě poskytl sportovní fotoreportér Ondřej Hanuš. Děkujeme!
http://ondrahanus.rajce.idnes.cz/Fotbal_-_FK_Admira_Praha_-_Podjestedsky_FC_Cesky_Dub_27_3_2011/

Ostatní výsledky a tabulka divize B na adrese:

http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=
Naši střelci: V čele je nadále Martinic

7 – Martinic (4 doma + 3 venku);
6 – Mičko (4 + 2), Paťha (6 + 0);
5 – Kubice (2 + 3);
4 – Kurek (3 + 1);
3 – Jehlička (1 + 2);
1 – Vosický (0 + 1), Majer (0 + 1), Petr (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0), Uhlíř (1 + 0).

Diváci na Admiře

347 – Admira v. Jirny 1:1
275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
225 – Admira. v. Roudnice 1:0
220 – Admira. Čelákovice 0:0 (středeční dohrávka)
211 – Admira v. Děčín 3:1
200 – Admira v. Český Dub 2:0
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)
180 – Admira v. Litvínov 6:1
110 – Admira. Vilémov 0:1 (v Satalicích)

Za týden startujeme v XVIV. kole divize B v Děčíně. Hraje se v neděli 3. dubna, výkop v 16.30 hod.