Z pohledu trenéra ADMIRA B – Háje B 0 : 1 (0:1)

Po velikonočních svátcích jsme 25. 4. nastoupili na našem hřišti na Hovorčovické proti soupeři ze spodní části tabulky. Nastoupili jsme asi ještě příliš velikonočně, ale opožděnou pomlázku jsme dostali!
Na vlhkém terénu jsme ale přitom začali velmi dobře. Hned v 1. minutě prošel centr Jackla z levé strany celou, ještě nezkoncentrovanou obranou soupeře až k volnému Rambouskovi, ten vystřelil z první, na své poměry pumelici, ale bohužel se nezatřásla síť, pouze pravá tyč branky. Škoda, utkání by možná vypadalo jinak, kdybychom vedli. Mysleli jsme, že nám to půjde tak i dál, ale nešlo. Vůbec se nedařila souhra, na kluzkém terénu byly přihrávky katastrofální, míče nám odskakovaly. A když v 17. min, po ojedinělé akci soupeře posoudil rozhodčí celkem nevinný oboustranný hlavičkový souboj ve vápně jako faul a penaltu, prohrávali jsme 0:1. To nás rozhodilo úplně a už se nám nedařilo vůbec nic. Po několika dalších sporných výrocích pana rozhodčího jsme se na hřišti začali víc dohadovat než hrát, koncentrace byla pryč a do konce zápasu, i když nějaké pološance byly, jsme kloudně netrefili bránu. Soupeř hrál, u vědomí náskoku, chytře, silně zezadu, bránil v devíti a spoléhal jednak na svou precizní stoperskou dvojici, a také trochu na nemohoucnost našeho zakončení, což se obojí potvrdilo.
My jsme hráli klasický zápas „blbec“ a i kdybychom hráli 180 min. najednou, asi bychom gól stejně nedali! Nezbývá než pogratulovat soupeři k výbornému obrannému výkonu a pro nás je to velká výstraha, že takhle už ne! Pokud chceme myslet na 1. místo, což určitě chceme a kvalitu na to máme, nebude již lehkých zápasů a v každém utkání se o vítězství a každý bod musíme daleko více fotbalově porvat!

Sestava: Michálek; Štefan, Kvapil, Kafka, Šefara; Rambousek, Lupínek, Šimáček, Jackl; Másílko, Machata.
Stř.: 46. min Popovych za Másílka, 74. min Beníšek za Rambouska.

Zajímavé momenty zápasu:

1. min. – Jacklův centr zleva prochází celou obranou až k volnému Rambouskovi, ten ale pouze trefuje tyč branky za už překonaným golmanem hostí;
17. min. – sporný okamžik zápasu; vzdušný souboj v našem vápně je k překvapení všech posouzen rozhodčím jako penaltový faul a vzápětí prohráváme 0:1;
22. min. – centr z pravé strany na Šimáčka, ten v slibné pozici hlavičkuje, ale míč jde těsně nad;
27. min. – standardka zleva, brankář vybíhá, u míče je ale dříve Másílko, hlavou však opět přestřeluje;
39. min. – trestňák za vápnem střílí Jackl, ale trefuje do hlavy za zdí stojícího Machatu, který nestačí uhnout;
80. min. – střídající Beníšek centruje zprava na hlavu Lupínka, ale opět netrefujeme branku;
89. min. – poslední šance alespoň na bod, trestňák z 22 m, uprostřed vápna střílí Machata, míč jde asi 30 cm mimo pravou tyč branky.
V utkání se celkem 5x střídalo, hosté celou dobu dost zdržovali hru, ale hlavní rozhodčí korunuje svůj nekvalitní výkon nastavením pouze o 1 minutu a pro jistotu po půl minutě hru končí, aby se ještě něco nestalo.

Příští zápas hrajeme opět doma, v neděli 1. 5. od 17 hod. hostíme FC Pragis Satalice, a všichni víme, že se musíme lépe připravit a že již si nemůžeme dovolit ztrácet body. Zveme proto všechny fanoušky, i když jsme je svým minulým výkonem asi moc nepotěšili!

Jan Kostrba