Lepší bylo dívat se na hokej… SK Viktorie Jirny – FK Admira Praha 4:1 (2:1)

JIRNY – Do Jiren jsme neodjížděli s velkými nadějemi na zisk bodů už s ohledem na skutečnost, že tamní mužstvo je v tabulce jasně první s jedinou porážkou. Všechna čest takovým výsledkům, a proto nás mrzí, že takto kvalitnímu týmu ještě pomáhají rozhodčí.

Ale začněme od počátku. Hned z prvního útoku jsme soupeře překvapili, když přesný míč od Kureka na Mička náš útočník zatáhl až na brankovou čáru a perfektně nahrál volnému Uhlířovi. Ten se ocitl nekrytý sám před brankářem a zkušeně míč dostal za jeho záda – 0:1. Dlouho jsme se však z vedení neradovali, po naší chybě v 10. minutě už bylo vyrovnáno – na 1:1 se trefil Kliment. Pak byl zcela zjevně pokutovém území domácího mužstva faulován aktivní Kurek. Zkušený jirenský exligista Bílek rychlostně nestačil, a tak našeho záložníka zkosil. Rozhodčí Josef Váňa však viděl pouze regulérní souboj o míč. Naopak prakticky stejný souboj v našem pokutovém území ve 40. minutě hry už posoudil rozhodčí jinak – pískal pokutový kop, aniž by se začervenal. Domácí Jindráček penaltu proměnil – 2:1.

Tendenční a jednostranné rozhodování rozhodčího v prvním poločase dávalo vzpomenout na stejně povedený výkon jeho kolegy Janocha před čtrnácti dny v Čelákovicích. Čtenáři proto prominou, že o poločasové přestávce jsem se šel dívat raději na dramatický hokej.

Když jsem se vrátil, běžela 60. minuta utkání a to jsme v obraně dvakrát krátce za sebou propadli, což zkušení domácí využili. Dvakrát se trefil Jandzik a rázem byl stav 4:1. Pak se už jenom dohrávalo, a nakonec přišlo zbytečné kočkování našeho Mamurova s domácím Havierníkem v poslední minutě utkání, které skončilo vyloučením obou aktérů.

Výsledek utkání kopíruje stejný stav z posledního klání obou soupeřů v minulém ročníku na jaře 2010. Po osmi kolech jsme tak zase prohráli, na jaře jsme si odvezli vůbec první porážku ze hřiště soupeře.
Admira: Michal – Mamurov, Vosický, Martinic, Jehlička (Šindelář) – Čmejla, Komínek, Uhlíř, Mičko (Petr), Kurek – Klinka (Kubice).

Ladislav Čadský

Trenér Admiry Karel Jeřábek po zápase mluvil bez emocí a racionálně: „Začali jsme dobře, aktivně, brzy jsme dali gól. Jenže pak jsme si nepohlídali protihráče a zbytečně rychle jsme inkasovali na 1:1. Hra se potom přelévala na obě strany. Za zmínku stojí únik Kureka, který šel sám na branku. Při střetu v pokutovém území ho domácí Bílek jednoduše nakopl, ale penalta se nepískala, zatímco před poločasovou přestávkou sudí naopak pískal hodně přísnou penaltu proti nám. Druhá půle už byla z naší strany spíš špatná. Soustředili jsme se na to, abychom zápas se ctí dohráli, hráči se nechali občas rozhodit zvláštními verdikty rozhodčího. Udělali jsme zbytečné dvě chyby, které tak zkušený soupeř dokázal potrestat. V závěru byl vyloučen Mamurov. Šel doslova bránit spoluhráče, kterého domácí fotbalista uhodil pěstí. Samozřejmě, je to špatně, ale je to pro Jirku aspoň malá omluva… Malér je, že Mamurov nám teď bude chybět v obraně, stejně jako v Čelákovicích vyloučený Paťha.“

Ostatní výsledky a tabulka divize B na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=

Naši střelci: Uhlíř se poprvé trefil venku
8 – Mičko (5 doma + 3 venku);
7 – Martinic (4 doma + 3 venku);
6 – Kurek (4 + 2), Paťha (6 + 0);
5 – Kubice (2 + 3);
3 – Jehlička (1 + 2), Uhlíř (2 + 1), Vosický (2 + 1);
2 – Klinka (0 + 2), Petr (0 + 2);
1 – Majer (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0), Komínek (1 + 0).

V příštím kole hostíme doma Brozany, kterým jsme na podzim podlehli v jejich prostředí zbytečně 2:3. Hraje se v neděli 22. května od 10.15 hodin.

Zajímavý bude zápas Roudnice – Jirny. Ve fotbalových kruzích se říká, že i při své nesporné kvalitě ligovými esy nabité Jirny tentokrát v Roudnici prohrají. Uvidíme…