Splněná povinnost proti poslednímu týmu tabulky Řezuz Děčína – Admira Praha 1:3 (0:2)

DĚČÍN (jma) – V neděli 3. dubna jsme nastoupili v Děčíně proti místním „řezníkům“, kteří jsou s téměř stoprocentní jistotou sestupujícím celkem z divizní skupiny B. Jenomže vzhledem k posledním dvěma zápasům Děčínských (na Meteoru prohráli 1:2 brankou v poslední minutě a doma s Vyšehradem 0:2, když dvakrát mířili do břevna) jsme si nemohli dovolit žádné podcenění.
V zápase nastoupila naše nová akvizice, Tomáš Klinka se zkušenostmi z naší 1. a 2. ligy a z druholigového německého Aue. Ukázal, že fotbal i ve svých čtyřiatřiceti ovládá dokonale, a dokázal vnést do naší záložní řady klid, přehled a myšlenku.

Zápas začal za znatelné převahy našeho mužstva, několik kolmých akcí, střel a dva ofsajdy značně na hranici možného posouzení. Jenomže mezi 12. a 15. min. přišel první nátlakový záchvěv domácích, kteří naznali, že kombinačně to nepůjde, a tak začaly létat za kobyliskou obranu nakopnuté míče. Dva zlikvidoval na naší levé straně brankář Michal včasným vyběhnutím a odvážným pádem pod nohy a ve třetím případě, pro změnu na pravé straně, skončila pološance domácích nedůrazným zakončením.
Pak už začali úřadovat naši borci. Přišla 21. minuta a akce lahodící oku fanouška bez rozdílu fotbalového vyznání. Martinic na Klinku, ten „z jedné“ zpět na našeho kapitána, Martinic ve vápně domácích zcela sám před brankářem zašlápl míč a jemným posunutím zpět za sebe otevřel Klinkovi jasnou gólovku. Nová posila nepohrdla a placírkou uklidila balón do prázdné branky domácích – 0:1. Ve 24. min. přišel jeden z mnoha pasů podél postranní lajny, tentokrát velmi dobře hrající Mičko převzal míč a nejkratší cestou se vydal k brance. Před gólmanem domácích Chodurou lehce naznačil kličku a pak prostřelil padajícího strážce děčínské branky mezi nohy – 0:2. Další šance našich hráčů v pořadí Mičko, Martinic, Petr a dvakrát Klinka zůstaly bez využití. Ve 36. min. je přerušila pološance domácích, kterým se opět povedl dlouhý nákop, ale pozorný Michal vše vyřešil. Tak skončil první poločas.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první, šance Admiry následovaly jedna za druhou. V 54. střídal Kurek zraněného Mamurova. A teď výčet našich gólových příležitostí z úvodu druhé půle. Petr přehazoval z půlky gólmana domácích po špatném odkopu, mimo. Nedůraz domácích ve vápně a Jehlička přehazoval brankáře i s brankou (nůžkami přes hlavu). Krásná kombinace Jehlička – Klinka skončila u góĺmana Chodury, Martinic kolmo za obranu na Paťhu – jeho dělovku chytil bravurním zákrokem domácí gólman. Kurek sám ve vápně nedal, další jasná gólovka Mička skončila opět u brankáře domácích. Totéž v podání Petra, který se doslova a do písmene prodral přes stopery Děčína. V 64. odešel Klinka a střídal ho Uhlíř. Přišla 70. min., Paťha se velice dravě prosadil od postranní lajny až k té brankové a přesně našel nohu Petra. Ten z pěti metrů nekompromisně málem protrhl síť hned pod břevnem – 0:3. V 76. po přetlačované ve vápně domácích střídal zraněný Mičko a přišel Šimáček. V 79. min. se konečně prosadili domácí. Po naší chybě na pravé straně a centru před branku dorazil děčínský útočník do prázdně branky – 1:3. Domácí se ještě snažili přidat na důrazu a rychlosti, ale do otevřené obrany přišlo několik dalších našich slibných brejků, jenže všechny už bez využití.
Dá se říci, že jsme v poklidu dokráčeli pro vítězství, ale opravdu velké kvantum neproměněných šancí by se v dalších zápasech nemuselo vyplatit.

Admira: Michal – Mamurov (54. Kurek), Vosický, Komínek, Paťha – Jehlička, Čmejla, Martinic, Klinka (64. Uhlíř), Mičko (76. Šimáček) – Petr.

ŽK na naší straně: Kurek, Čmejla.

Rozhodčí: Petr Martínek, Jiří Kříž, Petra Simmerová.
Delegát ČMFS: Pavel Říha.

Naši střelci: Na Martinice se dotáhl Mičko

7 – Martinic (4 doma + 3 venku), Mičko (4 + 3);
6 – Paťha (6 + 0);
5 – Kubice (2 + 3);
4 – Kurek (3 + 1);
3 – Jehlička (1 + 2);
2 – Petr (0 + 2);
1 – Vosický (0 + 1), Majer (0 + 1), Klinka (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0), Uhlíř (1 + 0).

Za týden hostíme ve XX. kole divize B FK Baník Most B. Hraje se v neděli 10. dubna, výkop v 10.15 hod.