Obrat v derby: Před koncem vyrovnání, v nastavení výhra! SK Ďáblice – FK Admira Praha B 1:2 (1:0)

ĎÁBLICE (kos) – Sousedské derby dvou týmů z Prahy 8 přineslo hru bez větších gólových šancí. Domácí, v jejichž sestavě se objevilo několik bývalých hráčů z Admiry (O. Novák, Davídek, Krátký, Dumanjič, Zemánek, Gregor) měli v podstatě jednu, a to po naší chybě. Dokázali jí využít k vedení – 1:0. Tak skončil první poločas.
Po změně stran jsme se do tří šancí dostali my. Ta první skončila faulem v pokutovém území, z čehož rezultovala penalta. Bohužel, Panýrek ji kopl sice umístěně, ale slabě – a domácí brankář ho vychytal.
Už se zdálo, že z Ďáblic odjedeme bez bodu, když se v 88. minutě trefil z naší druhé šance Lupínek. A to s přispěním teče domácího zadáka, takže míč přeplachtil bezmocného brankáře – 1:1.
Sudí nastavil celkem pět minut a v 93. se v závaru před brankou domácích prosadil Kavka, když ve třetí gólové příležitosti prostřelil dva bránící hráče před sebou. Brankář byl v té chvíli mimo branku a zasáhnout nemohl. Byla to vůbec první Kavkova trefa v 1. A třídě a zároveň poslední gól podzimu 2011!
Objektivně musíme přiznat, že tentokrát jsme vyhráli se štěstím, což řada Ďáblických nesla hodně těžce, ale na to se historie ptát nebude.
Zápas za pěkného počasí sledovalo něco přes sto diváků – oba rivalové měli v hledišti citelnou podporu. Víc radosti si samozřejmě užili příznivci Admiry, kterým za jejich povzbuzování touto cestou děkujeme.

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

Přezimujeme na vynikajícím druhém místě!

Nováček 1. A třídy, naše „Boca Juniors“, přezimuje na vynikajícím druhém místě tabulky. A to s bilancí 9 vítězství, 2 remízy (v Dolních Počernicích a doma na UMT s PSK Union), 2 porážky (na trávě jasného lídra Vršovic a ve Štěrboholech). Skóre je aktivní – 27:18. Nasbírali jsme 29 bodů (v „tabulce pravdy“ +8).

Naši střelci

5 – Lupínek (2 doma + 3 venku), Machata (3 + 2), Panýrek (4 + 1);
4 – Jackl (2 + 2);
1 – Stoičkov (0 + 1), Kvapil (0 + 1), Šefara (0 + 1), D. Němec (0 + 1), Katschner (0 + 1), Kavka (0 + 1), Beníšek (1 + 0), Rambousek (1 + 0).

Poděkování trenéru Kostrbovi, přechází k dorostu

Trenér Jan Kostrba, který vedl B-tým v jeho první sezoně v 1. B třídě, pak ho přivedl k postupu do 1. A třídy a nyní ke druhému místu, se na vlastní žádost rozhodl u béčka skončit.
Tým přebírá Robert Rambousek, dosavadní trenér mladších dorostenců U-17.
Právě Jan Kostrba, spolu se svým asistentem Martinem Gröschlem, povede místo Roberta Rambouska mladší dorost.
Všem jmenovaným samozřejmě přejeme hodně zdaru a fotbalové radosti!