Jak to viděl trenér Jan Kostrba Admira B – PSK Union 1 : 1 (1:0)

to spíše o bojovnosti, o zkušenostech i trochu o štěstí. Na menším prostoru UMT se dá minimálně kombinovat, spíše je to o chybách a ztracených míčích a dá se říct, že zde my jsme nebezpeční pro každého soupeře (i sami sobě) zrovna tak, jako každý soupeř je nebezpečný pro nás. Výkonnostní rozdíly a kvalitativní i fyzická převaha se trochu smazávají a zápas je vždy otevřený. Tak tomu bylo i tentokrát.
V první půli to byla opatrnější hra bez větších šancí, se snahou neudělat gólovou chybu. Uhodilo až z poměrně nenápadné akce v 37. min., kdy centr Šefary z pravé strany trefil na hranici vápna přímo ze vzduchu Martin Machata tak prudce, že se hostující brankář pouze ohlédl za míčem do sítě.
Ve druhé půli to již byl větší boj. Nám se nedařílo vstřelit druhý pojišťovací gól a bohužel v 62. min. soupeřův útočník, po dlouhém autu do vápna, po jedné z mála našich obranných chyb, hlavou, zády k brance, přehodil Tomáše Michálka v naší brance a bylo to 1:1. Byla to nedůslednost obrany, na rozhraní malého vápna nemůžeme prohrát hlavičkový souboj. Zvýšili jsme úsilí, dostali jsme se i do vyložených šancí, zejména ta Machatova a po ní Jacklova byly ložené, ale branka pro nás byla tentokráte zakletá. Ovšem i soupeř měl několik závarů v našem vápně a i on mohl skórovat. Takže remíza asi spravedlivá, soupeř hrál na malé umělce zkušeně v obraně a ukopal to. Neodpustím si ale poznámku, že hlavní rozhodčí byl z neznámých důvodů o hodně přísnější na domácí a např. i přes evidentní fauly jsme za celý zápas nekopali ani jeden trestný kop v okolí vápna, kde bychom mohli být nebezpeční. Což na tak malém hřišti, v tak bojovném utkání je s podivem, když soupeř tyto šance dostal. Ztráta dvou bodů doma je sice nepříjemná, ale soutěž je ještě dlouhá, ostatní také určitě ztratí nějaké body, jedeme dál!!
A až se vyřeší patálie s hřištěm na Hovorčovické, může to být pro nás jen lepší.

Branka: 37. min. Machata.

Sestava: Michálek; Šefara, Kvapil, Němec Dom., Panýrek; Tůma, Lupínek, Katschner, Jackl; Stoičkov, Machata. Střídání: 68. min. Eisenreich za Stoičkova, 82. min. Másílko za Machatu a Rambousek za Tůmu. K utkání byli dále připraveni Němec Lukáš, Podlipský a náhr. brankář Říčař.