Po prohře ve Vršovicích vezeme tři body ze Kbel FK Admira B – AFK Spartak Kbely 1:0 (0:0)

Utkání VII. kola jsme odehráli na trávníku soupeře, třebaže podle rozpisu 1. A třídy jsme byli domácími. Důvodem je stále nevyřešený technický problém na hřišti ZŠ Hovorčovická, který ovšem nijak nezapříčinily aktivity našeho klubu. Na jaře se tedy utkáme s týmem Kbel ve vlastním prostředí, i když budeme úředně „hosty“.

Zápas rozhodl až v 86. minutě přesnou trefou Jackl.

Bez nemocného trenéra Kostrby vedli tým asistent Martin Gröschl a vedoucí mužstva Míra Petrů.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

Naši střelci
4 – Machata (2 doma + 2 venku),
3 – Jackl (2 doma + 1 venku),
2 – Panýrek (1 + 1),
1 – Stoičkov (0 + 1), Beníšek (1 + 0), Lupínek (1 + 0).

Pozn. red.: utkání s Dubčí a s Kbely jsou úředně považována jako domácí, i když se ve skutečnosti hrála venku. Proto branky dosažené našimi hráči v těchto zápasech považujeme v souladu s losem 1. A třídy za branky vstřelené doma.

Dalším soupeřem bude PSK Union Vršovice

Utkání VIII. kola 1. A třídy sehrajeme s PSK Union Praha. Domácím mužstvem jsme opět my. Kde a v jakém termínu bude zápas odehrán (hřiště ZŠ Hovorčovická je stále mimo provoz), o tom budeme informovat po úterním jednání výkonného výboru FK Admira

Před týdnem: Těsná prohra s leaderem soutěže
SK Union Vršovice – FK Admira Praha B 1:0 (1:0)

Takto utkání viděl René Machálek, editor agentury Mediafax (převzato z webu www.fotbalpraha.cz)

Union Vršovice zatím kráčí suverénně A-skupinou I. A třídy. Na lopatky složil v šestém kole i rezervu divizní Admiry 1:0 a jasně naznačil, že to s útokem na postup myslí tým trenéra Pavla Gregora vážně. Osmnáct bodů a skóre 19:1 je toho dokladem. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Ale hráčům jsem už před utkáním říkal, že v tomhle zápase se postup do přeboru nevyhraje, ani neprohraje,“ prohlásil Gregor.

Byť šlo teprve o šestý zápas I. A třídy, dalo se vycítit, že jde o důležitý duel. „Kluci si dobře uvědomovali, o co se hraje. Odvedli dobrý výkon, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ hodnotil střetnutí Gregor.

Jeho tým do zápasu vlétl jako uragán. Brzy se dostal do vedení po pohotové ráně zkušeného stopera Jana Šimra, ke kterému se odrazil míč uvnitř pokutového území, a on jej neomylně poslal k tyči. „Je to jeden z našich klíčových hráčů, důležitou roli má i při standardních situacích. Na jeho hře je znát zkušenost. Má něco odkopáno,“ pochválil střelecky disponovaného obránce trenér vršovického mužstva.

K úplně spokojenosti chyběl Gregorovi snad jen druhý gól v síti Admiry B, který by dal mužstvu větší klid. „Když se někdo podívá na výsledek, tak si bude říkat, jak to třeba bylo vyrovnané. Malinko mě tedy mrzí, že jsme nepřidali druhou branku. Šance jsme na to měli. Věřím tomu, že bychom ale zápas zvládli, i kdyby soupeř nehrál bez vyloučeného hráče,“ je přesvědčený kouč vítězů. „A taky si myslím, že i kdyby Admira dokázala vyrovnat, tak bychom stejně vstřelili druhý gól a zvítězili,“ potvrdil Gregor důvěru ve své mužstvo.

Na druhou stranu hřeje Vršovice pohled na tabulku, kde má Union šest vítězství. „Jsme skoro ve čtvrtině soutěže a musím říct, že jsme ji zvládli báječně. Do sezony jsme šli s určitým cílem a pracujeme na jeho splnění. Ve hře je ale ještě hodně bodů, takže u nás žádné uspokojení nevládne,“ burcuje mužstvo k další práci Gregor. „Je třeba si uvědomit, že jsme do zápasu s Admirou B šli bez tří hráčů základní sestavy a zvládli jsme to. Je vidět, že na tuhle soutěž máme nadstandardní kádr.“

Kouč je spokojený s ofenzivou mužstva i s tím, jak si hráči plní obranné povinnosti. „Na defenzivě jsme zamakali, týmu se daří. Věřím tomu, že bychom s takovou hrou nedostávali moc branek ani v přeboru,“ doplnil spokojeně Gregor. „Důležité bude, abychom dokázali tyto dobré výkony předvádět stabilně.“

V táboře Admiry B, která je nováčkem soutěže, bylo patrné zklamání. Tým po pěti výhrách poprvé padl. Poražení ale uznávali sílu svého přemožitele. „Byl to nejkvalitnější soupeř, na kterého jsme zatím v soutěži narazili. Mají v týmu zkušené hráče, kteří kopali přebor,“ konstatoval trenér Admiry B Jan Kostrba.

Sám dobře věděl, že jeho tým nabídl Unionu vítězství na zlatém podnose, když nezvládl úvod duelu, kdy inkasoval gól a ještě hrál od 22. minuty bez vyloučeného Lukáše Němce. „Minule jsme to v oslabení zvládli, teď jsme za to byli potrestaní. Bránící hráči mohli a měli tu situaci řešit jinak,“ uvědomoval si problém kouč týmu z Prahy 8. „Stejně tak před gólem tam byl z naší strany nevýrazný odkop míče. Šimr pak ukázal svou zkušenost a dobře to trefil.“

Porážka ve Vršovicích ale nic nemění na plánech Admiry B v soutěži. „Stejně budeme bojovat o špičku tabulky, zdaleka není rozhodnuto,“ vyhlásil plán Kostrba.

Rezerva divizní Admiry hodně sází v zápasech na střeleckou pohotovost útočníka Martina Machaty. Ten byl ale na hrotu ve Vršovicích hodně odříznutý a gólman Unionu musel čelit především ranám z větší vzdálenosti. „Chodily mi nakopávané balony, ale já jsem potřeboval spíš míč do nohy,“ krčil po zápase rameny zklamaně Machata, který se proti zkušené stoperské dvojici Šimr – Tomaides neprosadil.

Za rozhodující moment utkání neviděl rychlý vedoucí gól Unionu, ale vyloučení. „Důležité byly obě věci. Gól i červená karta. Bylo to těžké. Vršovice sestoupily z přeboru a chtějí zpátky, daří se jim. My jsme nováček. Ale i tak jsme chtěli v tomhle utkání uhrát aspoň bod. Z výsledku jsme zklamaní,“ poznamenal Machata.

Vstup do soutěže měla ale i přes porážku Admira B víc než dobrý. „Samozřejmě se nám líbilo, že jsme vyhrávali, a chtěli bychom, aby to tak bylo i dál. Prohráli jsme ve Vršovicích a ty jsou teď o tři body před námi, s tím už nic nenaděláme. Ale určitě budeme bojovat o to, abychom se na té špičce tabulky drželi a hráli s Vršovicemi dál. Třeba i o postup. Áčko Admiry je v divizi a určitě by bylo pro klub lepší, kdyby měla rezervu v přeboru,“ dodal Machata.