Zvládli jsme i druhé derby Prahy 8 – z Bohnic vezeme tři body! Slovan Bohnice – FK Admira Praha B 1:2 (1:2)

BOHNICE (api) – Derby, které jsme odehráli bez posil z divizního A-týmu, jsme začali výborně. Už v 9. minutě jsme zahrávali dobře rohový kop a po nejistém zásahu domácí defenzivy se do míče opřel Panýrek – 0:1.

Ve 35. minutě zaútočil dobře zleva Machata. Z jeho přihrávky pálil Jackl – brankář míč robinzonádou vytáhl na roh. A po něm se hlavou trefil Machata do šibenice – 0:2.

Ve 44. minutě kopal přímý kop Lupínek, gólman Slovanu měl na lajně starosti…

A přišla poslední minuta první půle. Sudí Rodová pískala po střetu dvou hráčů před vápnem našeho týmu náš faul, který přesně tak mohla posoudit i jako faul domácího hráče. Z přímého kopu domácí snížili na 1:2 a bylo zaděláno na drama.

Po pauze se Bohničtí hodně snažili, ale v útoku moc nebezpeční nebyli. Zato my jsme dál hrozili ze standardek.

V 54. minutě střílel Machata přímý kop z oblouku před vápnem, trefil jen zeď.

V 65. minutě po přímém kopu od rohového praporku pálil v dobré pozici Lupínek – vedle.

V 69. minutě se sice míč po přímém kopu Slovanu ocitl v naší síti, ale asistent rozhodčího správně signalizoval ofsajd dvou hráčů domácích, kteří, přesně v duchu pravidel, svým pohybem ovlivňovali v ofsajdovém postavení hru našeho brankáře. Domácí se zlobili, protestovali, ale gól právem neplatil.

Definitivní pojistku jsme mohli přidat v 85. minutě, jenže Panýrek z Lupínkovy přihrávky těsně minul šibenici bohnické branky…

V nastaveném čase dostal náš Jackl druhou ŽK za zdržování hry a šel se předčasně sprchovat. Naprosto zbytečně – a on to ví! Jeho zkrat jsme v oslabení naštěstí ustáli, i když rozhodčí nastavila místo avízovaných tří celkem pět a půl minuty. V posledních vteřinách přišla první velká šance domácích ve druhé půli, ale obrana ji naštěstí zažehnala a pak už byl konec.

Z prestižního souboje v Bohnicích jsme vytěžili velmi cenné tři body!

Admira B: Hybeš – Šefara, Kvapil, Kafka, Panýrek – Tůma, Lupínek, Beníšek, Jackl – Machata (90. Rambousek), D. Němec (83. Michálek).

Přišlo 130 diváků, pěkná návštěva. Pikantní byl „dámský slovní souboj“ po utkání při odchodu hráčů do kabin. Padaly ostré výrazy, přítomní pánové se jen nevěřícně červenali. A to se řekne – něžné pohlaví…

„Jako už tradičně, i tentokrát byl náš souboj s Bohnicemi víc urputný boj než fotbal. Dařily se nám standardky, ze dvou jsme dali góly, z dalších dvou jsme vyprodukovali nebezpečné šance. Po přestávce jsme se soustředili na defenzivu s cílem neudělat chybu. A to se nám podařilo. Výhru jsme mohli ještě potvrdit třetím gólem, ale už nám to tam nespadlo. O nervozitu na hřišti i v hledišti se nechtěně postarala nepřesná rozhodčí Rodová, která své chyby dělila na obě strany. Zápas jsme tedy zvládli a máme ze čtyř utkání jako nováček plný počet bodů. A to jsme hráli jen jednou doma! Je ale jasné, že těžší soupeři teprve přijdou,“ zhodnotil derby trenér Jan Kostrba.

Ostatní výsledky:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

Naši střelci

3 – Machata (1 doma + 2 venku),
2 – Jackl (1 doma + 1 venku), Panýrek (1 + 1),
1- Stoičkov (0 + 1), Beníšek (1 + 0).

V příštím kole hostíme Slavoj Vyšehrad B. Zápas se uskuteční v neděli 18. září od 16.30 hodin. Kde se bude hrát, není ještě rozhodnuto. Vzhledem k přetrvávajícím potížím v Hovorčovické, které vznikly nikoli vinou našeho klubu, lze předpokládat, že hrát by se mělo na hlavním stadionu. Sledujte náš web!