Ke třem bodům bylo blízko FK Trutnov – FK Admira 1:1 (0:0)

TRUTNOV (mar) – V neděli od 17.00 hod. jsme se utkali s FK Trutnov, hrálo se ve druhém nejvzdálenějším městě naší „C“ skupiny, na krásném stadionu a dobře připravené hrací ploše. Na začátek by se dalo říci, že se jednalo o zápas obou gólmanů a hitparádě neproměněných šancí. Pojďme ale od začátku.

Do utkání naše mužstvo vstoupilo aktivněji než domácí a převážně bylo držení míče na naší straně. Paradoxně to byli domácí, kteří se v prvních devíti minutách pouze dvakrát dostali k našemu pokutovému území a bylo z toho vždy gólové ohrožení. Zvláště druhá situace, kdy se hráč domácích ocitl sám před Michalem, byla hodně ošemetná. Mezitím se Kurek dostával do slibné situace na druhé straně, ale jen o centimetry nedosáhl na křížný centr z pravé strany. Následně přišla „tisíciprocentní“ šance Mička, když k němu propadl centr zleva a Michal se ocitl nikým neatakovaný snad 7, možná 8 m od branky soupeře. Jeho střelu k tyči však domácí gólman špičkou nohy vyrazil na roh. To už byl čtvrtý v našem pořadí. Mezi 11. až 24. min. jsme zahrávali další sérii rohů a opět Mičko nejdříve ve výhodné situaci netrefil balon, poté hlavou z malého vápna pro změnu netrefil branku. Totéž zopakoval ještě Majer a po trestňáku Mičko z otočky neprostřelil domácího gólmana. Ve 28. min. jsme zahrávali náš devátý rohový kop, když domácí se k němu nedostali ani jednou. I to svědčí o naší herní převaze v tomto čase. Ve 31. min. se domácí dostali i k této herní variantě po dalekonosné a nepříjemné střele, ale nic z toho. Do konce prvního poločasu stojí ještě za zmínku dvě akce hostů, kdy nejprve Kokoška a po něm Mičko doslova opili domácího beka na levé straně, ale vytěžili jsme jen dva rohy. Ten druhý byl ukázkou nacvičeného signálu, když po zemi zahraný kop ve vápně propustili dva naši hráči za sebe, ale ten třetí, který měl zakončovat, tam už chyběl. Škoda. Tak skončil první poločas.

Ten druhý začal opět naším náporem. Ve 49. Kubice vyslal na pravou stranu Majera, ten u „lajny“ zasekl a našel ve vápně nabíhajícího Martinice, který z první mířil nad. V 51. nám poprvé hodně zatrnulo. Spíše centr než střela z pravé strany skončila na našem břevnu. V další šanci se domácí hráč ocitl dvě minuty poté, ale ve slibné situaci v našem velkém čtverci pálil snad 15 m nad. Mezi 54. až 60. min. jsme svůj tlak zakončili trestným kopem v přímém ohrožení branky domácích, ale Paťha mířil nad. Pak následovaly nebezpečné situace jedna za druhou: naše chyba v rozehrávce přináší brejk domácích a střelu jen s námahou vyráží Michal na roh; naše brejková situace končí střelou Kubiceho nad. Trestný kop domácích ze 40 metrů a hlavička ve vápně končí těsně nad naší brankou; už po několikáté jsme propadli na pravé straně a po centru domácí hráč střílí těsně nad. V rychlém sledu střídají Zahálka za Kubiceho (68.) a Petr za Vítka – naše nová akvizice (70.); po rohu domácích končí míč na naší pravé tyči. Po střídání přichází přeskupení našich řad a je zjevná snaha zápas dotáhnout do tříbodového zisku, bohužel tím troch vznikají okénka v naší defenzivě. Konečně to přichází, 73. min., křížný pas na Majera, který neváhá a posílá do vápna centr po zemi. Nabíhající Mičko konečně trefuje míč i branku a vedeme 0:1. Jenomže se neradujeme dlouho. Východočeši se vlastně hned po výkopu dostávají k centru do našeho vápna. Míč nepochopitelně 3x, možná 4x skočí… Domácí Holubec se z otočky trefuje mezi nohy Martinice a pod padajícího Michala – 1:1.

Po obdržené brance se opět vracíme k náporu. Nadějné situace však řešíme nedůrazně, nebo nešikovně a domácí brankář vše pochytá. Trutnov z toho těží brejkové situace, kdy v 85. a 88. min. Michal likviduje samostatné nájezdy domácích útočníků. Odpověděli jsme akcí Majera, který šel přes tři hráče až na hranici malého vápna, ale gólman včasným vyběhnutím nedává naději na zakončení. V nastaveném čase ještě kopeme roh, snad patnáctý, ale nic z toho a velmi dobrý rozhodčí Svoboda zápas končí.

Admira: Michal – Čmejla, Komínek, Martinic, Paťha – Majer, Kubice (68. Zahálka), Vítek (70. Petr), Kokoška, Kurek – Mičko.

Branky: 74. Holubec – 73. Mičko.

ŽK: Paťha, Vítek

Naši střelci

1 – Mičko (0 doma + 1 venku), Kokoška (1 + 0).

Za týden do Hradce Králové

Juniorka Hradce Králové bude naším soupeřem v neděli 4. září. Na hřišti FC Nový HK se zápas IV. kola odehraje od 10.15 hodin. Východočeši také nevstoupili do divize C kdovíjak – prohráli v Nové Pace a v Turnově vždy 0:1, doma remizovali s Trutnovem 1:1 – mají tedy, stejně jako Admira, jediný bod.