Stačí jediné slovo: propadák… FK Litvínov – FK Admira 2:1 (0:0)

LITVÍNOV (api) – Domácí Litvínov předvedl, proč sestupuje z divize. V tomto složení na ni prostě nemá. A jestliže náš tým, třetí v tabulce (!), „dokázal“ promrhat vedení 1:0, v poslední půlhodině nechal Severočechy nejen vyrovnat, ale dokonce jim dovolil vstřelit i vítěznou branku, opravdu to nelze nazvat jinak než propadák.
Ať se hráči na autora těchto řádek třeba zlobí, ale takto se v černobílém dresu se znakem Admiry na hrudi o body opravdu nehraje.
Prohráli jsme v Jirnech a měli jsme výhrady k řízení utkání ze strany rozhodčího.
Prohráli jsme v Roudnici a měli jsme opět podobné pocity.
Teď jsme však prohráli se slabým Litvínovem v utkání odpískaném na absolutní rovinu. Proč? Hlavně proto, že někteří hráči zápas znuděně odchodili! Ba vypadalo to, že je výsledek ani moc nezajímá. Dobře polovina z těch, kteří byli v Litvínově na trávníku (skoro se ani nedá napsat, že tam hráli divizní fotbal), by si měla sáhnout do svědomí. A v nadcházejícím derby Prahy 8 doma proti Meteoru by se mužstvo mělo omluvit Admiře a jejím příznivcům trochu jiným výkonem, než byla karikatura fotbalu ve druhé půli litvínovského mače.

Důležité okamžiky utkání

V 16. minutě centroval Jehlička z přímého kopu do vápna falšovaný míč a Martinic jej hlavičkoval do břevna. Vzrušení bylo zbytečné, byl máván a pískán ofsajd. Po chvíli pálil z Paťhovy přihrávky Petr – brankář Suvák byl na místě.

Ve 23. minutě měla Admira loženku. Mičko vybídl ke skórování volného Petra, ten však minul těsně branku.

Za dalších pět minut opět šance Admiry. Míč rozehrál Martinic na Čmejlu, který našel Klinku, z jehož přihrávky pálil dobře postavený Mičko. Ale jen do domácího zadáka – takže roh.

Ve 36. minutě zahrával přímý kop zprava od autové čáry Klinka, Paťha hlavičkoval nad břevno.

Z protiútoku, po 37 minutách hry (!), se konečně taky ozvala domácí ofenziva. Christov ale vysoko přestřelil břevno. Pár desítek vteřin nato unikl agilní Stožický Paťhovi po pravém křídle a stříleným centrem hledal nabíhající spoluhráče. Před těmi míč do pole vyrazil tygřím skokem brankář Admiry Hlaváček.

Pohlednou akcí se prezentovala Admira ve 42. minutě. Míč putoval od Mamurova k Martinicovi, který přihrál do běhu Klinkovi. Exligista se kličkou přes stopera domácích uvolnil, jenže zakončil slabě a vedle tyče.

Brzy po změně stran Litvínovští donutili naši defenzívu k troše zmatků ve vápně, ale Stožického bomba skončila jen v boční síti branky Admiry.

V 50. minutě poslal Martinic míč po levé straně do běhu Kurekovi. Ten se zkusil prosadit ve vápně kličkou, ovšem domácí zadáci nebezpečí uhasili – čistě a zdárně.

Kurek si musel na gól počkat do 59. minuty. Čmejla sice zůstal ležet po střetu s jedním z domácích hráčů na trávníku, avšak hrálo se dál. Do šance se tlačil Petr, míč se odrazil ke Kurekovi a ten se trefil krásně pod břevno – 0:1.

Pět minut poté centroval střelec našeho gólu zleva na Čmejlu, ten prodloužil na Mička, který zakončoval elegantními nůžkami – leč vedle. Mysleli jsme si, že je jen otázkou času, kdy náš tým zápas druhým gólem rozhodne.

Leč čekala nás naopak ledová sprcha. V 70. minutě kopali domácí roh. Centroval Procházka, balón prošel přes několik hráčů ke Svobodovi a ten pálil přesně – 1:1.

V 75. minutě sice skončil míč v domácí brance, ale už předtím byl pískán ofsajd.

Hned za minutu rozehrál Martinic rychle přímý kop a Čmejla se najednou ocitl sám před brankářem Suvákem. Gól mu ale nedal, strážce litvínovské branky Čmejlovu jedovku ve stoprocentní šanci lapil.

Klasika – nedáš, dostaneš… V 83. minutě přišel kiks naší defenzivy, Vosický jako poslední instance vzadu podklouzl a dobře hrající litvínovský Stožický se dostal do nadějné gólové situace, kterou prudkou střelou k tyči využil – 2:1.

Bezkrevný výkon Admiry v závěru nepřinesl nic, co by připomínalo aspoň náznak tlaku, natož šance. A tak Litvínov v posledním divizním utkání na domácí půdě nakonec těsně vyhrál.

Objektivně pískal sudí Vrzal, asistovali mu Kotalík a Hasíková. Odhadem (v Litvínově nefungovaly rozhlas ani hodiny) bylo přítomno 80 diváků, z toho přesně 7 přijelo z Prahy.

Litvínov: Suvák – Cholenský, Svoboda, Šafránek, Christov – Procházka, Polomský, Khaur (87. Havlík), Holub (58. Horský) – Stožický, Měšťánek (46. Vaculík).

Admira: Hlaváček – Mamurov, Martinic, Vosický, Paťha – Kurek, Čmejla, Klinka (58. Uhlíř), Mičko, Jehlička (82. Šindelář) – Petr.

Místo trenéra Karla Jeřábka pobývajícího v zahraničí vedl Admiru asistent František Peřina. Po zápase byl hluboce zklamaný a zachmuřený: „Utrhli jsme si ostudu! Prohráli jsme s o třídu horším mužstvem. Zklamal mě přístup většiny našich hráčů. Šanci jsme si vytvořili dost, ale nebyli jsme schopni je zakončit, s jednou střelou mezi tyče se vyhrát nedá. Někteří hráči by se měli zamyslet. Nejen nad svým výkonem, ale hlavně nad tím, jak k utkání, v němž nám šlo o udržení třetí příčky v tabulce, přistoupili.“

Ostatní výsledky a tabulka divize B na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?id_soutez=1107&id_session=V posledním kole derby Prahy 8!

V posledním kole nás čeká derby Prahy 8 s nejbližším sousedem – rivalem z Libně Meteorem VIII. Zelenobílým dlužíme podzimní prohru 1:2! Termín a čas výkopu jsou ještě v jednání. Jakmile budou definitivně dohodnuty, obratem to oznámíme zde na webu!

Naši střelci: Kdo získá prémii – Mičko, Martinic, nebo Kurek?

Nejlepší střelec Admiry získá tradičně prémii věnovanou od roku 2002 každoročně Mgr. Alešem Pivodou. Předána bude po utkání s Meteorem VIII.

Dosavadní vítězové:

2002 Fíček,
2003 Smejkal,
2004 Kahoun,
2005 Martinic,
2006 Martinic,
2007 Deré (19 branek, rekord této soutěže),
2008 Houzar,
2009 Müller,
2010 Mičko.

Pořadí po 29. kole:

9 – Mičko (6 doma + 3 venku);
8 – Martinic (5 doma + 3 venku), Kurek (5 + 3);
6 – Paťha (6 + 0);
5 – Kubice (2 + 3), Vosický (3 + 2);
3 – Jehlička (1 + 2), Uhlíř (2 + 1);
2 – Klinka (0 + 2), Petr (0 + 2);
1 – Majer (0 + 1), Šindelář (1 + 0), Mamurov (1 + 0), Komínek (1 + 0).

Výše prémie: gól doma = 50 Kč, gól venku = 100 Kč. Za stávající situace by loňské prvenství obhájil Mičko a inkasoval by 600 Kč. Kdo se trefí v derby proti Meteoru?

V případě stejného počtu vstřelených branek rozhoduje o vítězi větší počet branek dosažených na soupeřových hřištích.