Derby v Chabrech jsme zvládli na jedničku! SK CITADEL Chabry – FK Admira B 2:3 (0:2)

CHABRY (pet, lač) – Derby Prahy 8, do kterého nastoupili čtyři hráči z A-kádru (Stoičkov, Príborský, Š. Zahálka a Katschner) jsme zvládli znamenitě. První půli jsme vyhráli o dva góly, první branku vstřelil Stoičkov z přímého kopu, druhou Machata, který mazácky přehodil brankáře domácích.
Po přestávce přidal po přímém kopu dorážkou třetí gól Jackl. Domácí ale nesložili zbraně. Z penalty snížili na 1:3, z druhé penalty dokonce na 2:3. Pokud někdo čekal, že Chaberským budou docházet síly, spletl se. Po druhé ŽK byl navíc vyloučen Stoičkov, takže jsme hektický závěr dohrávali v deseti. Za faul na našeho D. Němce byl ovšem před koncem vyloučen také domácí hráč.
Výhru, které si velmi ceníme, jsme tedy udrželi a máme po dvou kolech plný počet bodů.
Po celý zápas nepříjemně pršelo, navzdory tomu se na derby přišlo podívat zhruba sto diváků.

1. A třída: „Boca Juniors“ v premiéře vyhrála!
FK Admira Praha B – TJ Kyje 2:1 (1:0)

HOVORČOVICKÁ (api) – S napětím očekávaná premiéra nováčka 1. A třídy vyšla. Vyhráli jsme a máme první tři body! Je ovšem namístě zdůraznit: hráči se přesvědčili o tom, že kopou vyšší soutěž a že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Kyje hodně zlobily a uspěli jsme s vypětím všech sil!

Zajímavé okamžiky utkání

V 10. minutě přišel L. Němec o míč a brankář Michálek měl co dělat, aby uhasil první velkou šanci hostí!

Za dvě minuty se Michálek znovu vyznamenal, znamenitě vyrazil u tyče přesně mířený přímý kop soupeře!

Ve 24. minutě přišla naše velká příležitost, po vyhraném hlavičkovém souboji ve středu pole se k míči dostal Másílko, když vypíchl míč stoperovi TJ Kyje a uháněl sám na brankáře Cibulku. Pálil a střídačka už jásala… Jenže míč prolétl půl metru vedle tyče.

Ve 33. minutě se prosmykl náš Stoičkov šikovně kolem zadáka hostí, který ho faulem doslova sestřelil. Nakopnutý subtilní Niki plachtil vzduchem jako rogalo… Přímý kop zahrál Jackl tak dobře, že brankář hostí kapituloval – 1:0! „Benarivo“ se tím pádem stal střelcem historické první branky v 1. A třídě, pokud jde o novodobé dějiny Admiry. Neboť střelce branek v této soutěži před šestnácti lety, kdy ji naše béčko kopalo naposledy, už dávno zavál prach zapomnění.

Ve 42. minutě se opět Stoičkov probíjel přes obránce TJ Kyje, který ho zase fauloval takovým způsobem, že náš „Christo“ zažil „letecký den“. Š. Zahálka ale z přímého kopu pálil nad břevno.

V posledních vteřinách první půle hledal Jackl zleva Machatu v dobré šanci, jenže z toho byl jen roh – a Kyje se ubránily.

První vzruch po přestávce zařídili hosté – přímý kop však Michálek vyrazil na roh.

V 60. minutě po dlouhém autovém vhazování pálil útočník hostí – nad.

Ovšem za minutu se už Kyje radovaly, a s nimi i skupinka jejich příznivců v hledišti. Neobsazený Mádr se trefil přesně pod břevno – 1:1.

A tak se začínalo znovu a mohlo být ještě hůře, když v 63. minutě po nedůslednosti Kvapila musel Michálek bravurně likvidovat nebezpečnou střelu hostujícího hráče.

V 70. minutě pálil Zahálka po zemi, těsně vedle. O minutu později kopal Štefan roh, zakončoval dobře postavený Machata, ale gólman Cibulka byl na místě.

Přišla 76. minuta a Panýrkova jedovka z dobrých 25 metrů. Cibulka ji vyrazil na roh.

„Panda“ ale chtěl dát gól a rozhodnout. A opravdu se mu to povedlo! V 77. minutě si naběhl na centr Štefana zleva a skluzem po deštěm smáčené trávě doslova propálil gólmana hostí. Ten si sice na míč sáhl, leč zkrotit ho nedokázal – 2:1!

V 81. minutě Másílko, hrající tentokrát dobrý mač, vyslal do běhu Machatu. „Machy“ hodlal vychutnat si gólmana vtipným padáčkem, jenže míč – potvora! – proskákal do zámezí půl metru vedle tyče. Škoda!

Hosté zkoušeli ještě skóre srovnat, na hřišti se dost jiskřilo (oboustranně), ale poslední šanci jsme měli zase my. V 86. minutě Jackl předložil „chytrý balón“ Štefanovi, avšak hostující defenziva ho odehrála na roh.

Sudí Budař přidal tři a půl minuty, ale skóre se už nezměnilo. A tak jsme premiéru v 1. A třídě zdárně zvládli!

Admira B: Michálek – Šefara, Kafka (47. Kvapil), L. Němec, Panýrek – Stoičkov (46. Štefan), Lupínek, Š. Zahálka, Jackl – Másílko, Machata (81. D. Němec).

Přihlíželo na 60 diváků, převážně domácích a tudíž i spokojených.

„Klasický první zápas ve vyšší soutěži. Nevěděli jsme přesně, co můžeme čekat. Bylo to vítězství klasicky vybojované, hrálo nám do noty, že první gól jsme dali my. Kyje mají kvalitní mužstvo, které se dostávalo do gólových šancí. Vyrovnalo na 1:1, ale naštěstí jsme to byli my, kdo dal nakonec o gól víc. Ovšem teprve další zápasy ukážou, na co opravdu máme,“ zhodnotil mač trenér Jan Kostrba.

Ostatní výsledky: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2
Naši střelci

1 – Jackl (1 doma + 0 venku), Panýrek (1 + 0).

„Máslo“: Těším se na Šmicera a Vízka!

Michal Másílko odehrál dobrý zápas. Mohl dát hned dva góly, Martinu Machatovi připravil velkou šanci. Tentokrát patřil k výrazným postavám našeho týmu.

Michale, jak se ti hrálo poprvé v 1. A třídě?
„Je to soutěž určitě o hodně kvalitnější, než byla 1. B třída. Hlavně v rychlosti a důrazu. Jsem samozřejmě rád, že jsme hned napoprvé vyhráli!“

Měl jsi dvě velké šance, zejména ta v první půli volala po brance…
„Dalo se to řešit lépe. Vypíchl jsem stoperovi balón, běžel jsem sám na gólmana, nepodíval jsem se, kde stojí, a řešil jsem to střelou na zadní tyč. Bohužel jsem netrefil branku.“

Když Kyje vyrovnaly, věřil jsi pořád ve výhru?
„V první chvíli jsem si pomyslel, že zápas skončí plichtou, ale pak jsem začal věřit, že nám to tam ještě spadne. A zaplať bůh, ono to tam spadlo!“

Chystá se nějaká oslava prvního vítězství v 1. A třídě?
„Je naplánován sraz v restauraci U Blekotů. A doufám, že tam to opravdu oslavíme!“

A teď je na pořadu derby v Chabrech. Jak se těšíš?
„Nevím, jak ostatní kluci, ale já se moc těším, že si zahraju proti velmi dobrým fotbalistům. Snad nastoupí Šmicer, Vízek, Berger a třeba i někdo další. A věřím, že uhrajeme solidní výsledek.“

Sokol Troja – Admira B 2 : 1 (0:0)

Poslední přípravné utkání jsme již nastoupili v takřka optimální současné sestavě, přesto se nám herně moc nevydařila. Sice jsme bojovali, ale přihrávky nenacházely adresáta, byli jsme málo v pohybu bez míče, málo jsme využívali volných prostorů, udělali jsme řadu nevynucených individuálních chyb a i koncovka nebyla nic moc, např. ve 22. min. jsme nedali ani penaltu. Hráli jsme tak vyrovnaný zápas se soupeřem, který minulou sezónu sestoupil z 1. A třídy, do které my jsme naopak postoupili. Ve druhé půli jsme se Machatovou brankou dostali do vedení, ale o to jsme v závěru (po prostřídání a přeskupení hráčů) přišli. V 80. a 83. min. po standardních situacích jsme inkasovali a než jsme se mohli pokusit alespoň o vyrovnání, rozhodčí podtrhl svůj slabý výkon tím, že zápas ukončil v 85. min., snad aby si v závěru nedělal problémy.
Prohra je pro nás, doufám, výstražné znamení, že žádný zápas není pro nás lehký a do mistráků, což už není daleko, je třeba zapracovat na přihrávkách, herní disciplíně a zaujetí pro hru bez emocí k soupeři a rozhodčím, což by se nám mohlo zle vymstít.
A i když se nám konec přípravy moc nevyvedl, budeme se držet staré fotbalové pravdy o špatné přípravě a dobrých výsledcích v boji o mistrovské body.

Branka: 49. min. Machata.

Všechny své příznivce zveme na 1. mistrovské utkání v 1. A třídě, které sehrajeme na domácí půdě na Hovorčovické v neděli 21. 8. od 17 hod. s mužstvem TJ Kyje. Je to náš první zápas ve vyšší třídě, budeme určitě nervózní a podpora našich fanoušků nám určitě moc pomůže.
Tak přijďte fandit!!!

Jan Kostrba