První zápas po letní pauze přinesl remízu Újezd nad Lesy B – Admira B 2 : 2 (1:0)

První přátelák jsme odehráli, po několika málo trénincích, 27. 7. vcelku v kvalitním tempu, i když na některých hráčích byl tréninkový deficit zjevně vidět. Navíc jsme zkoušeli i některé bývalé dorostence, či hráče, kteří k nám chtějí přijít.
Utkání jsme začali raketově, už v 6. min jsme kopali penaltu za ruku a ve 12. min jsme byli ve velké šanci z malého vápna, leč bez efektu. Penaltu jsme nedali a šance Másílka šla do nohou nestárnoucího gólmana domácích Šrámka. Celý první poločas obě mužstva tak trochu srážely herní nepřesnosti, ať už v přihrávkách nebo ve zbytečných ztrátách při vyvážení míče. Nám se jedna takováto ztráta ve 44. min. nevyplatila a prohrávali jsme 1:0.
Po přestávce a prostřídání hráčů jsme opět začali zhurta, ale ve 48. min. nám ani trojšance, kdy postupně stříleli a doráželi Kvapil, Hrabě i Machata, nestačila na to, abychom dali branku. V 70. min. jsme opět chybovali na půli a následný protiútok do otevřeného středu obrany skončil vedením domácích 2:0. Už to vypadalo, že nám první zápas výsledkově moc nevyjde, ale v 72. min. i Újezd zbytečně ztratil míč u vápna a Machata zkušeně snížil na 2:1. V 81. min. se uvolnil na pravé straně Hrabě, přesně přihrál do středu na Machatu a jeho brankářem vyraženou střelu dostal pohotově do sítě Dominik Němec. V 85. min. jsme mohli výsledek zápasu i otočit, ale Beníšek si v „samostatném nájezdu“ na brankáře neporadil.
Remíza je asi spravedlivá, i když Újezdští více bránili než je u domácích zvykem. Snažili se však o nebezpečné kontry při zisku míče, které jim docela vycházely a s kterými jsme měli velké potíže. Naštěstí jim moc nevycházelo zakončení – stejně jako nám.
První přípravné utkání mělo, myslím, svou kvalitu, na začátek sezony hrály dobře obě strany. A i když se ve větší míře než jindy projevovaly chyby způsobené nerozehraností nebo nedostatkem kondice, byla to dobrá příprava do dalších zápasů a blížící se sezóny.

Jan Kostrba