Admira získala statut Sportovního střediska mládeže!

Stálo to nás to už hodně úsilí a bude nás čekat ještě spousta práce, ale naše přání se splnilo. Dne 28. března rozhodl Českomoravský fotbalový svaz o tom, že FK Admira Praha byl udělen Statut sportovního střediska mládeže.
ČMFS tím ocenil dlouholetou systematickou práci kobyliského fotbalu s mládeží, naše sportovní výsledky, výchovu talentů i postupné výrazné vylepšování našeho sportovního areálu. Projevil tak také svou důvěru v to, že v budoucnu a v nových podmínkách se aktivity ve prospěch mládežnické kopané v Admiře ještě patřičně zkvalitní.
Náš klub samozřejmě hodlá udělat maximum pro to, aby tuto důvěru nezklamal.

Vedení FK Admira Praha

Certifikát Sportovního střediska mládeže

Máme Sportovní středisko mládeže, budeme hrát žákovskou ligu!

Ředitel FK Admira Mgr. Jan Martinic poskytl klubovému webu první informace, týkající se pro nás potěšitelné skutečnosti, že FK Admira obdržel na základě certifikačního řízení ČMFS statut Sportovního střediska mládeže. Protože v Admiře i v jejím okolí zvedla tato informace vlnu zájmu, požádali jsme ředitele klubu o zodpovězení několika otázek.

Co konkrétně Admiře udělení statutu Sportovního střediska mládeže přinese?

Jsou s ním spojená práva a povinnosti se týkají žákovských kategorií. Od nového soutěžního ročníku budou tato družstva zařazena do republikových soutěží (liga žáků). S fungováním SpSM je spojena rozšířená výuka tělesné výchovy – v současné době ji už rok zkušebně provozujeme ve smluvní škole ZŠ Hovorčovická pod vedením trenéra Václava Pudila (trenérská licence „A“).

Jaké budou nejbližší kroky klubu v tomto směru?

V úterý 5. dubna se sejde vedení klubu a mládežnického úseku a bude řešit organizační i sportovní záležitosti spojené s řízením SpSM. Následně se uskuteční schůzka s trenéry žákovských družstev, kterých se tato významná změna v chodu klubu bude bezprostředně týkat.

Kdy dostanou informace rodiče našich mládežnických hráčů, kterých se důležitá změna v činnosti klubu bude týkat?

Všechny děti zařazené do příslušných žákovských družstev – a tedy do systému SpSM – dostanou písemnou informaci pro rodiče po zmíněné schůzce vedení klubu s trenéry.

A závěrem – kdy budou k dispozici bližší podrobnosti?

Podrobná informace bude na našem webu zveřejněna co nejdříve po jednání vedení FK Admira a trenérů.

api

Kam v neděli odpoledne? Přece do Hovorčovické na fotbal!Naše B-mužstvo, které vede B-skupinu 1. B třídy a usiluje o postup do vyšší soutěže, hostí v neděli 3. dubna doma, na trávníku ZŠ Hovorčovická, tým SK Hostivař.Jde o „zápas jara“, protože právě Hostivař je naším největším soupeřem v boji o postup!
Tým z opačného konce Prahy zatím prohrál pouze dva mistrovské zápasy, z toho jeden doma s naším béčkem. Momentálně na náš tým ztrácí v tabulce 5 bodů. Pokud by se nám podařilo vyhrát, zvýšili bychom náskok na nadějných 8 bodů!A tak tedy, věrní admiráci, neváhejte a přijďte do Hovorčovické vytvořit naší „Boce Juniors“ opravdu domácí prostředí! Zejména uvítáme partu našich vlajkonošů!Spojení – autobusy z Kobylis směrem Bohnice, výstup na zastávce Písečná, odtud po schodech doprava nahoru, cca 300 metrů až ke hřišti.Výkop je v 16.30 hodin, delegováni jsou sudí Pinkas – Bastl, Dušek.Klobásy a občerstvení budou samozřejmě k mání, má být krásné počasí, tak věřme, že si užijeme i krásný fotbalový podvečer s dobrým koncem!api