Jak to viděl trenér Jan Kostrba Dolní Počernice – Admira B 1 : 1 (1:

Na travnatém hřišti nebezpečného soupeře z horních pater tabulky Dolních Počernic jsme sehráli v sobotu 15. 10. další mistrovský zápas.
Domácí doma body moc nerozdávají, a tak nás čekala pořádná zabíračka. Možná, že tentokráte potíže s technickým zázemím, spojené s kratším časem na rozcvičení, byly příčinou, že jsme jako již poněkolikáté nezachytili začátek zápasu. Máme problém se dostat do tempa a v poslední době i inkasujeme zbytečné góly. Tentokráte to bylo už ve 12. min., kdy domácí z nouze nakopli míč za naši obranu. Jediný, kdo zareagoval, byl domácí útočník, jenž s klidem proměnil… Celá obrana stála a čekala, kdo s tím míčem něco udělá, jenže se nikdo nenašel a Tomáš v brance, který vybíhal, byl u míče pozdě.
Takže jsme zcela zbytečně prohrávali – 1:0. Branka nás trochu probudila, začali jsme více hrát svou hru a soupeři jsme se až do konce utkání nejméně vyrovnali, měli jsme víc příležitostí, ve druhé půli jsme byli i lepší, jenže problémem se opět stává koncovka. Např. v 18. min. se Rambousek mistrně prokličkoval mezi třemi obránci, ale tváří v tvář domácímu golmanovi, místo prudkého zakončení, volil lehký lob, bohužel však s brankářem přehodil i branku. Ve 30. min. jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. Centr zleva na zadní tyč se odrazil zpět k desítce, kde byl na chvíli volný Dominik Němec a na jeho prudkou střelu neměl domácí brankář nárok – 1:1.
Srovnání stavu nás ještě víc nabudilo, po zbytek zápasu jsme byli lepším celkem, bohužel, neproměňovali jsme šance, chybělo i trochu štěstí v zakončení a v několika situacích nás zjevně mylně zastavili rozhodčí, kteří byli tak trochu domácím dvanáctým hráčem. K velmi silnému ovlivnění výsledku mohlo dojít v 86. min, kdy hlavní rozhodčí zcela nesmyslně posoudil čistý nevinný hlavičkový souboj v rohu našeho vápna jako penaltu pro domácí. Naštěstí Tomáš Michálek v brance zachoval (snad jako jediný na hřišti) chladnou hlavu a penaltu směřující k levé tyči bravurně lapil. Tím nás zachránil od druhé porážky v soutěži, ale i tak je ztráty dvou bodů škoda. V závěru jsme byli v tlaku na domácí branku, a tak utkání pro jistotu skončilo přesně s uplynutím 90. min., i když ve druhé půli bylo několik ošetřování a nejméně 4 střídání hráčů na obou stranách. To pro jistotu, aby se ještě něco nestalo.

Další zajímavé okamžiky:

60. min. – jediný trestný kop v okolí vápna zahrává z 28 m D. Němec, ale jeho pověstná pumelice tentokrát selhává a míč končí volně vedle branky;

75. min. – domácí obránce míjí centrovaný míč, před ním minimálně 2 m stojící Eisenreich se k němu dostává, míč přebírá a jde sám na branku, ale najednou pomezní zvedá praporek, prý ofsajd; jde o naprostý nesmysl, mohli jsme ze šance rozhodnout celé utkání;

78. min. – D. Němec dostává přihrávku do běhu mezi obránce, jde sám, je ale již příliš blízko brankáře a obhození jde mimo branku;

86. min. – naprosto nesmyslná, neexistující penalta penalta, kterou rozhodčí pískl a mohl tak ovlivnit celé utkání v náš neprospěch. Naštěstí ji Tomáš chytá;

87. min. – naše střela zpoza vápna jen lehce míjí branku na střelu nereagujícího golmana domácích;

90. min. – jsme v závěrečném tlaku, jenže rozhodčí přesně v 90. min. končí utkání, i když k nastavení hry bylo dle pravidel hned několik důvodů !?

Branka: 30. min. Dominik Němec

Sestava: Michálek; Šefara, Kafka, Lukáš Němec, Panýrek; Rambousek, Lupínek, Katschner, Jackl; Tůma, Dominik Němec.
Střídání: 65. min. Eisenreich za Tůmu, 86. min. Másílko za Katschnera.

Příští utkání hrajeme doma na Admiře na UMT proti SK Hostivař v neděli 23. 10. od 15.30 hod. Přijďte nás povzbudit, potřebujeme fanoušky!

Jan Kostrba

Bod zachránil brankář Michálek, v závěru chytil penaltu!
Dolní Počernice – Admira Praha B 1:1 (1:1)

DOLNÍ POČERNICE (mpe) – Jeli jsme do Počernic pro tři body, nakonec bereme i jeden. Hlavně proto, že těsně před koncem chytil Tomáš Michálek poměrně dost přísně nařízenou penaltu.

Domácí brzy vedli, my jsme srovnali na 1:1 po půlhodině. To se po úniku Rambouska a jeho centru prosadil Dominik Němec – 1:1.

Ve druhé půli jsme měli tři gólovky, ale nedali jsme žádnou. Mimo jiné i proto, že v jedné brejkové situaci nás zastavil praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd, který – pokud vůbec o ofsajd šlo – byl hodně na hraně…

A protože jsme už druhou branku nepřidali, museli jsme nakonec vzít zavděk aspoň plichtou, když brankář Michálek svým skvělým zákrokem při penaltě dvě minuty před koncem domácím hodně pokazil náladu. A tak jsme po IX. kole v 1. A třídě jako nováček soutěže stále na druhém místě s jedinou porážkou 0:1 od suverénního leadera tabulky Vršovic!

Podrobnosti připravuje trenér Jan Kostrba.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

V neděli 23. října odpoledne hostíme SK Hostivař. Bude to souboj nováčků 1. A třídy, s Hostivaří jsme hráli i v 1. B třídě. Vzhledem k přetrvávajícím problémům na hřišti ZŠ Hovorčovická se bude hrát pravděpodobně na domácí UMT, i když ve hře jsou i jiné varianty. Včas budeme informovat!

Naši střelci

5 – Machata (3 doma + 2 venku),
3 – Jackl (2 doma + 1 venku),
2 – Panýrek (1 + 1),
1 – Stoičkov (0 + 1), D. Němec (0 + 1), Beníšek (1 + 0), Lupínek (1 + 0).