Udolali jsme soupeře i nehoráznou smůlu FK Admira Praha – FK Pěnčín-Turnov 4:3 (2:3)

KOBYLISY (api) – Když ve 41. minutě rozsvítilo na ukazateli skóre 1:3, vypadalo to děsivě. Do podvědomí se tiše vkrádala čtyřbranková nadílka z Polep i z Nové Paky. Jen optimisté v té chvíli věřili, že náš tým nakonec vývoj mače otočí a bude brát tři body za výhru 4:3. Ale stalo se!

Začalo to dost hrozivě. Napřed musel Michal v brance chytit loženku hostí, ale v 16. minutě už kapituloval. Střela D. Hurta se odrazila od tyče přesně na kopačku Benka a ten si vychutnal gólovou radost – 0:1.

Srovnali jsme okamžitě po rozehrávce ze středového kruhu. Mičko pálil pod břevno – 1:1!

Jenže pak popřála paní Štěstěna hojně ze svého rohu hostím. Ve 24. minutě střílel V. Hurt přímý kop a Martinicova jemná, smolná teč nasměrovala balon přímo pod břevno – 1:2.

A bylo ještě hůř. Ve 41. minutě po rohovém kopu Severočechů hlavičkoval Z. Zahálka prudce a nekompromisně – bohužel zase do vlastní sítě. Stav 1:3 už vypadal málem na ručník.

Naštěstí přišla 44. minuta. Paťha zahrával přímý kop od rohového praporku, v podstatě zkrácený roh. Hosté ho zjevně neznají, a tak si brankář Metelka dovolil luxus prolétnutí falšovaného centru celým malým vápnem na protější tyč. Do té narazil a skončil za zády šokovaného strážce turnovské svatyně – 2:3.

Tenhle gól „do šatny“ byl elixírem v žilách našeho týmu. A což teprve, když už ve 47. minutě Petr po dravém průniku prostřelil turnovského golmana – 3:3!

Rázem bylo srovnáno a začínalo se odznova. Pak už Severočeši tahali za kratší konec provazu. Admira přidala plyn, zařadila vyšší rychlostní stupeň a rozjela se za třemi body.

V 67. minutě Mičko přeloboval Metelku, jenže míči dal natolik nízkou rychlost, že severočeský brankář do něj stačil ještě na čáře rukou plácnout a zachránit situaci.

Pak Metelka znovu svůj tým podržel, když vytáhl v 69. minutě Paťhův padající list na břevno. Chvíli poté si prohlédl žluť na kartě v ruce sudího Kapouna, když viditelně „tahal“ čas. „Abys nakonec ještě nespěchal, až dostaneš góla. A piš si, že budeš ještě jednou lovit balon ze sítě!“ ozývalo se z řad admiráckých příznivců. A jako by to přivolali!

Pohromě totiž Pěnčín-Turnov neušel. A přišly celkem dvě. Jednak se v 74. minutě nádherně po centru zprava trefil hlavou pod břevno Mičko – 4:3. A o čtyři minuty později odešel hostující Koubek s červenou kartou před očima po nepěkném faulu uprostřed hřiště předčasně do kabin. Na zvrat už hosté neměli ani fyzické, ani psychické síly.

Teď zase trochu „tahal čas“ domácí golman Michal. A byl v 89. minutě taky „požlucen“.

Na zasloužené výhře našeho týmu to ovšem už pranic nezměnilo.

Hrálo se hodně od podlahy. Nervózně. Kromě jedné červené tasil sudí pětkrát žlutou kartu pro domácí, pětkrát pro hosty.

Jakkoli na hřišti se jiskřilo, v hledišti, odkud přihlíželo celkem 125 diváků, se sešly dva pohodové „kotle“. Tradiční parta admiráckých vlajkonošů dostala partnera v podobě hloučku modrobílých fandů Pěnčína-Turnova. Obě skupinky ukázaly, jak se má fandit – slušně, bez urážek a provokací. A po zápase si svorně fandové obou klubů slíbili – tak na jaře zase v Turnově!

FK Admira: Michal – Paťha, Komínek, Martinic, Mamurov – Kurek, Kokoška, Majer, Z. Zahálka (46. Št. Zahálka) – Petr (69. Socha), Mičko (86. Vítek).

FKP Turnov: Metelka – Maňas, Koťátko, Novotný (70. Horák), V. Hurt – D. Hurt, Benek (77. Vavřich), Brett, Bělík (65. Ježek) – Bárta, Koubek.

Naši střelci

4 – Mičko (2 doma + 2 venku);
2 – Majer (1 + 1), Petr (2 + 0), Kokoška (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Príborský (1 + 0), Martinic (1 + 0), Z. Zahálka (1 +0), Paťha (1 +0).

Diváci na Admiře

185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
155 – Admira v. Velim 1:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3

Tabulka divize C na adrese:
http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/rk-cechy/souteze.asp?soutez=002A2C

Za týden jedeme do Mšena

Nováček divize, poslední vítěz přeboru Libereckého kraje FK Jiskra Mšeno, nás přivítá na své UMT na předměstí Jablonce nad Nisou, a to v sobotu 29. října. Hraje se od 10.15 hodin.