Důležitá výhra, důležité tři body! Admira B – SK Hostivař 3:2 (2:0)

HOVORČOVICKÁ (api) – Matematika byla jasná. Vyhrajeme-li, zvýšíme náskok před Hostivaří už na osm bodů a teoreticky i na devět, díky lepším vzájemným zápasům. Plichta ponechá současný náskok na pěti bodech, teoreticky na šesti, zase kvůli lepším vzájemným zápasům. Prohra by přinesla nepříjemné dotažení Hostivařských na pouhé dva body. A tak se hosté netajili, že do Kobylis přijeli pro tři body – na naši juniorku si opravdu věřili.

Hrálo se za krásného slunného počasí, před 90 diváky pískal sudí Pinkas.

Lepší začátek jsme si nemohli přát! Ve 4. minutě hlavičkoval z přímého kopu Němce před brankou Šindelář a dal gól – 1:0.

Hosté odpověděli velkou šancí v 11. minutě, kdy málem vyrovnal Jodas, ale pálil vedle.

Nadějně vypadala naše akce ve 24. minutě. Lupínkův centr poslal Machata hlavou prudce – ale vedle tyče. Za dvě minuty vychytal Machatu v další nadějné situaci gólman hostí Sládek.

Ve 35. minutě minuli dva naši zadáci míč a Neveršil pálil, naštěstí pro nás je do ochranné sítě za brankou.

Druhý gól jsme taky dali po standardce. Kopal ji od postranní čáry Štefan, Šindelář míč prodloužil Mouchovi, který prudkou bombou málem trhal síť – 2:0.

Ve 44. minutě pálil z přímého kopu hostující Neveršil vedle. A o minutu později se tlačil nebezpečně před branku Balík. Skončil po kontaktu s naším obráncem na zemi. Hostivařští viděli faul a chtěli penaltu, sudí Pinkas ale situaci vyhodnotil jako pokus Balíka o „filmování“ a žlutě ho napomenul. V této chvíli jsme se trochu zalekli – penalta se opravdu mohla kopat…

V 52. minutě to vypadalo, že jsou hosté na ručník. Třetí standardka totiž skončila naším třetím gólem. Kopal ji Němec, Machata se v prudkém náběhu dostal k balónu dříve než brankář Sládek a hlavou k tyči navýšil naše vedení už na 3:0.

Klobouk ale dolů před hosty! Mají zkušený tým, který jen tak něco nerozhází. Konec konců, do tohoto mače prohráli v soutěži jen dva zápasy. Jiný tým by se za stavu 0:3 na hřišti leadera soutěže sesypal. Ne tak ovšem tým z Hostivaře. Hrál dál svůj fotbal a čekal na své šance.

Ty jsme ale nejprve měli my. V 59. minutě vykopl brankář Michálek z ruky daleko, míč skočil přes stopery hostí a Machata byl najednou sám před gólmanem Sládkem. Ovšem přehodit se mu ho nepodařilo. To byla velká gólovka!

V 65. minutě jsme stříleli na branku kanonádu jako legendární kanonýr Jabůrek u Králového Hradce, napřed Panýrek, pak Lupínek, ale Hostivař zlou chvíli přežila a byl z toho jen roh.

V 66. minutě jsme málem dali čtvrtý gól – opět za standardky. Sudí odpískal faul. Hosté se domnívali, že kopat budou oni, ale rozhodčí viděl nedovolený zákrok jejich hráče. Průša se s tím proto nepáral a poslal okamžitě dlouhým nákopem do šance Machatu. Ten pálil halfvolejem jedovatě – půl metru nad břevno. To už by byl asi definitivní hřebíček do rakve s hostivařskými nadějemi.

Ale soupeř stále kousal. V 77. minutě se rozestoupili naši stopeři, nechali před vápnem zakombinovat hostující útok a Fridrich doslova dotlačil míč zblízka za Michálkova záda – 3:1.

Hostivař vycítila šanci s výsledkem ještě něco udělat a usilovně se pustila do dobývání naší branky. Znervózněli jsme, začali jsme bránit a v této fázi byli hosté už lepší.

V 85. minutě chytil Michálek v pádu nepříjemnou střelu Balíka. A přece se Hostivařští dočkali snížení a admiráci na hřišti, na lavičce i v hledišti zbytečného dramatu. V 87. minutě unikl po levém křídle Balík, centrem přes celé vápno našel nabíhajícího Ciecuru a jeho přesně mířená „pecka“ se zastavila v síti kobyliské branky – 3:2! Hezký gól…

To už nás Hostivař vysloveně zmáčkla, bránili jsme těsné vedení zuby nehty. V 90. minutě padal balón nebezpečně pod břevno naší branky, ale gólman Michálek ho naštěstí vyboxoval na roh. Z něj pálil hostující Daniel Nebřenský nad – a po tříminutovém nastavení byl konečně konec. Oddechli jsme si!
Vyhráli jsme 3:2 a náš náskok v čele tabulky před Hostivaří je nyní osmibodový.
1. A třída se zase o něco přiblížila.

Admira B: Michálek – Šefara, Kafka, Němec, Panýrek – Štefan (79. Tůma), Lupínek, Průša, Moucha (73. Beníšek) – Šindelář, Machata (90. Másílko).

„Vzhledem k důležitosti utkání byla první půle až zbytečně nervózní. Nedařily se nám přihrávky, ale silou vůle jsme skóre dotlačili k vedení 2:0. Po přestávce jsme ho ještě navýšili, ale místo toho, abychom zápas definitivně rozhodli čtvrtým gólem, dostali jsme se zbytečně pod tlak. V závěru už některým klukům docházely síly, přece jen nemají tolik natrénováno, a tak jsme dostali dvě branky a byly to nervy. Z jasného utkání najednou drama! Ale všichni, kteří byli na hřišti, si zaslouží absolutorium, tento zápas nebyl o kráse a fotbalovosti, nýbrž o výsledku,“ zhodnotil vydření vítězství trenér Jan Kostrba.

Machata prokázal smysl pro fair play!

První gól zápasu padl po přímém kopu a Daniel Šindelář, který jako jediný posílil béčko z kádru A-týmu, hlavičkoval přesně do sítě. Dobíhající Martin Machata ho sice ještě třicet centimetrů před lajnou tečoval, ale sportovně rozhodčímu Pinkasovi ohlásil, že gól patří Šindelářovi – i bez Martinovy teče by totiž míč stoprocentně skončil v síti.
To bylo fair, Machy!

Ostatní výsledky a tabulka na adrese: http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?stat=%C8esko&vek=mu%9Ei&kraj=Praha&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&pozice1=5&id_session=
Naši střelci: Machata si upevnil vedení

13 – Machata (9 doma + 4 venku);
8 – Šindelář (5 + 3);
7 – Panýrek (3 + 4), Lupínek (4 + 3);
4 – Průša (3 + 1);
3 – Jackl (2 + 1), Moucha (2 + 1), Beníšek (2 + 1);
1 – Zahálka (0 + 1), Kvapil (0 + 1), Kafka (0 + 1), Štefan (0 + 1), Bukartyk (1 + 0).
1 vlastní gól si v Hovorčovické vstřelil Újezd Praha 4.

V příštím kole jedeme na Tempo B. Hraje se v neděli 10. dubna od 16.30 hodin.

Tomáš Michálek: Gólovka v poslední minutě? Neřekl bych…

V poslední minutě musel brankář Tomáš Michálek vytáhnout zpod břevna nebezpečně vyhlížející míč na roh. Dostat gól na 3:3, to by hodně mrzelo.

Tomáši, z hlediště to vypadalo dost nebezpečně. Byla to opravdu gólová šance?
„Ten míč byl tečovaný, musel jsem trochu zacouvat a vrátit se na původní místo, odkud jsem vybíhal, ale jasná gólová šance to nebyla. Kromě těch dvou branek, co jsem dostal, Hostivař jiné jasné šance ani neměla.“

Jak zápas vypadal pohledem z branky?
„Z jasného vítězství nervy až do konce, vzadu jsme začali plašit, zbytečně jsme ztráceli balóny. První gól – smůla, druhý přišel těsně před koncem, byla to škoda, zadělali jsme si na drama. Ale jsem rád, že jsme to udrželi.“

Vedoucí mužstva Míra Petrů od mužstva dostal po zápase k padesátinám admirácký dres s podpisy vás hráčů. Jak ho tým bere?
„Od chvíle, co jsem přišel do béčka dospělých, je tu i Míra Petrů jako vedoucí mužstva. Je super, že máme stabilní realizační tým, navíc, kdyby trenéři z nějakého důvodu nemohli vést trénink, může to vzít klidně on. Já myslím, že do Admiry zapadl výborně.“

Cíl mužstva teď, s náskokem osmi bodů, už nemůže být ani jiný, než postup…
„Postup je cílem od začátku a my za ním tvrdě jdeme. Podzim se nám povedl, máme super partu a ta by si postup zasloužila. Ale máme za sebou teprve dva jarní zápasy. A jaro nebude lehké. Ono svačí dvakrát prohrát a náskok může být jen dvoubodový. Všichni soupeři se na nás budou chtít vytáhnout, jak ti, co hrají o záchranu, tak i ti, kterým zase o tolik nejde a mohou proto být v klidu. Čím více bodů se nám teď podaří získat, tím líp se nám bude na jaře hrát.“

Lukáš Moucha: Užíval jsem si to!

Lukáš Moucha vstřelil krásný gól na 2:0. A když pak v 73. minutě střídal, vyprovázel ho na lavičku potlesk a skandování jeho jména z hlediště.

Jak sis to užíval, Lukáši?

„Skvěle. Byl to nádherný pocit, hřálo mě to u srdce. Chodím teď do práce, mám fakt málo času, proto míň trénuju. Snad budu zvládat aspoň domácí zápasy. O to víc si to užívám.“

Jak bys popsal svůj parádní gól?
„Dostalo se to ke mně, napálil jsem to, jak to jen šlo. Byl to fakt krásný gól, který potěšil fanoušky. Těch si opravdu považujeme. Hlavně jsem rád, že jsme zvýšili náskok v tabulce na osm bodů.“

Soutěž je znamenitě rozjetá…
„To jo. Je nás osmnáct, trenér může střídat, síly bychom měli mít. Když se nebude blbnout a když nikoho nepodceníme, měl by se postup vykopat. Každopádně, zadarmo nám nikdo nic nedá. Do každého zápasu musíme jít naplno a zodpovědně. Když tohle splníme, postoupíme.“

Sledujete v týmu, kolik kdo nastřílel branek?
„Spíš okrajově, nejlepším střelcem je stejně vždycky Machy (Martin Machata), takže se neřeší, kdo ty góly dává.“Po každém vítězství zní z kabiny admirácký pokřik. Ty předříkáváš, tým po tobě skanduje. Co přesně?
„ÓLA BOCA, TIKY, TIKY, TAMBA! BOCA, BOCA, BOCA, ÓLA – LÉJU – A – LEA – MADMAZEL