Plichtu jsme zachránili v samém závěru utkání FK Brandýs nad Labem – Admira B 2:2 (1:1)

BRANDÝS (api) – Druhé přípravné utkání po letní pauze skončilo opět remízou a opět 2:2. Domácí rozdělili svůj kádr na dvě skupiny. Ta první si zahrála proti našemu béčku, druhá pak následně proti Čafce. Středočeši brali oba zápasy jako vyvrcholení kempu, po němž mělo následovat rozdělení kádru do A-mužstva a do B-mužstva. Proti našemu týmu si zahrál i Dan Krulich, který svého času v Admiře hostoval.
My jsme přijeli doslova s mixem fotbalistů, od těch, kteří by se mohli objevit v A-týmu, až po ty, kteří skončili v A-dorostu. Řada standardních opor béčka chyběla.
Gól jsme vstřelili už ve 2. minutě, trefil se Petr. Výborně nám chytal v 1. půli Michálek, který zlikvidoval několik jasných šancí dobře hrajících domácích. Přesto ve 24. minutě inkasoval prudkou bombou k tyči – 1:1.
Také my jsme mohli skóre zvýšit, ale Machata ani Petr v dobrých příležitostech gól nedali a přímý kop Petra vytáhl domácí brankář perfektně na roh.
Po prostřídání jsme ve druhé půli byli spíš horším týmem. Do branky se postavil Hybeš a chytal taky velmi dobře. Vytěsnil střelu domácího hráče na břevno, jednou ho břevno přímo zachránilo, ale v 62. minutě jsme chybou ve středu obrany darovali domácímu útočníkovi spoustu času i prostoru a rázem jsme prohrávali 2:1. Pak mohl vyrovnat Petr, jenže gólman Brandýsa míč vyrazil na roh, půl metru vedle střílel Tůma. Byly i další šance, až v 86. minutě po našem chytře rozehraném přímém kopu zakončoval u protilehlé tyče Tůma – 2:2. V posledních dvou minutách zápasu ještě chytil Hybeš dvě „loženky“ domácích, díky čemuž jsme nakonec z Polabí odjížděli s plichtou 2:2.
Protože v této sestavě B-tým zcela určitě 1.A třídu hrát nebude, nemá smysl se blíže pozastavovat nad chybami, kterých jsme se dopustili. Bylo jich dost, ale viděli jsme i vcelku dobré pasáže naší hry a pár zajímavých individuálních výkonů.

První vítězství v přípravě se nerodilo lehce
Admira B – Sokol Vodochody 3:2 (2:1)

HOVORČOVICKÁ (api) – Už to vypadalo, že po plichtách 2:2 v Újezdě nad Lesy a v Brandýse skončí stejným výsledkem i třetí přípravný zápas, tentokrát hraný v Hovorčovické ulici proti Sokolu Vodochody. Nakonec jsme soupeře pár minut před koncem přece jen zlomili.
Byl to tak trochu prestižní mač, v oranžových dresech hostí jsme viděli třeba nám dobře známé ex-admiráky Tintu, Vetengla, někdejší hráče Prosexu Chaloupku, Hýře, Pomahače, výborně chytal Zeman, který taky prošel Admirou.
Šlo o utkání hrané uprostřed domácího soustředění, během kterého naši hráči nabírají rychlost a fyzickou sílu, a tak se v mnohém smazaly rozdíly mezi 1. A třídou, kam jsme se na jaře probojovali, a 3. třídou, kterou hrají hosté.
Vedli jsme po standardce přesnou hlavičkou L. Němce – 1:0. Po další standardce D. Tůma zvýšil na 2:0. Za dvě minuty ale hosté po naší hrubce v obraně snížili na 2:1.
Po přestávce se Vodochody vypjaly k útočné ofenzivě. Měly tři „loženky“, pak během tří vteřin dunělo břevno a hned i tyč naší branky. Z tlaku se Sokolům opravdu povedlo srovnat na 2:2.
V závěru chytil brankář Zeman půl metru před brankovou čárou skvěle naši stoprocentní šanci a vývoj hry směřoval k plichtě. Ale nakonec jsme se přece jen radovali my. Po rychlém brejku se trefil Másílko k tyči a stanovil konečný výsledek – 3:2. Několik hráčů Vodochod zůstalo zklamaně ležet na trávníku. Bylo znát, že s béčkem Admiry opravdu nechtěli prohrát…