„Boca Juniors“: Napřed kanonáda, pak postup! Čechie Dubeč B – Admira Praha B 2:8 (1:7)

Naše přání a klubový cíl – splněno! Juniorka Admiry postupuje už tři kola před koncem 1. B třídy do vyšší soutěže. Má před druhou Hostivaří devítibodový náskok a lepší vzájemné zápasy, takže už nemůže být předstižena.

Vloni, kdy se naše béčko objevilo v mistrovské soutěži po patnácti letech pauzy (získali jsme účast v 1. B třídě díky sloučení s FC Prosex), obsadila „Boca Juniors“ ve své premiéře konečné 4. místo. Tehdy vedení klubu vytyčilo cíl – v sezoně 2010 – 2011 postoupit do 1. A třídy. A stalo se! Mimochodem, vloni nasbíral postupující Slovan Bohnice 60 bodů. Naše béčko jich má letos zatím 59 a ještě tři zápasy před sebou.

Ale pojďme k utkání v Dubči. V první půli byl zápas na trávě posledního týmu tabulky naší jasnou záležitostí a vypadalo to, že nakonec dostane domácí Čechie desítku. Do kabin se šlo za stavu 1:7 pro nás a bylo rozhodnuto – o vítězi i o postupu.

Do druhé půle už nenastoupil středopolař Martin Průša, zahodili jsme stoprocentní „loženku“ a nakonec se zápas dohrával v jakémsi polotempu, kdy už se čekalo na konec a na následnou oslavu v kobyliské restauraci U Blekotů.

Hodně mrzutým momentem bylo zranění Martina Machaty po zákroku soupeře, který rozhodčí vůbec nepískal jako faul. Machy se ocitl na nosítkách, pak putoval na Bulovku a sezona pro našeho jasně nejlepšího střelce bohužel skončila. Nepěkně natažené vazy…

O branky se postarali: Štefan 2, Rambousek 2, Másílko, Tůma, Kvapil a Moucha.

Lze čekat, že v posledních třech kolech dá trenér šanci i těm borcům, kteří hráli méně, a bude možnost leccos si vyzkoušet.

Hodnocení připravuje trenér Jan Kostrba.

api

Naši střelci: Machy už bohužel žádný gól nepřidá

20 – Machata (13 doma + 7 venku);
10 – Lupínek (6 + 4);
8 – Šindelář (5 + 3);
7 – Panýrek (3 + 4);
5 – Štefan (2 + 3);
4 – Jackl (2 + 2), Moucha (2 + 2), Průša (3 + 1);
3 – Másílko (2 + 1), Beníšek (2 + 1);
2 – Kvapil (0 + 2), Rambousek (0 + 2), Tůma (1 + 1);
1 – Zahálka (0 + 1), Kafka (0 + 1), Šimáček (0 + 1), Bukartyk (1 + 0).
1 vlastní gól si v Hovorčovické vstřelil Újezd Praha 4.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?stat=%C8esko&vek=mu%9Ei&kraj=Praha&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&pozice1=5&id_session=

V dalším kole hrajeme doma v Hovorčovické s Miškovicemi – a to v neděli 5. června od 17.00 hodin.