Jen bod z Kolínska: Ach, ty šance… TJ Polepy – Admira Praha 1:1 (1:1)

POLEPY (JM) – V sobotu 16. 4. jsme od 14.00 místo původních 17.00 hod. sehráli další zápas divizní skupiny B proti domácím Polepům, nováčkovi soutěže, který se však drží velmi dobře a potrápil již nejednoho favorita. Domácí stadionek, uprostřed rodinných domků, zaujal na první pohled svou nakloněnou rovinou, kdy od jedné postranní čáry se svažuje ke druhé a výškový rozdíl je viditelně 1 metr, možná více. Zaujal ale i výbornou klobásou z udírny, i když až od 30. min., a příjemnými domácími fanoušky, kteří sice špičkovali, ale v mezích slušnosti a vždy jsme se s nimi shodli v hodnocení situace na obě strany.
Zápas začal oboustranně opatrně a nic zvláštního se až do 8. min. nedělo, když nebudeme počítat jeden nepřesný přímý kop domácích a naši jednu nepřesnou střelu ze hry. Ve zmíněné 8. min. však domácí záložník dlouhým pasem za naši obranu (tuto variantu vlastně praktikovali celý zápas) vyslal do šance svého útočníka Křelinu, který se ještě musel prodrat přes naše stopery a tak trochu se štěstím prostřelil padajícího Michala – 1:0. Na dalších 8 min. se však domácí nedostali ani za půlící čáru. Naše převaha však byla platonická. V 16. min. se Polepští dostali až k naší brance a po rohu nastal velký rozruch v našem vápně a nevyužitá šance domácích. Nepřesná střela Matěje Čmejly ve 23. min odstartovala sérii našich vyložených šancí, které nahlas volaly po vyrovnání. Hned ve 24. šel Petr po kolmici od Klinky sám na domácího gólmana Procházku, který byl dost daleko od brankové čáry. Petr se ho snažil přehodit, ale míč skončil v jeho náruči. Ve 33. min. opět kolmice, nyní od Mička, a Petr opět sám před gólmanem se stejným výsledkem. Ve 38. min. naše pěkná akce po pravé straně a centr do vápna – opět v akci domácí gólman. Ve 40. min. křížný pas do vápna si zpracoval Petr a… opět stejný výsledek. V těchto momentech byla patrná naše snaha o vyrovnání ještě do poločasu a byla nakonec korunována úspěchem. Ve 45. min. po faulu na našeho kapitána na půlce sebral míč rychle Čmejla, bleskurychle jej rozehrál do lajny na Uhlíře. Ten moc dlouho nevymýšlel a krásným centrem našel neobsazeného Klinku, který se ukázkově zavěsil do vzduchu a přesnou hlavičkou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci – 1:1. Téměř vzápětí ukončil rozhodčí první poločas.

Druhý poločas začal něčím zajímavým vlastně až v 51. min., kdy domácí po rohu těsně minuli naší branku. V 57. min. zatáhl Mičko balón po pravé straně a centr po zemi zpacifikoval domácí brankář těsně před nabíhajícím Petrem. V 63. min. střídal Petra uzdravený Majer. V 69. min. se opět po kolmici dostával do slušné střelecké pozice Klinka, ale z úhlu jen těsně minul polepskou branku. V 71. min. se Martinic se uvolnil na velkém vápně a byl zkosen. Z velice dobré pozice na 18 metrech jsme však s „přímákem“ naložili prachbídně, signál a nahrávka na Čmejlu skončila ofsajdem. Nutno dodat, že zeď přes naše protesty stála cca 5 metrů od míče. V 73. min. střídal Klinku Bartolšic a hned o minutu později po centru ze standardní situace srazil ve výskoku gólman domácích Procházka našeho Vosického. K překvapení všech, i domácích, pískal rozhodčí faul na brankáře a Vosický viděl žlutou. V 77. min. se urodila akce domácích, o které se dá mluvit jako o nebezpečí pro naši branku, ale Michal si s ní poradil. Hned poté v 78. min. přišla opět naše oblíbená kolmice, tentokrát na Mička, ale ten v identické situaci jako při gólu domácích sice prostřelil polepského brankáře, jenže míč skončil těsně vedle branky. Další obrovská výhoda přichází v 80. min. Čmejla by mohl, jak jinak, než po naší kolmici, pokračovat sám na branku, ale dostal těsně před vápnem kosu. Za to mohl vidět domácí stoper i červenou, ale nebyla to ani žlutá karta. Náš „trestňák“ ze 16 metrů, zeď domácích stála ještě před penaltou, i průměrně vzdělaný fanoušek si dokáže spočítat, jak daleko byla od míče. Opět protesty našich hráčů, domácí fanoušci se sami smáli, ale s rozhodčím to „ani nehlo“. Uhlířovu dělovku vyrazil s námahou gólman před vápno, Jehlička si přiklepl na levačku a jeho projektil srazil domácího stopera k zemi. Ještě v 86. min. jsme zahrozili dvojicí Uhlíř – Bartolšic, domácí zahrávali dva „trestňáky“ z uctivé vzdálenosti od naší branky a rozhodčí ukončil zápas, když na časomíře svítila 89. minuta. Náš asistent trenéra Franta Peřina se u sudího snažil oponovat a ukazoval mu hodinky, ale samozřejmě nic se nezměnilo. Domácí fanoušci si oddechli, svorně nahlas hovořili o krásném bodu a k tomu jim přitakával domácí gólman, který k jednou z fanoušků těsně před závěrečným hvizdem opakovaně vykřikoval „zlatý bod“.
Už po zápase v Děčíně jsem psal, že neproměněné šance nás mohou příště mrzet. V Polepech bylo určitě na vítězství. Nutno ale dodat, že Polepy svou rychlostí a důrazem ještě způsobí mnoho starostí všem soupeřům, kteří je čekají.

Sestavy

TJ Polepy: Procházka – Hrabal, Suchánek, Murárik, Vaňkát (28. Slezák) – Kmoch, Paták, Javorek (81. Vojtíšek), Růžička – Müller, Křelina.

FK Admira Praha: Michal – Paťha, Komínek, Vosický, Jehlička – Mičko (84. Šindelář), Martinic, Klinka (76. Bartolšic), Čmejla, Uhlíř – Petr (63. Majer).

Přihlíželo odhadem 150 diváků.
Rozhodčí: Pešek

Ostatní výsledky a tabulka divize B na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: V čele stále Martinic a Mičko

7 – Martinic (4 doma + 3 venku), Mičko (4 + 3);
6 – Paťha (6 + 0);
5 – Kubice (2 + 3);
4 – Kurek (3 + 1);
3 – Jehlička (1 + 2), Vosický (2 + 1);
2 – Klinka (0 + 2), Petr (0 + 2);
1 –Majer (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0), Uhlíř (1 + 0).

Za týden hostíme ve XXII. kole divize B FK Teplice B. Hraje se v neděli 24. dubna, výkop ve 10.15 hod