Sokolov potvrdil postup až v nastaveném čase FK Admira Praha – FK Baník Sokolov 1:3 (1:2)

KOBYLISY (api) – Jestliže na trávníku Souše druholigový Baník Sokolov exceloval a vypráskal vítěze přeboru Ústeckého kraje potupným „bůrem“ (5:0), na hřišti také divizní Admiry bylo vše otevřené až do nastaveného času! Sokolov vedl jen 2:1, pořád nad ním visela hrozba vyrovnávací branky a „penaltového rozstřelu“. A to hráli naši fotbalisté od 83. minuty bez Mička, vyloučeného za faul zezadu.
Admira se i v deseti tlačila do útoku, čehož v nastaveném čase baníkovci využili k rychlému brejku a definitivnímu potvrzení svého postupu.
Zápas tak skončil očekávanou výhrou hostí, ale Admira se rozhodně nemá za co stydět. Až na zbytečný Mičkův faul a právě tak zbytečnou červenou kartu, kvůli které bude slovenský forvard Pražanům chybět v úvodu nového divizního ročníku…

Zajímavé okamžiky zápasu

První čtvrthodina přinesla nejeden dramatický moment.

Hned po prvním faulu baníkovců centroval z přímého kopu Kubice a Martinic hlavou těsně minul tyč!

Dvě minuty poté se dral do šance Západočech Vaněček, ale Martinic včas odvrátil nebezpečí na roh.

V 5. minutě už Kobylisy jásaly. Paťha kopl „trestňák“ z dobrých 25 metrů tak cizelérsky přesně, že se za ním ligista Buček v sokolovské brance jen nevěřícně podíval – 1:0.

Za sto dvacet vteřin vyběhl brankář Michal proti Mlikovi, ten se ocitl v nadějné šanci, jenže v posledním zlomku vteřiny mu míč na roh ukopl Mamurov.

Vedení ale Admira stejně dlouho neudržela. V 9. minutě prošel centr zleva napříč naším vápnem, čemuž naši obránci jen přihlíželi. Míč poskotačil až neobsazenému Glaserovi a ten pálil pod břevno – 1:1. Tenhle gól musel Pražany mrzet, střelec měl spoustu času i prostoru zamířit a trefit.

Ve 14. minutě orazítkoval hostující Šindelář břevno. A za minutu chytil Michal Glaserův přímý kop.

Pak se dlouho nedělo nic zajímavého, až ve 24. minutě zkušený sokolovský Dřížďal, mistr ligy v dresu Slavie, školácky nahrál přesně protivníkovi a Mičko se ocitl v docela dobré pozici. Přičemž jak vlevo, tak vpravo měl volné nabíhající spoluhráče. Ale slovenský útočník z nadějné situace nakonec vytěžil jen roh – a to bylo hodně málo.

Čtyři minuty poté ztratil Čmejla míč a brankář Michal se musel zase jednou vytáhnout perfektním zákrokem. Z následného rohu, zahrávaného Glaserem, nebezpečně hlavičkoval zkušený Dvorník. Jenže vedle.

Baník otočil skóre ve svůj prospěch ve 40. minutě. Kombinační akcí, na jejímž konci byl střelec Mlika, rozebral obranu Admiry – 1:2.

Po přestávce se v 52. minutě opět blýskl brankář Pražanů Michal. Po rohu Hanzlíka hlavičkoval zase Dvorník. Tentokrát přesně, leč gólman domácích míč vytáhl v pádu skvěle konečky prstů.

V 56. minutě se ukázalo, že i prvoligový sudí se může splést. Po přímém kopu Paťhy odvrátili hosté míč na roh, ale sudí Franěk dost překvapivě diktoval kop od branky.

V 59. minutě Admira zahrozila! Po akci Čmejly a Majera se znamenitě v šestnáctce uvolnil Mičko a střelou z úhlu do boční sítě vystrašil sokolovského gólmana Bučka.

V 62. minutě pro změnu na druhé straně trefil Glaser z přímého kopu břevno naší branky.

Dvorník měl v 70. minutě na své blonďaté hlavě už třetí gól. Po přímém kopu Šindeláře hlavičkoval zblízka, ale opět vedle tyče.

V 78. minutě zkoušel překonat brankáře Bučka Majer. Nepovedlo se mu to.

Tříminutovka od 80. do 82. přinesla hromobití před kobyliskou brankou, z něhož ale neuhodilo. Napřed rozehrál Glaser chytře signál při přímém kopu na Hanzlíka, který ale minul branku. Pak střídající čahoun Šilhan přehodil gólmana Michala, jenže trefil jen tyč. A vzápětí Michal bravurně vychytal ve dvou stoprocentních šancích napřed střídajícího mladíka Bendu a vzápětí i zkušeného Šilhana.

V 85. minutě se spustila průtrž mračen. Vzápětí pálil Glaser z 20 metrů vedle.

V 90. minutě trenér Baníku Látal ještě takticky střídal. Hostím se půlminutka, než z trávy odešel Šilhan a přišel Čada, vcelku hodila.

Admira se pak vrhla do útoku, vzadu zůstal jediný zadák a Sokolov podnikl už v nastaveném čase (vzhledem k lijáku rozhodčí přidal jen šedesát vteřin) rychlý brejk. Ten přesnou střelou po deštěm smáčené trávě zakončil Benda – 1:3.

Západočeši si mohli oddechnout, svou kobyliskou postupovou misi tedy splnili.

Branky: 5. Paťha – 9. Glaser, 40. Mlika, 90. Benda.

Rozhodčí: Franěk, Zeman, Blažej.

ČK 1:0 (83. Mičko), ŽK 2:2 (35. Mamurov 41. Čmejla – 34. Hanzlík, 74. Mlika)

Přihlíželo 150 diváků.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Martinic, Paťha – Kubice (77. Petr), Kokoška, Čmejla (71. Kurek), Z. Zahálka – Mičko, Majer (84. Príborský). Trenér Karel Jeřábek.

Sokolov: Buček – Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík – Glaser, Vrtělka, Šindelář, Vaněček (41. Šilhan, 90. Čada) – Mlika, Geňo (76. Benda). Trenér Radoslav Látal.

A jak to viděli trenéři

Karel Jeřábek (Admira): „V úvodu jsme dali překrásný gól, škoda že jsme velmi lacinou brankou dovolili hostům brzy vyrovnat. To posadilo soupeře na koně, do přestávky jsme se jen bránili a dostali jsme opět hodně laciný gól. O přestávce jsme hráčům zdůraznili, že se tohoto soupeře nemusejí bát, že se s ním opravdu dá hrát. A náš tým si ve druhé půli opravdu dovolil víc, měli jsme dvě dobré šance, byly i další náznaky dalších gólových situací. V poslední pětiminutovce jsme hru otevřeli a zkusili vyrovnat, a soupeř to potrestal. Musím bohužel říci, že Mičko se nechal velice nedisciplinovaně vyloučit, což Baníku v závěru samozřejmě nahrálo.“

Radoslav Látal (Baník): „Vyhrát na Admiře bylo povinností. Brzy jsme sice dostali gól, ale do poločasu jsme skóre otočili a měli jsme ještě čtyři vyložené šance. Kdybychom aspoň dvě proměnili, nemuseli jsme dopustit to trápení až do samého závěru. S první půli jsem spokojen, s druhou ale ne. Navíc mě už podruhé zklamal Šilhan, vyvodím z toho důsledky. Pokud jde o soupeře, měl nějaké náznaky gólových situací, ale vážnější šanci si nevypracoval. Určitě ale byla Admira lepší než Souš, s níž jsme hráli v 1. kole. Tam byl zápas klidnější, po celou dobu jsme vedli a dál navyšovali skóre. Tady to bylo napínavé až do konce. Pokud podle očekávání přejde Plzeň přes Karlovy Vary, bude zápas s ligovým mistrem pro Sokolov a okolí velkou událostí. V takovém případě se zase my ocitneme ve stejné situaci, jako byla dnes Admira. Soupeř bude favoritem a my můžeme jen překvapit.“