Vezeme druhé vítězství zvenčí a opět s nulou Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou – Admira 0:2 (0:1)

MŠENO (mart) – V sobotu 19. 10. jsme vyjeli k dalšímu zápasu divizní skupiny C na hřiště nováčka Jiskry Mšeno – Jablonec n. Nisou, jak zní oficiální název tohoto severočeského klubu. Jiskra po nepříliš povedeném vstupu do soutěže od čtvrtého kola hraje vyrovnané zápasy se všemi soupeři, a tak nás nečekalo nic snadného.
Zápas začal, oproti těm minulým, naší vysokou aktivitou. Pro zasvěcené řeknu, jako bychom začínali druhým poločasem. Hned ve 2. min. dvakrát a poté v 6. jsme zahrozili po levé straně a po centrech do vápna bylo domácím horko. Nutno podotknout, že tato herní situace, tedy úniky po stranách a centry do vápna, provázely celý zápas a to oboustranně. Domácí se poprvé dostali k naší brance až v 9. min. a hned z toho byl roh. Hned poté v 11. min. zahrávali roh naši, jenže z toho rekrutoval velmi rychlý brejk domácích a s námahou odkopával Michal před vápnem do autu. Okolo 14. min letěly do vápna domácích dva centry a ne zrovna precizní zpracování našich útočníků darovalo domácím klid. Začínal sílit náš tlak, který vrcholil mezi 15. – 18. min. Domácí obrana s vypětím všech sil pouze odkopávala míče do autů a na rohy, nebo jsme netrefili v dobrých pozicích branku. Jediný protiútok domácích v této době skončil střelou, se kterou neměl Michal větší problém.
Vzruch přinesla 21. min., kdy po nevinném souboji ve vápně domácích dopadl gólman Macháček na zem a po špatném došlápnutí si pochroumal koleno. Musel střídat a na hřiště nastoupil Braniš, ročník 1969. Po střídání došlo k obratu ve hře. Až do 33. min. jsme byli pod tlakem a nemohli jsme se dostat z vlastní půlky. Domácí z tlaku však nic nevytěžili, nedá se ani říci, že by měli nějakou vyloženou šanci.
Ve 36. min. se náš kapitán Martinic konečně odhodlal ke své oblíbené, ale poslední dobou nepříliš využívané disciplíně, a to vyvezení balónu. Následoval přesný pas na Jirku Kureka, který vymotal obránce a byl z toho roh. Ten krásně zakroutil Štěpán Zahálka a Mičko se hlavou trefil – 0:1. Až do konce 1. poločasu už jsme kontrolovali hru a přidali jsme ještě dvě rychlé kombinační akce po levé straně, zakončené centry s neúspěšným zakončením.
Druhý poločas začal naší aktivitou zakončenou pěknou střelou Paťhy. Domácí se pak ve 47. min. dostali do jedné ze svých asi největších šancí, kdy po trestňáku z hloubi pole mířil jejich útočník hlavou těsně vedle. V 50. Jirka Mamurov předskočil domácího záložníka a ihned centroval do vápna, kde Petr hlavou zakončil. Vyražený balon mířil před vápno a Paťha pálil, domácímu gólmanovi vypadl míč z rukou, ale bohužel jen za našeho přihlížení. V 53. neodpískaný faul na Komínka a domácí z toho těžili dva velmi nebezpečné rohy. Odpověděli jsme opět dobrým přečtením hry Mamuta a centr opět letěl do vápna domácích. Gólman Brániš křičel „mám“, ale neměl, a překvapený Petr nestačil zareagovat. V 60. min. přišla ojedinělá příležitost Mšena, po prudkém centru po zemi minul domácí útočník v pádu naší branku. To jsme měli štěstíčko. V 63. se Martinic ocitl úplně sám ve vápně domácích a po přesném centru hlavičkoval nikým neobtěžován do tyče, odražený míč doběhl Zahálka, vrátil jej zpět před branku a trefil opačnou tyč domácí branky. V 66. přišla špatná rozehrávka čím dál tím více nervózních domácích a Mičko postupoval s míčem u nohy na osamoceného stopera. Ten jej ale vytlačil do úhlu a nic z toho. V 69. přišla střela domácích, ale nic nebezpečného z toho nebylo. V 74. Kuře vymotal na kraji obrany domácího beka a centroval do vápna, kde střílel Socha, ale domácí stačili zblokovat na roh. Pak přišla 75. min. a s ní pojistka v podobě druhého gólu. Opravdu oku lahodící akce, kdy se z vlastní poloviny kolmicemi dostal Zahálka do rychlého brejku, který po zaseknutí ve vápně soupeře sám zakončil. Vyražený míč vrátil do branky dobře postavený Mičko – 0:2.
Najednou byla z mužstva cítit sebedůvěra a dovolilo si věci, které dříve nešly – Kokoška se patičkou uvolnil u lajny a domácí bek jen nevěřícně koukal, co se to děje. Do hry se zapojil Príborský, který po příchodu na hřiště nenechal domácí obranu vydechnout a po jeho centru v 85. pálil Socha z první těsně vedle. Možná si mohl míč nejdříve zpracovat, ale za lajnou se to dobře radí. V 90. min. se urodila poslední šance domácích alespoň na snížení. Po ruce zahráli tr. kop ze 17 metrů. Domácí exekutor ale střílel ve stylu „malá domů“ a Péťa Michal v klidu kryl.
Rozhodčí zapískal konec a máme po výhře 1:0 v Pardubicích další tři body ze hřiště soupeře v letošním ročníku.
Asi jsme sehráli nejlepší zápas venku a to nejen podle výsledku. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon Št. Zahálky a Majera, který dirigoval celé mužstvo, a domácí přes něj vlastně po celý zápas nepřešli. Zmiňuji se o nich záměrně, protože pokud jim tato forma vydrží, zvedne se určitě celý tým, který na severu Čech hrál dobře a kompaktně.

Admira: Michal – Mamurov, Martinic, Komínek, Paťha – Kurek (88. Vítek), Kokoška,
Majer, Št. Zahálka (78. Príborský) – Mičko, Petr (71. Socha).

Atmosféru utkání dokreslují snímky pořízené naší fanynkou Katkou Jalovcovou. Děkujeme!

Zajímavost: proti nováčkům divize C se nám zatím daří. Vyhráli jsme v Pardubicích i nyní ve Mšeně. V neděli přijede do Kobylis další nováček a současně lídr tabulky – SK Převýšov. Tak uvidíme…

Naši střelci

6 – Mičko (2 doma + 4 venku);
2 – Majer (1 + 1), Petr (2 + 0), Kokoška (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), Príborský (1 + 0), Martinic (1 + 0), Z. Zahálka (1 +0), Paťha (1 +0).

Tabulka divize C na adrese:
http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/rk-cechy/souteze.asp?soutez=002A2C

A teď hostíme lídra divize C – SK Převýšov

Nováček divize, poslední vítěz přeboru Královéhradeckého kraje SK Převýšov, se poprvé v historii představí na Admiře v neděli 6. listopadu. Sportovní ředitel klubu Jiří Ryba se netají tím, že jeho jediným cílem je postup do ČFL. A jeho mužstvo nabité hráči s prvoligovou či druholigovou minulostí zatím Rybovy plány naplňuje – převýšovští fotbalisté zatím prohráli pouze 0:4 v Polepech a 1:2 v Náchodě, jinak všechny zápasy vyhráli. O jejich kvalitách svědčí i fakt, že v Ondrášovka Cupu vyřadili doma ligovou Slavii Praha hladce 3:0!

Přijďte náš tým povzbudit. Hraje se od 10.15 hodin.