Postupový mač: Jak to viděl trenér Dubeč B – Admira B 2 : 8 (1:7)

V sobotním odpoledni 28. 5. jsme sehráli zápas s Dubčí s vědomím, že pokud vyhrajeme, už nám 1. místo v tabulce nikdo nevezme. Trochu jsme měli obavy z podcenění, Dubeč je zatím poslední, ale obavy byly liché a měli jsme takřka raketový start do zápasu. Soupeř, v jehož týmu hrála a hraje řada odchovanců i bývalých fotbalistů Admiry, se ještě ani nestačil rozkoukat a začala naše přestřelka. Již v první minutě, z druhého útoku, dostal z levé strany míč Másílko, prostrčil ho do ulice Štefanovi, ten obešel i brankáře a do prázdné brány nám získal rychlé vedení. V 6. min. kopal trestný kop z 23 m Marek Štefan a po několika předchozích pokusech v předešlých zápasech se konečně trefil. Golman si sice na míč sáhl, ale nedosáhl, vedeme 2:0. V 9. min. dláždí Průša uličku na Tůmu, jeho první střelu brankář vyráží, ale jen před sebe a Honza Tůma se již napodruhé nemýlí, 3:0. V 11. min. zatahuje míč po levé straně Panýrek a stříleným centrem hledá hráče na malém vápně. Filip Rambousek je u míče o setinku dříve než vybíhající golman domácích a lehkou tečí usměrňuje míč za jeho záda, 4:0. Naše čtvrtá šance v zápase a čtvrtý gól. V 15. min. je Rambo opět při chuti, tentokrát se místo přihrávky pokouší přelobovat brankáře, ale míč končí pouze v jeho rukavicích. Ve 20. min. vypracovává Martin Průša další příležitost pro Másílka, ale Michal zbrkle trefuje hned prvního obránce v cestě. Ve 22. min. jde agilní Rambousek ze strany opět na branku, špatně však volí kličku na křižujícího stopera a ten ho tělem odstraňuje z cesty a od míče. Následující 23. min. nám přináší další šanci. Průša z pravé strany centruje na nabíhajícího Kvapila, ale míč z jeho hlavy směřuje jen do tyče. Ve 25. min. jde pro změnu ze strany sám na branku Štefan, volí křižnou střelu na zadní tyč, míč končí ale asi o půl metru vedle. 28. min. nám přináší pátou branku. Rambouskův centr z rohu tečuje hlavou Panýrek na zadní tyč, kde číhá Jarda Kvapil na svou první jarní mistrovskou branku a tentokráte se nemýlí. Obloučkem přes gólmana suverénně skóruje, vedeme 5:0. V 35. min. jde Másílko sám středem na brankáře, ze samostatného nájezdu však trefuje pouze jeho nohy. V 38. min. vedeme již 6:0. Štefan proniká z pravé strany do vápna, dává balon „pod sebe“ na Rambouska a Rambo z první nedává brankáři žádnou šanci. V 43.min. Michal Másílko jde opět sám, svou třetí šanci konečně proměňuje a zvyšuje náš náskok na neuvěřitelných 7:0. To však ještě není brankový konec poločasu. Ve 45. min. ztrácí Průša při rozehrávce před naším vápnem zbytečně míč, obrana již nestačí zareagovat a domácí, čtvrt minuty před poločasem, snižují na 1:7. Z uvedeného výčtu je zřejmé, že v první půli jsme byli velmi produktivní, i když jsme ještě další příležitosti neproměnili.
Do druhé půle jsme u vědomí velkého náskoku postupně poslali na hřiště maximální počet střídajících, ale už to nebylo ono. Slevili jsme z agresivity napadání, v rychlosti, málo jsme kombinovali, zhoršili jsme se v přesnosti přihrávek, ale hlavně už jsme měli nahráno a v duchu již někteří slavili. Více jsme míče nakopávali za obranu Dubče, a to na ni moc neplatilo. I soupeř na naše polevení zareagoval zlepšeným výkonem a hra se vyrovnala. I přesto jsme se však i nadále dostávali do šancí, ale s proměňováním již byla potíž. Ve 48. min. se dostal za záda obránců střídající Machata, z úhlu šikovně přehazoval brankáře, ale míč skončil několik cm vedle. V 55. min. centroval Šefara z pravé strany na desítku k úplně volnému Panýrkovi, a ten, ač nikým neatakován, zamířil hlavou hodně vedle. V 63. min. Panda pro změnu uniká po levé straně, posazuje míč na hlavu dalšímu střídajícímu, Jacklovi, ale míč z jeho hlavy jde také vedle. V 65. min. dochází k jediné stinné stránce jinak zcela vydařeného zápasu. Martin Machata, který je na hřišti pouhých 20 minut, přejímá míč v rohu uvnitř velkého vápna, přibíhající obránce mu ze strany skáče pod nohy (oběma nohama napřed) a nic netušící Machy končí své účinkování v zápase a asi i v celé jarní sezóně. Je odnášen na nosítkách a pozdější diagnóza u lékaře je neúprosná. Natažené postranní vazy, ortéza, berle a minimálně měsíc klid. Takže už ke svým 20 brankám do sítí soupeřů v této sezóně už na jaře další nepřidá. Rozhodčí Matouš, jak bývá jeho zvykem, neuznává ani za vhodné zapískat alespoň faul (10 m kop), ale za současného stavu se asi nechtěl unavovat a smetení našeho hráče hodnotí jako čisté. Poněkud rozhození nás za tři minuty nato, v 68. min., Dubeč po naší další zbytečné ztrátě trestá druhým gólem. Naše levá strana obrany si v tuto chvíli asi zrovna vybírá dovolenou a zcela volný a nepokrytý útočník Dubče nemá s brankářem Michálkem žádný problém. V 70. min. si konečně trochu spravujeme gólovou chuť. Parádní akci z prvního dotyku po levé straně po ose Jackl, Panýrek, Jackl zakončuje posledně jmenovaný přesným centrem za obranu na malé vápno a další střídající hráč Lukáš Moucha nemá se zakončením žádné potíže. Míč uklízí do branky a stanovuje tak konečný stav utkání na 8:2 v náš prospěch. Bez ohledu na výsledky ostatních soupeřů již nemůžeme být v tabulce předstiženi a již tři kola před koncem si plníme náš cíl – postup do 1. A třídy!!!
Všem, kteří se na tomto postupu jakkoli podíleli, bych chtěl poděkovat, ale nejen hráčům, ale i našim fanouškům a těm, kteří připravovali a připravuji organizačně naše domácí zápasy tak, aby vše probíhalo bez komplikací a problémů. Ale ještě moc neslavme. Máme před sebou zbývající tři zápasy, tak ať si radost z postupu zbytečně nepokazíme.

Branky: Štefan 2, Rambousek 2, Tůma, Kvapil, Másílko, Moucha.

Sestava: Michálek; Šefara, Kvapil, Kafka, Panýrek; Štefan, Lupínek, Průša, Tůma; Rambousek, Másílko.
Ve druhé půli střídali Machata, Jackl a Moucha.

Příští zápas hrajeme doma na Hovorčovické v neděli 5. 6. od 17 hod se zachraňujícími se Miškovicemi, tak přijďte na fotbal již bez nervů a na dobrou klobásu v pozdnímu odpoledni.

Jan Kostrba