Z pohledu trenéra Újezd Praha 4 – Admira B 1 : 1 (1:0)

V neděli 15. 5. jsme zajížděli do Újezda, na novou UMT, ale také na jeho velmi horkou půdu, kde se vyhrává jen velmi těžko a jen ve výjimečných případech. A to byl i náš případ – nevyhráli jsme.
I když jsme hráče upozorňovali na možnost trochu jinak nakloněné roviny rozhodčích, velmi bouřlivého až drsného diváckého prostředí a tvrdé, místy i nevybíravé hry domácích, přesto jsme na to byli připraveni málo. Od začátku jsme byli nervózní, po několika neodpískaných faulech jsme se přestali soustředit na hru, diskutovali jsme, někdy jsme chtěli i oplácet a to vše byla voda na mlýn domácím. Hra byla z naší strany rozháraná, uspěchaná a bez přesné finální nahrávky. Měli jsme sice opticky tlak, byli jsme ze 70 procent hry na polovině domácích, ale bez větších šancí a bez gólu. A samozřejmě, jak už to bývá, Újezd po naší první chybě v 24. min. šel do vedení, když jsme nedokázali zablokovat rohový kop domácích a jejich zpětné vrácení míče do šestnáctky. Hra byla bojovná, s nasazením, ale bez větší fotbalovosti.
Ve druhé půli, ve snaze vyrovnat, jsme více otevřeli obranu a v tomto úseku hry jsme měli i štěstí, když soupeř z několika brejků za stavu 1:0 nastřelil břevno a tyč naší branky. A tak vysvobozením pro nás byl trestný kop Martina Machaty v 76. min, který trochu šťastně prošel brankáři pod rukama do sítě. Zvýšili jsme ještě úsilí, měli i nějaké pološance, ale tu největší nám zhatil rozhodčí v 84. min., kdy Másílko dva metry ve vápně přebíral dlouhou přihrávku. Míč už měl pod kontrolou, ale vybíhající gólman ho přes obě nohy zkosil a s nohama potom samozřejmě ukopl i míč. Penalta z nejpenaltovitějších, ale rozhodčí Matouš zůstal „ledově“ klidný, stejně tak jako v 87. min. při kopnutí kolenem do hlavy po faulu ve vápně ležícího Martina Průši.
V utkání se nám herně moc nedařilo, nechali jsme se domácími příliš vybláznit, což je pro naši hru vždy špatné. Ale v kontextu s tím, jak se v náš neprospěch vyvíjel celý zápas a jak také dopadlo souběžně hrané utkání Junioru B s Hostivaří (domácí nečekaně zvítězili 3:1), je to pro nás bod s cenou zlata! Děkuji všem hráčům, že až na výjimky udrželi nervy jakžtakž na uzdě, že jsme dohráli bez zbytečného vyloučení a opět jsme se o kousek trochu přiblížili k vytouženému postupu.

Branka: 76. min. Machata.

Sestava: Michálek; Štefan, Kafka, Panýrek,Šefara; Tůma, Lupínek, Průša, Jackl; Másílko, Machata.
Na střídání pouze Popovych, který v 86. min. nahradil Tůmu, a brankář Hybeš z dorostu.

Příští zápas hrajeme v neděli 22. 5. od 17 hod. doma na Hovorčovické právě s Juniorem B a čekáme, že nás přijdou povzbudit i ti naši fanoušci, kteří na poslední zápasy nepřišli, a vytvoří pro nás pořádnou domácí fotbalovou atmosféru.

Jan Kostrba