V pražském derby jsme vyprovodili Kopaninu trojkou FK Admira Praha – FC Přední Kopanina 3:0 (1:0)

KOBYLISY (api) – Kdo čekal v pražském derby pohledný fotbal na krásném, sluncem zalitém pažitu, nedočkal se. Trávník byl sice připraven precizně, sluníčko taky příjemně svítilo, ale žádná „liga mistrů“ se nekonala. Možná tak trochu i proto, že na obou stranách chyběla trojice opor. U nás zranění Zahálka, Majer a týden předtím v Čelákovicích vyloučený Paťha (dostal celkem čtyři zápasy „natvrdo“). Hostům scházeli rovněž zranění Hašek, Bláha a taky Mareš, který byl v Americe.

Oba týmy předvedly jen průměrné výkony, takže pokud bylo vůbec nad čím plesat, pak jen na kobyliské straně nad třemi vesměs pěknými brankami. Hosté toho ukázali málo, a proto odjeli ze severu Prahy domů bez bodu a s výsledkem, který je určitě nepotěšil.

Důležité okamžiky utkání

Hned z prvního útoku se tlačil do šance Mičko, specialista na Kopaninu – vždyť za tu dobu, co kope za Admiru, tomuhle soupeři od ruzyňského letiště nastřílel v derby už čtyři branky! Jenže pálil nad břevno.

Kopanina v 16. minutě předvedla něco ze svého taktického rejstříku – a sice rychlou rozehrávku přímého kopu. Po faulu domácího Mamurova se s míčem nijak nepáral Kunt, okamžitě ho přiťukl Gerstnerovi a z jeho přihrávky střílel Zadina. Taky nad břevno…

Do třetice skončila střelou nad branku pohledná akce Admiry z 26. minuty. Začal ji napravo Mamurov, poslal do běhu míč na Kureka, z jeho přihrávky pálil Klinka. Kam, už bylo uvedeno.

A počtvrté střela nad břevno… Ve 31. minutě se konalo autové vhazování Mička, které zpravidla připomíná spíš nákop, z halfvoleje to zkusil znovu Klinka, ale zase rozdrnčel drátěné pletivo nad brankou Kopaniny.

Admira to zkoušela dál. Výměna míče Kurek – Čmejla – Kurek skončila pěknou jedovkou posledně jmenovaného. Tu ale gólman hostí Jeřábek chytil.

Hosté už už pokukovali po hodinách. Líbilo by se jim dohrát první půli na 0:0, ale našemu týmu taková představa nebyla po chuti. Ve 38. minutě Jehlička zleva nakopl nadýchaný bochánek před branku FC PK, kde míč lízl čelem Mičko – a Admira vedla 1:0. Mičko se tak proti Kopanině trefil už popáté!

Pokud čtenářům ve výčtu střel mířících mezi tyče chybí aspoň jeden takový pokus hostí, není to omyl pisatele – Kopanina brankáře Michala vůbec neprověřila…

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vlétli hosté s nadšením. Po rohu Gerstnera zleva prudce hlavičkoval naběhnuvší Vyšata. Ale zase nemířil do prostoru branky, nýbrž nad.

V 51. minutě znovu přestřelil domácí Klinka. Mičko totiž vybojoval zdánlivě ztracený míč a vyhledal jmenovaného spoluhráče nabíhajícího vlevo do nadějné pozice. Ovšem gólman Kopaniny Jeřábek mohl zůstat v klidu…

Domácí byli lepším týmem. V 58. minutě Jehlička zatáhl balón po levé straně až k rohovému praporku, prosadil se přes Bittengla a poslal prudkou přihrávku podél branky. Kurekovi ve skluzu chyběl snad půlmetr…

A Admira dál dobývala kopaninskou defenzivu. V 61. minutě „žlutě“ fauloval hostující Honetschläger a Jehlička kopal „trestňák“. Mířil k tyči, ale brankář Jeřábek míč vyrazil. Kam? Přímo k dobíhajícímu Mičkovi! Ten však svým šestým gólem v derby pohrdl, z dorážky se trefil přesně do ležícího brankáře FC PK a bylo po stoprocentní šanci kobyliského týmu.

Obrazně řečeno, dlouho se před brankou Kopaniny blýskalo, až gólově opravdu uhodilo. A to v 74. minutě. Stojí za to popsat, jak to přišlo. Čmejla od půlicí čáry mezi střídačkami našel předlouhým pasem Kureka na druhé straně hřiště. A ten dokonale „opil“ gólmana hostí Jeřábka. Naznačil mu kličku, aby vzápětí krátkým švihem vypálil k bližší tyči – 2:0.

Jestli do té doby Kopanina myslela třeba na bodík, odteď už neměla nárok. Naopak, šance se urodily zase před její brankou. V 78. minutě střídající Kubice našel dobře postaveného, rovněž střídajícího Uhlíře, jehož střelu mířenou přesně pod břevno brankář Jeřábek mazácky vytáhl na roh.

Leč Uhlířovi fotbalový pánbůh gól nakonec přece jen dopřál. V 85. minutě totiž rozehrál Čmejla přímý kop a po biliárovém „ťukesu“ ve vápně se míč dostal ke Kurekovi, jenž si všiml naprosto nehlídaného Uhlíře přímo před brankářem FC PK. Jeřábek neměl nárok a potřetí lovil míč ze sítě – 3:0.

Pořád čtenářům chybí trefa Kopaniny mezi tyče? Jedna přece přišla! Už v nastaveném čase (90. + 1.) z přímého kopu pozdravil brankáře Michala hostující Gerstner, ovšem razance jeho střely byla hodná spíše staršího žáka, než divizního záložníka…

Možná, že výsledek 3:0 přesně neodpovídá poměru sil na hrací ploše. Od vápna k vápnu se hrálo vcelku vyrovnané utkání. Ale naši hráči dali tři branky a mohli vstřelit ještě nejméně tři další. Zato hosté brankáři Michalovi dvanáctou nulu v letošním ročníku divize svou jalovostí v útoku hodně usnadnili…

Jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „Tři nula je pro Kopaninu asi krutý výsledek, po našem výkonu si tak vysokou porážku ani nezasloužila. Jenže vlastně vůbec nevystřelila na branku. Nám to tam naštěstí padalo. Vyhráli jsme výrazně a za týden se už nikdo nebude ptát, jak to na hřišti vypadalo. Fotbalově to ovšem byl náš nejhorší herní projev na jaře.“

Pavel Mejdr (FC PK): „Jeli jsme do Kobylis s cílem bodovat, bohužel nevezeme ani bod. Jsme samozřejmě zklamáni. Jak v první, tak ve druhé půli jsme s jedním z aspirantů na postup hráli vyrovnaný fotbal, jenže bohužel jen po vápno. Nedostali jsme se vůbec k zakončení. Admira přitom nepředvedla žádný supervýkon. Škoda gólu na 1:0 nedlouho před půlí, nepohlídali jsme si Mička a ten se hlavou umí prosadit. Po přestávce jsme se snažili vývoj zápasu zvrátit, ale nepovedlo se. Naopak, domácí nám dali další dva góly. Pořád to bereme tak, že Admira patří ke špičce tabulky. My se teď musíme soustředit na zápasy se soupeři, kteří jsou v ní kolem nás.“

Před 281 diváky (nejvyšší jarní návštěva na Admiře) pískal sudí Šimek.

Na to, že šlo o derby, se hrálo vcelku slušně a fér, i když občas se na trávníku přece trochu zajiskřilo.

ŽK 2:1 (33. Mamurov, 52. Martinic – 60. Honetschläger).

Sestavy:

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Vosický, Jehlička – Petr (58. Uhlíř), Martinic, Čmejla, Kurek – Mičko (81. Šindelář), Klinka (70. Kubice).

FC PK: Jeřábek – Bittengel, Vladyka, Honetschläger, Kunt – Vyšata, Zadina, Foltýn, Gerstner – Sdiri, Santler.

Na dokreslení atmosféry připojujeme tři fotky od Michala Jalovce.

Ostatní výsledky a tabulka divize B na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: V čele už je Michal Mičko

8- Mičko (5 doma + 3 venku);
7 – Martinic (4 doma + 3 venku),
6 – Kurek (4 + 2), Paťha (6 + 0);
5 – Kubice (2 + 3);
3 – Jehlička (1 + 2), Vosický (2 + 1);
2 – Klinka (0 + 2), Petr (0 + 2), Uhlíř (2 + 0);
1 –Majer (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0), Komínek (1 + 0).

Diváci na Admiře

347 – Admira v. Jirny 1:1
281 – Admira v. Kopanina 3:0
275 – Admira v. Polepy 5:0
260 – Admira v. Vyšehrad 5:0
247 – Admira v. Most B 2:1
225 – Admira v. Roudnice 1:0
220 – Admira v. Čelákovice 0:0 (středeční dohrávka)
211 – Admira v. Děčín 3:1
210 – Admira v. Teplice B
200 – Admira v. Český Dub 2:0
185 – Admira v. Vlašim 0:1 (Ondrášovka Cup)
180 – Admira v. Litvínov 6:1
110 – Admira v. Vilémov 0:1 (v Satalicích)

Ve XXV. kole divize B jedeme na trávník vedoucího týmu divize B Viktorie Jirny. Hraje se v neděli 15. května v 17.00 hodin.