V hlavní roli náš stoper Vosický Admira – Baník Most B 2:1 (0:0)

KOBYLISY (api) – Na sluncem ozářeném kobyliském pažitu se hrálo utkání, v němž byli v první půli překvapivě nebezpečnější severočeští junioři, kteří pohrdli třemi nadějnými střeleckými příležitostmi. Zato Admira jako by tápala a nevěděla, co vlastně proti mosteckému obrannému bloku a rychlým brejkovým výpadům hrát. Ač naši fotbalisté drželi míč častěji na svých kopačkách, brankář Mostu B Aschenbernner neměl prakticky žádnou práci, zatímco domácí Michal se musel dost otáčet, aby udržel čisté konto.

Po přestávce sice Admira podle očekávání na svého soupeře „vlítla“, ale paradoxně to byl náš gólman, kdo lovil míč ze sítě jako první. Zkušenější „černobílí koníci“ se ale nepoložili. S větrem v zádech tlačili mostecké mladíky, posílené trojicí „áčkařů“ Lafrancem, Frnochem a Fraňkem. Nutili je k faulům, vytvářeli si standardky a tím i gólové příležitosti. A dvě standardní situace – v prvém případě přímý kop a ve druhém kop rohový – nakonec přinesly Admiře obrat v utkání a tvrdě vybojované vítězství. O ten jeden gól asi byli borci v tradičních kobyliských černobílých dresech přece jen lepší, i když Baník B zanechal na severu Prahy sympatický dojem.

Důležité momenty utkání

Poměrně dlouho se soupeři oťukávali. Až ve 13. minutě zůstal na půli Mostu B ležet otřesený Kurek, hosté rychle zaútočili a vybojovali roh. Ten pak zlikvidoval brankář Michal.

Přesně po půlhodině hry kopala Admira standardku a z ní hlavičkoval Martinic. Hostující zadáci ale nebezpečí odvrátili a přišel bleskurychlý kontr Mostu B. Černý se prosmykl mezi dvěma zadáky a Kobylisy ztuhly – Černý měl před sebou branku jako na širokoúhlém plátně. Jenže tu hájil gólman Michal a ten má fazonu. Se stoprocentní šancí severočeského mladíka si zkušeně poradil, vysloužil si aplaus publika a od skupiny kobyliských vlajkonošů i skandování svého příjmení.

Ve 32. minutě musel ze hřiště Kurek, pokulhávající už od zmíněné 13. minuty. Uhlíř, který přišel místo něj, ho plně nahradil a blýskl se poměrně kvalitním výkonem.

Tři minuty před půlí se prosadil zkušený mostecký Frnoch přes dva obránce domácích, ovšem přestřelil.

Junioři z Mostu chtěli dát do poločasu gól. Málem se jim to opravdu povedlo, když ve 43. minutě přetlačil Sláma v té chvíli nedostatečně koncentrovaného Mamurova a znovu vyzkoušel pozornosti i kvality gólmana Michala. Ten prudkou bombu vyrazil na roh a Kobylisy mu zase po zásluze aplaudovaly!

Půle tedy 0:0.

Do té druhé vstoupili naši očekávaným náporem. V 52. minutě přišla „rychlovka“ Admiry. Martinic uvolnil přihrávkou doleva Uhlíře, ale ten ve slibné šanci ani nadvakrát gólmana Aschenbrennera nepropálil.

Kolikrát už ve fotbalových referátech zaznělo to okřídlené „nedáš – dostaneš“. A Uhlíř nedal… Chybičky Admiry ve středu pole, zbytečně ztraceného míče, pak využila zkušená druholigová dvojice Frnoch – Franěk k brejku dva na jednoho. Tentokrát už nemohl gólman Michal dělat zhola nic. Jen sledoval, jak po Frnochově narážečce míč z Fraňkovy kopačky rozvlnil síť za jeho zády – 0:1. To běžela 54. minuta.

Admira? Žádná ledová sprcha! Naopak, náš tým dál trpělivě dobýval mosteckou svatyni. Přesně po hodině hry poslal zkušený Jehlička, hrající jeden ze svých nejlepších zápasů v kobyliském dresu, od postranní čáry přímý kop naprosto neomylně na kopačku Vosického. A ten si věděl rady – prudká jedovka pod břevno a 1:1!

Junioři z Mostu znervózněli, naši se dostali na koně. To už byla převaha Admiry zřetelná. V 66. minutě si naběhl do šance Klinka a s ním i Petr, ale míč zblízka do sítě ani silou vůle nedotlačili. Most B se ubránil za cenu rohu.

Jedovatě pálil v 71. minutě Uhlíř. Jenže vedle!

Admira v těchto fázích působila sebevědomě a šla cílevědomě za třemi body. V 75. minutě posadil Čmejla míč z rohového kopu na vlasatou hlavu Vosického a ten z malého vápna (kde byli zadáci Baníku?) vcelku snadno zavěsil – 2:1. Nutno říci, že obrat ve skóre byl zasloužený.

V 78. minutě vyzkoušel Čmejla, jestli dává brankář Aschenbrenner pozor. Dával a Čmejlovu střelu chytil snadno do koše.

Minutu poté pálil z přímého kopu Uhlíř – Aschenbrenner míč v pádu vyrazil.

Mostečtí přidali a zkusili ještě skóre srovnat. Nejblíže k tomu měli v 83. minutě, kdy Fiřt nacentroval přímý kop od půlící čáry do pokutového území, z jehož hranice se do balónu opřel Sláma. Avšak přestřelil a Kobylisy si oddechly.

Víc už naši Severočechům nedovolili a zkušeně si pohlídali nejtěsnější vedení, díky kterému brali tři body a zachovali si třetí příčku v tabulce.

Před 247 diváky pískal sudí Čurda.

ŽK: 0:2 (Červenka, Franěk)

Admira: Michal – Mamurov, Vosický, Komínek, Jehlička – Kurek (32. Uhlíř), Klinka (70. Šindelář), Martinic, Čmejla, Mičko – Petr (87. Šimáček).

Most B: Aschenbrenner – Fiřt, Lafrance, Tancoš, Červenka (77. Jung) – Nguyen (70. Loos), Hofman, Sláma, Frnoch, Černý – Franěk.

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Zápas jsme začali opatrně. V první půli hrál soupeř zataženě, bez atakování našich hráčů na útočné půli a na rychlé protiútoky, což nám dělalo dost problémů. Most B měl dvě loženky, které naštěstí neproměnil. Ve druhé půli jsme dostali po vlastní chybě gól, ale brzy jsme ze standardky vyrovnali. Přidali jsme druhý gól a mohli jsme vítězství i potvrdit. Musím mužstvo pochválit. Po inkasované brance nesložilo zbraně, bojovalo dál a zápas otočilo. Za to si zaslouží ocenění.“

Stanislav Hofmann (Baník B): „První půle byla z naší strany kvalitní, kombinovali jsme, měli jsme vítr v zádech, měli jsme i dvě jasné šance, ale ani Černý, ani Sláma nedokázali dát gól. Věděli jsme, že v druhé půli nás domácí s podporou větru zatlačí, což se stalo. Po vyrovnávací brance jsme udělali hrubku, nepokryli jsme při rohu zcela volného hráče na malém vápně a dostali jsme druhý gól hlavou. Pak jsme se snažili ještě aktivní hrou dosáhnout aspoň na vyrovnání, ale nepovedlo se, protože nás soupeř do ničeho nebezpečného nepustil.“

Trenér Baníku B složil poklonu našemu stadionu!

Dobře se poslouchala slova sympatického a uvážlivého trenéra Baníku Most B Stanislava Hofmanna na adresu hrací plochy a našeho stadionu vůbec.
„Hrálo se na opravdovém pažitu. Trochu jsem se zdejšího terénu obával, ale klobouk dolů před správcem vašeho stadionu, trávník je tu v perfektním stavu! Stadion Admiry znám, sám jsem tu kdysi v dresu Baníku Most proti Admiře hrával, a musím říci, že tenhle stánek má určitě parametry ČFL.“
Náš správce stadionu René Cingel i všichni další, kteří se starají o náš areál, tedy zřejmě odvádějí dobrou práci, pokud si toho všiml i trenér soupeřícího týmu.

Ostatní výsledky a tabulka divize B na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: V čele stále Martinic a Mičko
7 – Martinic (4 doma + 3 venku), Mičko (4 + 3);
6 – Paťha (6 + 0);
5 – Kubice (2 + 3);
4 – Kurek (3 + 1);
3 – Jehlička (1 + 2), Vosický (2 + 1);
2 – Petr (0 + 2);
1 –Majer (0 + 1), Klinka (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0), Uhlíř (1 + 0).

Diváci na Admiře
347 – Admira v. Jirny 1:1
275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
247 – Admira v. Most B 2:1
225 – Admira. v. Roudnice 1:0
220 – Admira. Čelákovice 0:0 (středeční dohrávka)
211 – Admira v. Děčín 3:1
200 – Admira v. Český Dub 2:0
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)
180 – Admira v. Litvínov 6:1
110 – Admira. Vilémov 0:1 (v Satalicích)

Za týden jedeme ve XXI. kole divize B do Polep. Hraje se v sobotu 16. dubna, výkop ve 14.00 hod