Další čtyři inkasované branky venku… Nová Paka – Admira Praha 4:1 (0:0)

NOVÁ PAKA (mart) – V sobotu od 15.30 jsme sehráli další zápas divizní skupiny C v Nové Pace. To, že byl změněn na poslední chvíli rozhodčí z Morávka na Šifaldu, mělo něco signalizovat. Pokud vám jméno Šifalda něco říká, tak ano, je to ten, který nás před časem bez uzardění rozřezal na kusy na Motorletu. Muž, o kterém se vyprávějí, a třeba na webu Černá svině píší, hororové příběhy. Mimochodem – hlásí se jako jeden z kandidátů na předsedu FAČR…

Především v prvním poločase sobotního zápasu nenechal nikoho na pochybách a dostál své pověsti. Řekl bych, že přidal ještě něco navíc. První poločas ani nemá cenu popisovat z hlediska fotbalové hry, celkem se totiž neudálo nic podstatného. Zato přístup pana Šifaldy k řízení zápasu a jeho několik ekvilibristických čísel stojí za zmínku. Myslel jsem si, že o fotbal vím už hodně, možná s trochou nadsázky téměř všechno. Ouha, omyl. To, že se především zápasy přípravek či mladších žáků dají, ze strany zkušeného rozhodčího, odpískat ze středového kruhu, je známá věc. Netušil jsem ale, že totéž je možné v divizním zápase dospělých a to bez jakékoli snahy byť o sebemenší popoběhnutí. V 8. 10. a 14. min. byl u rohového praporku třikrát za sebou dost nevybíravě faulován Jirka Kurek, z toho musel být jednou ošetřován. Pomezní ani hlavní na to nic. Po dalším faulu na Kuřete v 17. (opět musel být ošetřován) vzal odražený míč Paťha a vstřelil gól. Ozvala se píšťalka a rozhodčí povolal do hřiště našeho maséra k ošetření Kureka. Po jeho odchodu ze hřiště se k pobavení většiny i domácích fanoušků zahrával trestný kop proti naší brance (!). Kuře pak musel po několika minutách střídat, asi by už další nepotrestaný faul nepřežil.

Velké divadlo však mělo teprve přijít. Nejdříve Péťa Michal zlikvidoval dvě povedené střely domácích a pak to začalo. Jirka Kubice starší dost hlasitě upozorňoval naše hráče, aby domácí nepustili do vápna, nebo že pan rozhodčí něco vymyslí. Netrvalo ani 20 vteřin a na jeho slova došlo. Naprosto čisté a bezkontaktní vypíchnutí míče vyhodnotil rozhodčí ze své stabilní pozice, těsně za středovým kruhem, bez zaváhání – penalta. Leč domácímu hráči Michal vystihl směr a pentli chytil. Z našich řad se ozvalo několik „povzbuzujících“ výkřiků, jako „jó“, „dobře“ „nazdar“ atd. Pan rozhodčí Šifalda si poté vybral našeho kapitána, ukázal mu žlutou (údajně za řečnění) a nechal zahrávat nepřímý trestný kop, téměř identický s penaltou, cca ze 12 metrů od naší branky. Naštěstí pro nás letělo rozehrání asi dva metry nad. Poté se z tribunky ozvalo něco ve smyslu začni už pískat pořádně ty hov… – Podotýkám, že ani z naší lavičky, nebo snad od našich funkcionářů. Pan rozhodčí následně asi na 10 minut přerušil hru a žádal o vyvedení „někoho“ z tribuny, jinak se nebude pokračovat. Nakonec po zásahu delegáta utkání pokračovalo. První poločas skončil bez dalších zajímavostí (těch fotbalových).

Druhý poločas se nesl ve znamení: domácí stříleli góly ze všeho, čeho se u naší branky dotkli (za naší vydatné pomoci), zahazování našich šancí, kterých jsme měli přibližně dvakrát více než Novopačtí a viditelné změny v posuzování hry hlavním rozhodčím (že by to nemohl strávit ani delegát???). Ve 49. min. po rychlé akci domácích po levé straně se domácí Kulhánek ocitl sám na malém vápně a mohl se klidně Michala zeptat, kam to chce. Ale ani se neptal a pohodlně zakončil – 1:0. Poté začali úřadovat i hosté. Nejprve se Majer v 51. min zastřeloval, když se zjevil ve slibné pozici ve vápně, aby pak v 57. po pěkné akci a úniku a centru Zahálky předskočil domácího stopera a z voleje nedal domácímu brankaři šanci – 1:1. Vypadalo to, že přebíráme otěže zápasu. V 64. letěl centr zprava do vápna domácích a hlavička Petra skončila na břevně, Petr se v pádu dostal k dorážce opět hlavou, ale brankář domácích zázračně v leže balón kryl. Další naše „jedovka“ o minutu později skončila v rukou gólmana. Pak přišla zlá tříminutovka. V 67. nebyli naši hráči ani napočtvrté schopni odvrátit míč z vápna a ten po čtvrté dorážce skončil v brance bezmocného Michala – 2:1. V 70. odkop domácích z vlastní půlky mířil přesně do běhu spoluhráče a ten se po střetu s naším Príborským skácel k zemi. Nevím, nemohu posoudit, byl jsem příliš daleko od tohoto střetu. Rozhodčí Šifalda byl jen o něco blíže, opět kousek od středového kruhu, ale neváhal ani vteřinku – penalta (v tomto případě asi oprávněná) a 3:1. Naši hráči konečně zahajují opravdový nápor na domácí branku, i když pořád se čtyřmi obránci.

Sled událostí: 72. Zahálka ve vápně vedle, 74. trestňák Paťhy a domácí gólman s námahou odvrátil. 75. centr Mička – Kokoška hlavou těsně vedle, 77. centr a excelentní nůžky Petra z 10 metrů vyrazil bravurně domácí brankář na roh, 79. Mičko se ve vápně zbavil tří protihráčů, obstřelil gólmana, ale ten opět převedl výborný zákrok. O minutu později se k podobné situaci dostal domácí, asi nejlepší hráč Kulhánek, a obstřelil Michala – 4:1. 83. Velice pohledná rychlá, kolmá akce našich skončila střelou a opět domácí brankář s námahou vyrazil na roh. 84. Po našem rohu opět závar před domácí brankou a opět nic z toho. Naše rychlá kombinační akce skončila kolmicí v domácím vápně, ale těsně před nabíhajícím Martinicem chytil domácí gólman. 89. další loženka ve vápně domácích, první vyrazil, kdo jiný než domácí brankář, dorážka prolétla nad brankou domácích.

Zápas skončil, domácí mohou děkovat svému brankáři, který chytil minimálně 5 – 6 vyložených šancí, a také Kulhánkovi, autoru hattricku.

Na našich hráčích stále viditelně leží deka a paradoxně začínají předvádět pohlednější výkon až v době, kdy už prohrávají o dva góly. Možná bychom měli takhle začínat všechny zápasy, protože mužstvo pracuje daleko lépe, když je pod tlakem.

Admira: Michal – Paťha, Mamurov, Martinic, Príborský (86. Vítek) – Kurek (34. Mičko), Kokoška Komínek, Majer, Št. Zahálka – Petr (79. Socha).

Foto: Michal Jalovec

Naši střelci

2 – Mičko (0 doma + 2 venku), Majer (1 + 1), Kokoška (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Príborský (1 + 0), Martinic (1 + 0), Petr (1 + 0).

Tabulka divize C na adrese:
http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/rk-cechy/souteze.asp?soutez=002A2C

Za týden hostíme Pěnčín-Turnov

Soupeře se slavnou minulostí, jehož dres kdysi oblékal dokonce legendární sparťan Andrej Kvašňák, přivítáme v dalším kole divize C. O víkendu náš budoucí soupeř z Libereckého kraje porazil doma Trutnov jednoznačně 4:1.

Zápas se hraje v neděli 23. října, tradičně od 10.15 hodin.