Mamurov poslal náš tým do 2. kola Ondrášovka Cupu Admira – SK Kladno 0:0, kopy z pokutové značky 4:2

KOBYLISY (api) – Po výhře 6:2 ve středočeské Hřebči v předkole Ondrášovka Cupu přivítala divizní Admira na prudkým lijákem smáčeném trávníku v Kobylisích třetiligové Kladno.

Za zmínku stojí prognóza kladenského sportovního novináře Radovana Cáby, který ještě na jaře působil jako vedoucí divizního B-týmu Kladna. Ten říkal: „Znám sílu Admiry a dovedu odhadnout sílu současného kádru Kladna. A vidím to na plichtu. Rozhodovat budou penalty.“

Zlatá slova – do kamene je tesat… Předpověď se vyplnila do puntíku, přičemž kopy z pokutové značky jsme zvládli lépe my!

V 1. kole byl k vidění vyrovnaný zápas. Představili jsme dvě letní posily (Kokošku z Neratovic, Príborského z Jihlavy), Kladno se prezentovalo v sestavě složené z borců hrajících ještě na jaře II. ligu, ale i divizi za béčko.

Zajímavé okamžiky:

ve 2. minutě poslal Mičko do dobré pozice Majera, gólman Kladna Tesař ale pádem pod jeho nohy příležitost Admiry smazal;

ve 14. minutě skončila nadějná kladenská kombinace Holub – Tóth – Holub střelou těsně vedle; vzápětí běžel Tóth sám na brankáře Michala, který se ale zaskvěl vynikajícím zákrokem;

ve 22. minutě Kubice našel přihrávkou doleva Príborského, jeho tečovanou střelu však brankář Tesař lapil;

ve 25. minutě chyboval kladenský Procházka a Príborský se najednou sám ocitl před gólmanem Kladna, leč kličku mu neudělal a šanci propásl;

ve 36. minutě po akci Holuba a Procházky zakončoval Samek těsně nad břevno;

ve 39. minutě vychytal náš brankář Michal znamenitě bombu Tótha k tyči;

v 86. minutě pozdravil Jehlička střelou z 25 metrů brankáře Kladna Tesaře, ten si však poradil;

v 89. minutě mohl rozhodnout střídající Středočech Čížek, ale v rozhodujícím okamžiku místo balónu vykopl „krtka“ a přidělal nečekaně práci správci stadionu Rendovi Cingelovi.

V 90. minutě vytekly nervy Středočechovi Bartošovi. Muž s prvoligovými zkušenostmi hloupě udeřil v přerušené hře pěstí našeho kapitána Martinice (znalci kobyliského fotbalu, vzpomínejte – ti dva svého času v dresu Admiry/Slavoje hrávali společně ČFL!) a vzápětí se po červené kartě šel předčasně sprchovat. Trenér Novák s ním tudíž nemohl počítat pro penaltovou loterii a Bartoš asi nestihne ani úvodní zápasy ČFL.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Martinic, Paťha – Kubice, Kokoška, Čmejla (88. Lupínek), Príborský (77. Jehlička) – Mičko, Majer. Trenér Jeřábek.

Kladno: Tesař – Roubal, Rendla, Procházka, Hofman – Bartoš, Samek, Holub, Hartman (66. Rada) – Švambera (84. Čížek), Tóth (53. Kabele). Trenér Novák.

A takto se vyvíjelo skóre při kopech z pokutové značky:

*Procházka – 0:1;
*Kubice – 1:1;
*Rendla – vysoko nad břevno;
*Komínek – 2:1;
*Radovu střelu bravurně vystihl brankář Michal;
*Jehlička – 3:1;
*Samek 3:2;
*Mamurov bez nervů – 4:2.

Před 85 diváky pískal s přehledem sudí Petr Berka z Ostrova.

ŽK 0:1 (28. Holub), ČK 0:1 (90. Bartoš).

Ve 2. kole tak náš tým přivítá v Kobylisích vítěze utkání SIAD Souš – Baník Sokolov, které bylo odloženo na náhradní termín kvůli nezpůsobilému terénu. Úřední termín pro 2. kolo je středa 10. srpna, výkop v 17.00 hodin.