Skvělý začátek, ale přijdou mnohem těžší zápasy ABC Braník B – FK Admira Praha B 1:7 (1:5)

Jarní premiéry jsme se přece jen trochu obávali. Po zimní přípravě, která nedopadla zcela podle trenérových představ, jsme přesně nevěděli, co od prvního mistrovského mače na branické UMT čekat. Nakonec to bylo překvapivě snadné, byli jsme ve všech směrech lepší, a to jsme ještě pár nadějných šancí spálili. Juniorku tentokrát z A-týmu posílili brankář Hlaváček a útočník Šindelář.
Ale pozor, žádný jásot, žádné sebeuspokojení! Čekají nás podstatně těžší mače. Ten nejbližší hned v příštím kole, kdy naše „Boca Juniors“ přivítá druhý tým tabulky a největšího konkurenta v boji o postup – SK Hostivař.

Brankové okamžiky:

V 17. minutě si perfektně naskočil Panýrek na dobře kopnutý roh zprava a hlavičkou otevřel 
skóre – 0:1.

Ve 26. minutě se domácí dopustili hrubé chyby na půlicí čáře, přišli o míč a Šindelář zakončil své sólo kličkou brankáři s následnou střelou do prázdné branky – 0:2.

Třetí gól jsme dali znovu hlavičkou. Po přímém kopu Šindeláře se ve 36. minutě trefil přesně 
Kafka – 0:3.

Za dvě minuty už jsme vedli 0:4, když Machata lišácky uvolnil Štefana a ten pálil k tyči.

Ve 44. minutě přišla „poloofsajdová“ situace před naší brankou. Sudí asi vyhověli trendu prosazovanému FIFA, podle něhož se hraniční momenty nemají mávat a pískat, a tak jsme dostali jediný gól – 1:4.

Ale dlouho se Braník B neradoval. Hned po rozehrávce ze středu totiž přišel centr Štefana zprava přes celé vápno na protilehlou tyč, kam si zaběhl Lupínek a prostřelil domácího gólmana – 1:5.

Po přestávce jsme přece jen polevili v nasazení, a tak přišly už jen dvě branky.

V 78. minutě jsme předvedli skutečně pohledný technický ťukes tří hráčů v běhu, z něhož rezultovalo sólo pro Machatu a jeho přesné zakončení – 1:6. Hned poté si „Machy“ při střídání užil zasloužený potlesk admiráckých příznivců, když ho nahradil Tůma.

A v 80. minutě Rambousek tak dlouho „otravoval“ v pokutovém území u lajny domácích jednoho z jejich zadáků, až se branická defenziva dopustila chyby a Tůma mohl zakončit. Branku sice nedal, ale všechno napravil Beníšek, který bombou z nějakých osmi metrů málem protrhl síť – 1:7. Poznamenejme, že u tohoto gólu se „ochomýtla“ trojice našich střídajících hráčů.

Před zhruba 50 diváky, mezi nimiž jasně dominovali naši příznivci včetně předsedy FK Admira Bedřicha Bedrlíka a generálního manažera Richarda Lapky (hráli jsme takřka v domácím prostředí!), pískal sudí Kovařík.

Admira B: Hlaváček – Šefara, Kvapil, Kafka, Panýrek (46. Rambousek) – Štefan, Lupínek, Průša, Novotný (62. Beníšek) – Šindelář, Machata (79. Tůma).

Jak to viděl trenér Jan Kostrba: „Na to, že šlo o první jarní mistrovský zápas, jsme podali dobrý výkon. Bylo vidět, jaký je rozdíl hrát o body, nebo přátelský mač. První půle byla z naší strany lepší než druhá, kdy se hráči uspokojili se stavem 1:5 pro nás a už nehráli to, co měli. Sedm branek, které jsme vstřelili, vypovídá o rozdílu mezi oběma týmy. Kafka a Štefan vstřelili svůj první gól za Admiru, a tak je to bude něco stát.“

Ostatní výsledky a tabulka na adrese: http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?stat=%C8esko&vek=mu%9Ei&kraj=Praha&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&pozice1=5&id_session=

Kapitán Průša byl spokojen, ale viděl i okénka v obraně

Zkušený Martin Průša, který hrával divizi za US Praha a pak 1. B třídu za bývalý Prosex, je nejen kapitánem našeho B-týmu, ale také vedoucím admirácké mládeže. Po zápase v Braníku jsme se ho zeptali:

Martine, takže dnes spokojenost?

„Po zimní přípravě jsme ani nevěděli, do čeho tady vlastně jdeme, ale samozřejmě, jsme spokojeni. Dali jsme sedm gólů venku a to se hned tak nepovede. Potěšila nás spousta kobyliských fanoušků, kteří sem přijeli a fandili. Útočná fáze předčila obranu, kde bylo hned několik okének, a z toho je třeba se poučit. Věřím, že na příští zápas doma s SK Hostivař se dobře připravíme, protože nás čeká nejtěžší soupeř v soutěži.“

Zdá se, že se v juniorce vytvořila dobrá parta!

„Vytvořil se tu, řekl bych, generační tým kluků ve věkovém rozpětí dvou, tří let, kteří se znají od dětství a vyrůstali spolu v Kobylisích. Já jsem mezi nimi tak trochu černá ovce vyššího věku. Ale kluci mě tolerují. Občas to i v této partě zaskřípe, ale kde je všechno jen idylka. Jinak se tu opravdu hraje partou, která je tu slušná, drží při sobě a chce hrát o postup.“

Jak hodnotíš končící víkend z pohledu šéfa mládežnického úseku?

„Osobně jsem viděl Pantery, kteří potvrdili svůj silový fotbal, který hrávají, a tím přehráli Klánovice 4:1. A poločas Buldoků proti Meteoru, v němž byli naši kluci maličko lepší, i když zápas skončil 2:2, protože náš brankář neměl zrovna svůj den. Určitě to byl zápas přeborové úrovně. Potěšili mě starší žáci výhrou 5:0 v Libuši, to jsem nečekal, protože v Libuši se hraje špatně, bývá tam těžký terén a nepříjemné prostředí. Povinné tři body přivezl A-dorost od šemíků z Vyšehradu.
Jinak věřím, že mládež v Admiře bude pokračovat v dobře nastoupené cestě a přijdou velmi úspěšné výsledky. Všichni, kdož pracují v mládežnického fotbalu Admiry, totiž mají admirácké srdce a dělají to dobře.“

Viděl jsi i utkání A-týmu proti Českému Dubu, který musel doslova vydřít vítězství 2:0…

„To mě taky potěšilo, kluci už potřebovali zabrat, mají-li bojovat o postavení mezi nejlepšími týmy divize. Věřím, že tři body přivezou za týden i z Děčína.“

api